Kuo skiriasi domeno vardas ir žiniatinklio priegloba? (ATSKLEISTA)

skirtumas tarp domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos


Norite sužinoti apie domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos skirtumą? Pradedantiesiems domeno vardas ir interneto priegloba gali būti bauginančios sąvokos. Tačiau norėdami sukurti svetainę turėsite turėti ir domeno vardą, ir žiniatinklio prieglobą.

Šiame straipsnyje paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie domenų vardus ir žiniatinklio prieglobą.

Kas yra domeno vardas?

koks domeno vardas

Domeno vardas yra jūsų svetainės adresas internete, pvz., Google.com ar IsItWP.com. Tai yra tai, ką lankytojai įveda į savo naršykles, kad pasiektų jūsų svetainę.

Norėdami sukurti svetainę, pirmiausia turite įsigyti domeno vardą kartu su žiniatinklio priegloba. Įregistravę domeno vardą, jūs gaunate teisę metus naudoti šį pavadinimą savo svetainėje. Turite atnaujinti savo domeno registraciją tol, kol norite išsaugoti savo svetainės pavadinimą. Jei prarasite susidomėjimą domeno vardu, galėsite leisti jam pasibaigti, kad jį galėtų įsigyti kažkas kitas.

Paprastai domeno vardas per metus kainuoja apie 14,99 USD.

Kas yra interneto priegloba?

kas yra interneto priegloba

Žiniatinklio priegloba yra vieta, kur žmonės saugo savo svetainių turinį ir failus.

Kai lankytojas bando patekti į jūsų svetainę įvesdamas jūsų interneto adresą (domeno vardą), tada jis bus nukreiptas į svetainės failus, saugomus jūsų žiniatinklio prieglobos serveryje..

Dažnai terminas interneto priegloba reiškia įmonę, kuri nuomojasi savo kompiuterį / serverius, kad priglobtų jūsų svetainę, ir teikia interneto ryšį, kad užtikrintų, jog jūsų svetainė yra prieinama visą parą.

Paprastai žiniatinklio prieglobos sąskaita per mėnesį kainuoja apie 7,99 USD.

Peržiūrėkite šiuos skirtumus tarp bendro vs VPS vs dedikuotojo ir bendro vs valdomo prieglobos.

Domeno vardas ir interneto priegloba; Kaip jie susiję?

Geras būdas suprasti skirtumą tarp šių dviejų yra pagalvoti apie juos tokiu būdu: jei domeno vardas yra jūsų namo adresas, tada žiniatinklio priegloba yra tikrasis namas, į kurį adresas nurodo.

Tiesą sakant, domeno vardas yra tarsi adreso peradresavimo paslauga. Kai žmonės įveda norimos aplankyti svetainės adresą, tai nurodo IP adresą, kuriame yra jūsų svetainė. IP adresas yra skaičių seka, pvz., 123.23.234.45. Šis IP adresas nurodo serverio, kuriame yra jūsų svetainės failai, vietą.

Priežastis, kad vietoj IP adresų naudojame domenų vardus, yra tai, kad vardus lengviau atsiminti nei ilgą skaičių eilutę.

Trumpai tariant, jūsų domeno vardas nurodo jūsų IP adresą, kuris, savo ruožtu, nurodo jūsų svetainę. Tokiu būdu vartotojai visame pasaulyje gali lengvai pasiekti jūsų svetainę tiesiog įvesdami savo domeno vardą į savo interneto naršyklę.

Yra įvairių tipų žiniatinklio prieglobos pasirinkimas, pvz., Bendras hostingas, VPS priegloba, „WordPress“ priegloba, el. Prekybos priegloba, dedikuotas serveris, tinklaraščių priegloba ir perpardavinėtojų priegloba. Kai pradedate veiklą, rekomenduojame pasirinkti bendro naudojimo arba „WordPress“ prieglobą, nes tai yra idealus pasirinkimas daugumai svetainių savininkų ir tinklaraštininkų atsižvelgiant į įperkamumą ir poreikius.

Galite perskaityti daugiau apie įvairius žiniatinklio prieglobos tipus.

Jei konkrečiai norite sukurti „WordPress“ svetainę, tuomet rekomenduojame pasirinkti „WordPress“ prieglobos paslaugą. Daugeliu atvejų tiek bendro naudojimo, tiek „WordPress“ priegloba kainuoja beveik tiek pat. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad „WordPress“ priegloba iš anksto įdiegta kartu su „WordPress“ jūsų prieglobos paskyroje. Tai labai patogu, todėl jums nereikia rankiniu būdu įdiegti „WordPress“ į savo žiniatinklio prieglobos paskyrą.

Mes jums žingsnis po žingsnio parodysime, kaip įsigyti domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą.

Kaip įsigyti domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos turėsite padaryti kurdami svetainę ar tinklaraštį, yra domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos pirkimas.

Kai norite sukurti naują svetainę, bendra domeno ir prieglobos kaina gali atrodyti gana daug.

Štai kodėl mes sudarėme sutartį su „Bluehost“, kad pasiūlytume vartotojams nemokamą domeno vardą, nemokamą SSL ir daugiau nei 60% nuolaidą „WordPress“ prieglobai. Tai nuostabus pasiūlymas pradėti.

Norėdami gauti šį išskirtinį „Bluehost“ pasiūlymą, spustelėkite čia »

„Bluehost“ yra viena didžiausių interneto prieglobos paslaugų teikėjų pasaulyje. Jie dalyvauja „WordPress“ bendruomenėje nuo 2005 m. Ir yra oficialiai rekomenduojami prieglobos paslaugų teikėjai, kuriuos teikia „WordPress.org“.

Pažvelkime į nuoseklų vadovą, kaip įsigyti žiniatinklio prieglobą kartu su domeno vardu.

Norėdami pradėti kurti savo „WordPress“ tinklaraštį, eikite į „Bluehost“ svetainę ir spustelėkite Pradėk dabar mygtuką.

sukurti „bluehost“ svetainę

Kitame puslapyje jūsų bus paprašyta pasirinkti planą. Dar tik pradėdami dirbti, galite pasirinkti pagrindinį planą, kuriame taip pat yra nemokamas domenas ir nemokamas SSL. Augant svetainei, visada galite atnaujinti savo sąskaitą.

pasirinkite „bluehost“ planą, kad galėtumėte pradėti kurti svetainę

Šiame žingsnyje nemokamai užregistruokite domeno vardą. „Bluehost“ padengs jūsų domeno vardo registracijos išlaidas.

„bluehost“ gaus nemokamą domeną

Dabar būsite paraginti įvesti savo sąskaitos informaciją. Norėdami lengvai prisiregistruoti, galite prisijungti naudodami „Google“ vos keliais paspaudimais.

„bluehost“ paskyros sukūrimas

Įvedę savo duomenis, slinkite puslapiu žemyn, kol rasite paketo informacijos laukelį. Galite pasirinkti pagrindinį planą 12 mėnesių, 24 mėnesių arba 36 mėnesių. Taip pat galite pamatyti, kad iš anksto pasirinkti keli priedai, kurie padidina bendrą kainą. Galite panaikinti šių priedų žymėjimą, nes jums jų nereikės iš karto. Jei reikia, visada galėsite juos pridėti vėliau.

Pastaba: Pasirinkę 36 mėnesių planą, gausite geriausią kainos ir kokybės santykį!

„bluehost“ paketo informacija

Sukonfigūravę planą, slinkite puslapiu žemyn toliau, kad įvestumėte išsamią mokėjimo informaciją. Turėsite sutikti su jų paslaugų teikimo sąlygomis ir spustelėkite „Pateikti“.

Viskas!

Sėkmingai užsiprenumeravote prieglobos planą. Jūsų bus paprašyta susikurti savo paskyros slaptažodį. Po to gausite el. Laišką su informacija apie prisijungimą prie žiniatinklio prieglobos valdymo skydelio („cPanel“), kur galėsite valdyti viską – nuo failų prieglobos iki el. Laiškų ir palaikymo..

Norėdami gauti išsamesnį vadovą apie buvimo internete kūrimą, skaitykite toliau pateiktuose mūsų straipsniuose:

 • Kaip sukurti svetainę
 • Kaip sukurti tinklaraštį
 • Kaip atidaryti internetinę parduotuvę

Atsisakykite domeno registracijos mokesčio naudodamiesi „BlueHost“ alternatyvomis

Pirkdami domeno vardą ir interneto prieglobą naudodami „Bluehost“, pirmaisiais metais galite atsisakyti domeno registracijos mokesčio. Kitas pranašumas yra tas, kad jums nereikia tvarkyti dviejų skirtingų paskyrų, skirtų valdyti domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą.

Jei, pirkdami žiniatinklio prieglobos paskyrą, ieškote „Bluehost“ alternatyvų, suteikiančių jums nemokamą domeną, tuomet reikia paminėti keletą interneto prieglobos paslaugų teikėjų.

 • „DreamHost“
 • „InMotion“ talpinimas
 • „GreenGeeks“

Kaip atskirai užregistruoti domeno vardą

Nebūtinai reikia kartu pirkti domeno vardą ir žiniatinklio prieglobą. Užuot pirkę juos kartu, pirmiausia galite gauti domeno vardą iš domenų registratoriaus. Ir nusipirkę žiniatinklio prieglobos sąskaitą, galite nurodyti savo domeno vardą į savo žiniatinklio prieglobą, redaguodami jo DNS parametrus.

Priešingai, įsigydami domeną ir prieglobą iš tos pačios įmonės, neprivalote keisti DNS nustatymų. Be to, tai taip pat suteikia aukštą patogumo lygį, nes abi paslaugas galite valdyti ir atnaujinti naudodami tą pačią sąskaitą.

Jei verčiau domeno vardą įsigytumėte atskirai, žemiau pateikiami keli populiarūs domenų vardų registratoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti:

 • Domenas.com
 • Varyk Tėti
 • „NameCheap“

Susijęs: Geriausias svetainės vardų generatoriaus įrankis (visiškai nemokamas)

Kaip perkelti savo domeno vardą

Nesvarbu, iš kur užregistravote domeno vardą, bet kada galite jį perduoti kitam registratoriui.

Dažniausiai vartotojai perduoda savo domeno vardą, jei nėra patenkinti dabartinio domenų vardų registratoriaus siūloma paslauga.

Kad ir kokia jūsų perėjimo priežastis yra inicijavimas, visada rekomenduojame palaukti bent 45 dienas po registracijos ar atnaujinimo. Domenų vardus prižiūrinčiai tarptautinei organizacijai ICANN reikia vienerių metų atnaujinimo, kai tik pradedamas perkėlimas. Perkėlę savo domeno vardą prieš šį laikotarpį, galite prarasti tų metų atnaujinimo mokestį.

Kaip perjungti žiniatinklio prieglobą

Kai kuriais atvejais lengviau perjungti žiniatinklio prieglobą nei perduoti domeno vardą kitam registratoriui. Taip yra todėl, kad dauguma prieglobos paslaugų teikėjų siūlo nemokamą svetainių perkėlimą. Jei ketinate perkelti svetainę kitam interneto prieglobos paslaugų teikėjui, pirmiausia turėtumėte paklausti savo naujojo prieglobos paslaugų teikėjo, ar jie siūlo nemokamą svetainių perkėlimą.

Susijęs: 10 geriausių JK interneto prieglobos paslaugų (nuo 1,50 EUR – palyginti)

Jei taip, galite perduoti reikiamus prisijungimo duomenis klientų aptarnavimo tarnybai, kad būtų galima nemokamai perduoti svetainę. Paprastai interneto prieglobos paslaugų teikėjai siūlo nemokamą „cPanel“ pervedimą į „cPanel“. Jei jūsų esamas žiniatinklio priegloba nenaudoja „cPanel“, tuomet galbūt norėsite jį perkelti patys.

Pvz., Jei naudojate nemokamą „WordPress“ svetainę „WordPress.com“ ir nusprendėte pereiti prie savarankiškos „WordPress“ platformos, tada gali būti, kad jūsų prieglobos paslaugų teikėjas nesiūlo jums nemokamo perkėlimo.

Tokiu atveju galite sekti mūsų nuoseklų vadovą, kaip perkelti savo svetainę iš WordPress.com į WordPress.org.

Tikimės, kad šis vadovas padėjo jums suprasti skirtumą tarp domeno vardo ir žiniatinklio prieglobos. Jei jums patiko šis straipsnis, galbūt norėsite perskaityti mūsų vadovą, kaip sukurti svetainę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map