Kaip nusipirkti pasirinktą domeno vardą (7 „Pro“ patarimai)


Ar jūsų įmonės domeno vardas jau paimtas?

Praleidę daug laiko galvodami apie geriausią svetainės domeno vardą, galite pastebėti, kad jį jau pasirinko kažkas kitas. Tačiau gera žinia yra ta, kad vis dar turite keletą galimybių gauti domeną, net jei jis iš pirmo žvilgsnio nerodomas.

Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip nusipirkti pasirinktą domeno vardą atliekant 7 paprastus veiksmus.

Bet prieš pradėdami, susipažinkime su skirtingais domenų vardų tipais, kad žinotumėte, kuris iš jų būtų idealus jūsų verslui.

Skirtingi domenų vardų tipai

Yra įvairių tipų domenų vardų plėtiniai, tokie kaip .com, .org, .net, .tv, .info, .io ir kt. Populiariausias pasirinkimas yra .com plėtinys.

Tačiau atsižvelgiant į jūsų domeno plėtinį, domeno vardas gali būti priskiriamas 3 skirtingoms kategorijoms.

 1. Aukščiausio lygio domeno vardas (TLD): Kaip ir rodo pavadinimas, aukščiausio lygio domenų vardai laikomi viršuje atsižvelgiant į domenų struktūrą. Į šią kategoriją patenka visi domenų vardai, pasibaigiantys .com, .org, .net plėtiniais.
 2. Šalies kodo aukščiausio lygio domenas (ccTLD): Šie domenai yra konkrečios šalies domenų pavadinimai, kurių plėtinys yra šalies kodas. Pavyzdžiui, Indijos plėtinys yra .in, o JK – .uk.
 3. Paremtas aukščiausio lygio domenas (sTLD): „sTLD“ yra specializuoti domeno plėtiniai, kurių remėjas yra ir kuris atstovauja konkrečiai bendruomenei, kuriai domenas tarnaus. Pvz., Domenas su .gov tarnaus vyriausybinėms organizacijoms, vienas su .edu – švietimo įstaigoms ir pan.

Dabar, kai aiškiau žinome apie kai kuriuos populiariausius domenų tipus, sužinosime, kaip nusipirkti jau paimtą domeno vardą.

1 veiksmas: ištirkite ir sužinokite domeno vardo vertę

Pirmasis žingsnis domeno vardo pirkimo link yra išsiaiškinti, ko verta tas konkretus domenas. Taip yra todėl, kad kai kurie domenai gali būti gana brangūs. Geriausia žinoti, ar galite sau leisti pateikti pasiūlymą prieš leisdami valandas bandydami išsiaiškinti, kaip jį įsigyti.

Jei atliksite daugybę tyrimų, kad suprastumėte, jog tai per brangu, būsite labiau nusivylę, kad iššvaistėte savo laiką ir jėgas.

Nesunku sužinoti domeno vertę. Todėl galite apsilankyti bet kurioje domenų įvertinimo svetainėje ir įvesti jus dominantį domeną. Štai kaip galite naudoti „GoDaddy“ domeno įvertinimo įrankį..

Tiesiog apsilankykite svetainėje ir įveskite siūlomą lauką domeno adresą su jo plėtiniu. Dabar spustelėkite „GoValue“ mygtuką.

Domeno įvertinimas, Godaddy

Tai greitai suteiks apytikslį įvertinimą, ko verta tas domeno vardas. Dešinėje pusėje jis taip pat palygins tą patį domeno vardą su kitais plėtiniais ir parodys kiekvieno kainą. Tai naudinga, nes galite pastebėti, kad kiti domeno plėtiniai yra pigesni nei tie, kuriuos iš pradžių galvojote.

Žinodami domeno kainą prieš pradėdami derybas dėl jo pirkimo, galite sukurti tvirtesnį žaidimo planą su pardavėju. Tačiau klausimas išlieka: „Kaip pirmiausia rasti pardavėją?“

2 žingsnis: sužinokite, kas yra savininkas

Kitas žingsnis – išsiaiškinti, kam priklauso domeno vardas. Turite žinoti, ar domeno vardas nuolat keičia nuosavybės teises, ar jis išliko palyginti stabilus. Dažni nuosavybės pasikeitimai reiškia nestabilumą, kuris gali būti geras arba ne, atsižvelgiant į jūsų poreikius.

Jei norimą domeną turėjo daugybė skirtingų savininkų, labiau tikėtina, kad įgysite jo ranką. Taip yra todėl, kad dar nėra žinomo prekės ženklo, jau pridėto prie pavadinimo.

Bet jei paskutinis savininkas sumokėjo didesnę kainą, jie gali būti linkę parduoti jums domeną už prieinamą kainą.

Norėdami sužinoti norimo domeno vardo savininką, eikite į svetainę „Whois“. Čia galite įvesti domeno pavadinimą paieškos laukelyje.

Whois lookup domenų prieinamumas

Dabar ekrane turėsite visą informaciją, susijusią su domeno profiliu.

Slinkdami toliau ekranu, pamatysite Whois įrašą. Čia turėsite skirtingus URL, kuriuos naudodami galėsite patraukti savininko kontaktinę informaciją.

Taip pat galite naudoti tokias platformas kaip ICANN peržiūra norėdami rasti savo domeno savininko informaciją. Tačiau jei savininkas apsaugojo kontaktinę informaciją, jums gali būti sunku sužinoti konkrečią kontaktinę informaciją.

3 veiksmas: patikrinkite, ar nėra prekės ženklų

Prekės ženklų paieška yra dar vienas svarbus žingsnis, kurio negalima praleisti. Kartais vartotojams kyla teisinių problemų, nes jie perka domeną su prekės ženklu pažymėtu terminu. Jūs nenorite atsidurti šioje situacijoje.

Įrankiai patinka Tradmarija gali padėti jums nustatyti, ar jūsų domeno vardas yra pažymėtas prekės ženklu. Be to, „Tradmarkia“ yra nemokama.

Jei jūsų domeno vardas neturi prekės ženklo, „Tradmarkia“ taip pat pasiūlys vietas, kur galite kreiptis dėl savo prekės ženklo. Tokiu būdu, kai galiausiai gausite domeną, jis bus saugesnis.

4 veiksmas: ieškokite domeno domenų aukcionų svetainėse

Visada yra didelė tikimybė, kad domenas, kurio ieškote, priklauso kažkam ir yra pateiktas parduoti. Gali būti keletas priežasčių, kodėl savininkas nori parduoti domeną.

 • Gali būti, kad jiems kaip internetiniam verslininkui sekasi ne taip gerai
 • Jie prarado susidomėjimą savo projektu
 • Tai gali būti domenų prekeiviai, kurie perka ir parduoda domenus, kad užsidirbtų pinigų
 • Galbūt „Somone“ jiems domeną įsigijo kaip dovaną

Ir dar. Priežastys gali būti įvairios, tačiau esmė ta, kad šiuo metu jūsų domeno vardas gali būti pritaikytas patraukti į šias aukcionų svetaines.

Taigi prieš susisiekdami su savininku įsitikinkite, kad domeno vardas nėra nurodytas tokiose svetainėse kaip „Flippa“, „NameCheap“, „GoDaddy Auction“ ar kitose panašiose svetainėse.

5 žingsnis: susisiekite su savininku ir derėkitės

Dabar, kai jau atlikote tyrimą, esate pasirengęs susisiekti su domeno savininku ir tartis dėl teisingos kainos. Kai tai darote, turite būti kantrūs, kad galų gale nesudarytumėte impulsyvaus susitarimo, dėl kurio nepatenkate.

Įsitikinkite, kad jūsų baigiamojoje diskusijoje yra:

 • Ką mokėsite ir kokia valiuta (tarptautiniams pardavėjams)
 • Kaip bus perkeltas domenas
 • Kokie regioniniai įstatymai bus taikomi parduodant

Čia yra keli patarimai, kurie padės tartis kaip profesionalui.

 • Pirmiausia tegul domeno savininkas nurodo kainą. Tai gali būti mažesnė už kainą, kurią turite omenyje.
 • Negalima pasiūlyti per žemų kainų. Tai gali erzinti pardavėją ir priversti jį galvoti, kad esate neprofesionalus. Jie gali jus visiškai atleisti, taigi, už teisingą kainą.
 • Nebūk per daug prisirišęs prie domeno. Tai padarys jus pažeidžiamus, o pardavėjas gali atkakliai laikytis nurodytos kainos, jei pamatys, kaip jūs beviltiška.

6 veiksmas: sumokėkite už domeną ir perduokite nuosavybės teises

Jei sėkmingai užbaigsite sąžiningą sandorį, galite pereiti prie kito žingsnio, tai yra sumokėti. Visada venkite tiesioginių elektroninių pervedimų naudodamiesi tokiomis paslaugomis kaip „PayPal“ ar „TransferWise“. Tai ne tik leis jums pasirodyti neprofesionaliems, bet ir rizikuos jūsų operacijoms.

Taip yra todėl, kad tiek pardavėjui, tiek pirkėjui pirmiausia reikia pateikti sandorio pabaigą ir tikėti, kad kita šalis įvykdys sandorį.

Taigi įsitikinkite, kad atlikdami operacijas pasitikite patikima svetaine, tokia kaip „GoDaddy Auctions“ arba „Escrow“.

Šios trečiųjų šalių platformos užtikrins saugią operaciją ir laikys jūsų pinigus tol, kol domeno vardas bus priimtas ir patvirtintas.

7 žingsnis: Ką daryti, jei derybos nepavyks

Jei derybos nepavyks, nėra jokios priežasties prarasti viltį! Tiesiog giliai įkvėpkite ir ieškokite kitų alternatyvų domenų pardavimo svetainėse.

Esame tikri, kad rasite vardą, kuris puikiai atitinka jūsų verslą. Kai tai padarysite, štai kaip galite užregistruoti domeno vardą. Taip pat įkvėpimui galite naudoti mūsų domenų vardų generavimo įrankį.

Nežinote nuo ko pradėti ar tiesiog reikia įkvėpimo? Peržiūrėkite mūsų įrašą, kaip išsirinkti puikų domeno vardą.

Tikimės, kad jums patiko šis straipsnis, ir mes tikimės, kad jis padės jums rasti geriausią savo svetainės domeno vardą. Ir jei jūs žinote ką nors, kas stengiasi gauti savo domeno vardą, nedvejodami perduokite šį šaltinį kartu.

Turite kitų patarimų ar pasiūlymų, kaip nusipirkti jau naudojamą domeno vardą? Praneškite mums žemiau esančiame komentarų skyriuje!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map