Kas yra dienoraštis? Dienoraštis ir svetainė bei kaip jie veikia?

kas yra paaiškinta tinklaraštyje


Ar esate naujokas internetinių dienoraščių pasaulyje? Jei esate, vis tiek gali būti įdomu, kas yra tinklaraštis ir kuo jis skiriasi nuo svetainės? Čia nėra gėdos, internetas gali būti paini vieta pradedantiesiems ir mes visi turime kur nors pradėti. Laimei, mes esame čia, kad padėtume jums apsilankyti žiniatinklyje ir paaiškinti, kas yra tinklaraštis ir kuo skiriasi tinklaraštis ir svetainė.

Taigi, jei galvojate apie tinklaraščio ar svetainės kūrimą, perskaitę šį pradedančiųjų vadovą, būsite dar vienas žingsnis arčiau tam tikro dalyko eksperto..

Pradėkime!

Kas yra dienoraštis?

Tinklaraštis yra tam tikros rūšies svetainė, kurioje turinys pateikiamas chronologine tvarka, paprastai pirmiausia pasirodo naujesnis turinys, po to senesnis. Tinklaraščių turinys taip pat žinomas kaip tinklaraščių įrašai ar įrašai. Tinklaraščio įrašas yra jūsų rašinys arba jame gali būti kito formato turinio, pavyzdžiui, nuotraukų, vaizdo įrašų ir pan.

Dienoraščius paprastai valdo 1 asmuo arba nedidelė žmonių grupė, o informacija pateikiama ne taip formaliai, pokalbio būdu. Dienoraščiuose taip pat yra komentarų skilčių, kuriose vartotojai gali atsakyti į tam tikrus tinklaraščio įrašus.

Ankstyvomis internetinių dienoraščių naudojimo dienomis tinklaraštį dauguma žmonių naudojo kaip tam tikrą asmeninį dienoraštį. Tinklaraštininkai dalinsis savo mintimis, informacija apie kasdienį gyvenimą ir asmeninėmis nuotraukomis. Tuomet vartotojai kūrė ir tvarkė savo asmeninius tinklalapius, kad galėtų rašyti tinklaraščius. Tačiau pradėjus populiarėti internetinių dienoraščių populiarumui, nemažai kompanijų pradėjo naudotis nauja tendencija.

1999 m. „Blogger“ (kurią vėliau įsigijo „Google“, „LiveJournal“ ir „Xanga“ visos pradėjo veikti kaip tinklaraštininkų platforma. Tada, 2003 m., „WordPress“ išleido savo pirmąją versiją kaip internetinių dienoraščių platinimo platformą. „WordPress“ šiandien yra pati populiariausia internetinių tinklaraščių platforma ir iš tikrųjų turi galias. 30% interneto.

Tačiau internetiniai dienoraščiai šiandien visiškai išsivystė. Tinklaraštininkai dabar rašo tinklaraštį dėl daugybės skirtingų priežasčių ir dėl daugybės skirtingų temų / nišų. Pavyzdžiui, čia yra tik keletas populiarių tinklaraščių nišų sąrašas:

 • Gyvenimo būdas
 • Tėvystė
 • Sveikata / kūno rengyba
 • Maistas / Maisto gaminimas
 • Asmeniniai finansai
 • Grožis
 • Kelionė
 • Technika
 • Verslumas

Kaip matai, tu gali rašyti dienoraštį beveik bet kuria norima tema.

Norėdami pateikti vaizdą, pateikiame keletą populiarių internetinių tinklaraščių pavyzdžių:

Šurmulys

šurmulio dienoraštis
„Bustle“ buvo pradėta kurti 2013 m. Ir joje didžiausias dėmesys skiriamas tūkstantmečių moterų temoms, tokioms kaip grožis, mada, įžymybės ir net politika. Jie turi beveik 80 milijonų skaitytojų, kurie skamba kas mėnesį. Galite lengvai sukurti mados tinklaraštį ir uždirbti pasyvių pajamų.

Žiupsnelis Yum

žiupsnelis-of-yum-maisto dienoraštis
Kitas yra „Pinch of Yum“, populiarus maisto tinklaraštis, kuriame yra tūkstančiai skanių ir lengvai paruošiamų patiekalų receptų. Tinklaraščio savininkė Lindsay anksčiau buvo vidurinės mokyklos mokytoja, tačiau dienoraščių rašymą galėjo paversti visą darbo dieną dirbančia karjera..

Danas Skraidantis solo

dan-flying-solo-travel-blog
Vienas populiariausių kelionių tinklaraščių internete yra Dan Flying Solo. Danas dokumentuoja savo keliones aplink pasaulį ir teikia patarimų bei patarimų trokštantiems nuotykių ieškotojams.

Džo taurė

„a cup-of-joe-blog“
„Cup of Joe“ yra gerai žinomas mamos tinklaraštis, priklausantis Joanna. Tinklaraštis buvo pradėtas kaip pomėgis dalytis patarimais apie tėvystę ir gyvenimo būdą, tačiau dėl jo sėkmės Joanna sugebėjo paversti dienoraštį visu etatu..

Kas yra svetainė?

Dabar, kuo skiriasi tinklaraštis ir svetainė? Nors tinklaraščiai yra tam tikros rūšies svetainė, tipiška svetainė nesikeičia. Jame yra daugybė susietų statinių puslapių, kuriuose yra sutvarkytas susijęs turinys, ir jis nėra dažnai atnaujinamas. Paprastai svetainėse yra pagrindinis puslapis, apie puslapį, paslaugų / produktų puslapis ir kontaktinis puslapis, tačiau jūs turite galimybę sukurti bet kurį norimą puslapį. Tinklalapiai paprastai yra kuriami tam, kad būtų galima pateikti informaciją apie verslą, ir jie yra mažiau interaktyvūs, o daugiau bendrauja vienpusiai.

Tikimasi, kad šiandien kiekvienas verslas turės savo svetainę. Tai būdas suteikti informacijos potencialiems klientams ir vieta klientams įsigyti savo gaminių ar paslaugų internetu. Kadangi rinkoje yra svetainių kūrėjų, susikurti svetainę tapo paprasta net tada, kai nežinote kodo.

Čia yra keletas pavyzdžių, kaip atrodo tipiška svetainė:

nuostabus motyvas-svetainė
Kaip matote, Nuostabus motyvas, valdymo įmonė už „IsItWP“ ir „WPBeginner“ turi švarų dizainą ir tik keliuose puslapiuose yra meniu viršuje, kad būtų rodoma informacija apie verslą, nėra tinklaraščio.

restoranas-svetainė

Kitas pavyzdys yra šis iš restoranų tinklo „Panera“ duona. Pagrindinio puslapio viršuje jie turi meniu puslapius, kuriuose klientams būtų pateikiama informacija apie jų restoranų vietas ir informaciją apie jų maitinimo paslaugas, taip pat nėra tinklalapio šioje svetainėje.

Taip pat peržiūrėkite šias geriausias „WordPress“ restorano temas.

Dienoraštis ir svetainė: ką turėtumėte pasirinkti?

Jei galvojate apie tinklaraščio ar svetainės kūrimą ir nežinote, kurį pasirinkti, suskaidykite jį, kad galėtumėte išsiaiškinti. Tai, ar pasirinksite tinklaraštį, ar svetainę, priklauso nuo jūsų tikslų ir to, ką norite pasiekti. Yra keletas priežasčių, kodėl žmonės pradeda rašyti internetinius dienoraščius, čia yra tik keletas:

 • Organizuoti jų mintis ir jausmus.
 • Pasidalinkite savo nuomonėmis kokia nors tema ar temų skaičiumi.
 • Bendraukite su bendraminčiais.
 • Pasidalinkite jų kūrybiškumu ar žiniomis tam tikra tema.
 • Norėdami padėti kitiems.
 • Uždirbkite šiek tiek papildomų pajamų.

Jei jūsų tikslas yra susijęs su viena iš šių priežasčių ir jūs turite daug naujos informacijos, kuria norite pasidalinti su pasauliu, tada tinklaraštis tikriausiai yra geras pasirinkimas.

Kita vertus, jei jūs jau vadovaujate įmonei, kuri parduoda produktus / paslaugas ar norite pradėti tokią veiklą, turėtumėte pasirinkti svetainę. Būsimiems klientams reikia mokėti rasti jūsų įmonę ir informaciją apie ją internete, o geriausias būdas tai padaryti yra sukūrus svetainę..

Jei nusprendėte sukurti svetainę ir norite gauti išsamų vadovą, kaip tai padaryti, peržiūrėkite mūsų įrašą tema Kaip sukurti svetainę – žingsnis po žingsnio.

Ar galite turėti ir tinklaraštį, ir svetainę viename?

Taip pat nėra jokios priežasties, kodėl negalite turėti tinklaraščio ir svetainės viename. Naudodamiesi „WordPress“ galite lengvai sukurti profesionaliai atrodančią savo verslo svetainę ir pridėti prie jos tinklaraščio puslapį kartu su savo statiniais puslapiais, tokiais kaip jūsų puslapis ir produktų / paslaugų puslapis.

Internetinių dienoraščių rašymas taip pat naudingas jūsų verslui, keletas iš jų:

 • Internetiniai dienoraščiai padidina jūsų SEO (paieškos sistemų optimizavimas).
 • Pristato jūsų verslą kaip pramonės minties lyderį.
 • Švieskite savo klientus ir klientus apie jūsų produktą / paslaugą / pramonę
 • Atsakykite į dažnai užduodamus klausimus apie savo verslą.
 • Pritraukite daugiau lankytojų į savo svetainę naudodami natūralią paiešką ir atvykstamąsias nuorodas.
 • Prijunkite žmones prie savo prekės ženklo ir praplėskite savo galimybes internete.

Daugybė geriausių įmonių taip pat turi nuostabius tinklaraščius, čia yra keletas populiariausių verslo tinklaraščių:

„optinmonster-blog“ svetainė
„OptinMonster“, populiarus švino kartos įrankis, skirtas tinklaraštininkams padidinti savo el. pašto abonentų skaičių, turi svetainę su tinklaraščiu. Savo puslapiuose jie pateikia informaciją apie savo produktą, bet taip pat turi tinklaraštį, kuriame dalijasi švino kartos patarimais ir gudrybėmis.

buferio tinklaraštis
Buferis yra žinomas dėl savo populiaraus tinklaraščio, kuriame dalijasi socialinės žiniasklaidos rinkodaros patarimais. Tai ne tik tinklaraštis, bet ir svetainė lankytojams teikia informaciją apie jų socialinės žiniasklaidos valdymo platformą.

Kaip užsidirbti pinigų tinklaraščiams

Dabar, kai nusprendėte kurti tinklaraštį, jums gali kilti klausimas, kaip užsidirbti pinigų tinklaraščiams. Daugelis žmonių tinklaraštį pradeda kaip pomėgį ir tiesiog tai daro norėdami rašyti bei dalintis mintimis su kitais. Bet iš tikrųjų jūs galite užsidirbti pinigų tinklaraščiams. Jei žinote, kaip užsidirbti pinigų internete, naudodamiesi internetiniais dienoraščiais, netgi galėtumėte mesti savo dienos darbą ir paversti savo tinklaraštį pinigų uždirbimo verslu.

Vienas iš paprasčiausių būdų užsidirbti pinigų tinklaraščiams yra skelbimų rodymas tinklaraštyje naudojant „Google Adsense“. „Google Adsense“ yra laisvas naudoti ir prižiūri visus jūsų skelbimus. Jie suras reikiamus jūsų tinklaraščio skelbimus, juos rodys, surinks iš reklamuotojų mokėjimą ir atsiųs jums mokėjimus atlikę nedidelį pjūvį. Kuo daugiau skelbimų spustelėjate savo tinklaraštyje, tuo daugiau mokėsite.

Kitas populiarus būdas tinklaraštininkams užsidirbti pinigų yra dalyvavimas filialų rinkodaroje. Partnerių marketingas – tai vieta, kur jūs kalbate apie produktą, rekomenduojate jį peržiūrėti ar peržiūrite savo tinklaraščio įrašus ir pateikiate nuorodą savo skaitytojams, norėdami nusipirkti tuos produktus. Nuoroda yra sekama ir jūs gaunate komisinius bet kuriuo metu, kai kas nors perka produktą spustelėdami jūsų nuorodą.

Daugelis tinklaraštininkų taip pat parduoda skaitmeninius produktus, tokius kaip el. Knygos, vadovai ar šablonai. Taip pat savo tinklaraštį galite paversti narystės svetaine, kurią skaitytojai turi mokėti, kad galėtų patekti į ją. Kita galimybė yra parduoti internetinius kursus ir internetinius seminarus. Kaip matote, internetinių dienoraščių įrašymas nebūtinai turi būti tik jūsų hobis, iš tikrųjų galite tai paversti verslu.

Kaip sukurti internetinį dienoraštį

Šiandien tinklaraštį užmegzti lengviau nei bet kada ir bet kas gali tai padaryti – net pradedantieji. Su „WordPress“, populiariausia pasaulyje internetinių dienoraščių platforma, per kelias minutes galite sukurti nuostabų tinklaraščių tinklalapį. Svarbu atkreipti dėmesį, kad yra 2 skirtingi „WordPress“ tipai: „WordPress.org“ ir „WordPress.com“. Pirmasis yra priglobtas, o antrasis yra priglobtas sprendimas. Mes rekomenduojame pasirinkti WordPress.org. Tai ne tik pigesnė, bet ir prieiga prie tūkstančių nemokamų „WordPress“ papildinių, kurių jums reikės savo tinklaraščiui.

Jei norite sužinoti daugiau apie WordPress.org ir WordPress.com skirtumus, patikrinkite mūsų išsamų palyginimą tarp WordPress.org ir WordPress.com.

Kai pradedate tinklaraštį naudodamiesi „WordPress.org“, jums reikės žiniatinklio prieglobos paskyros ir domeno vardo, kad jis būtų prieinamas internete. Dienoraščio prieglobos sąskaita ir domeno vardas jums kainuos pinigus, o jei tik pradedate, pinigai gali būti menki.

Peržiūrėkite šiuos geriausius tinklaraščio vardų generatorius, kad rastumėte geriausią tinklaraščio pavadinimą.

Laimei, mes su jumis parengėme nuostabų susitarimą su „Bluehost“. „Bluehost“ siūlo „IsItWP“ vartotojams NEMOKAMĄ domeną ir didelę 60% nuolaidą prieglobai.

Norėdami gauti šį išskirtinį „Bluehost“ pasiūlymą, spustelėkite čia »

Iš esmės galėsite pradėti savo tinklaraštį tik už 2,75 USD per mėnesį!

„bluehost-WordPress“ priegloba

„Bluehost“ yra viena didžiausių prieglobos kompanijų pasaulyje, ją oficialiai rekomenduoja „WordPress“, todėl žinote, kad esate gerose rankose. Norėdami gauti daugiau informacijos, turėtumėte perskaityti mūsų išsamią „Bluehost“ apžvalgą.

Įsigiję prieglobą „WordPress“ leidžia sukurti ir kurti savo svajonių tinklaraštį. Norėdami gauti išsamesnių patarimų apie tinklaraščio kūrimą, skaitykite mūsų įrašą Kaip sukurti tinklaraštį (ir uždirbti papildomų pajamų iš šono).

Taip pat peržiūrėkite mūsų straipsnį apie geriausias „WordPress“ knygas, įskaitant knygas apie tinklalapio ar tinklaraščio kūrimą naudojant „WordPress“.

Tikimės, kad šis straipsnis padėjo jums sužinoti apie internetinio dienoraščio ir svetainės skirtumus ir kad jūs žinote atsakymą į klausimą, kas yra tinklaraštis. Dabar išeikite iš ten ir pradėkite tinklaraščius. Jei jums patiko šis straipsnis ir norite sužinoti daugiau apie tinklaraščių rašymą, pažiūrėkite į mūsų įrašą daugiau nei 100 nuostabių tinklaraščių statistikos & Faktai.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map