כיצד להגן על אתר וורדפרס שלך מפני תוכן כפול

תוכן כפול הוא דאגה הולכת וגוברת בקרב בעלי אתרים. וורדפרס יוצרת מספר דפים עם תוכן כפול, זה כולל ארכיוני תאריכים, קטגוריות, תגיות וכו ‘. מלבד אלה, מגרדי תוכן מהווים גם איום על אתרים חדשים יותר. לפעמים מגרדי תוכן אלה יכולים אפילו לדרג גבוה יותר מהאתר המקורי. במאמר זה אדבר על הגנה על אתר וורדפרס שלך מפני בעיות תוכן כפולות, והתמודדות עם מגרד תוכן.


זיהוי תוכן כפול

מנועי חיפוש חכמים מספיק כדי לגלות את הפרמלינק של מאמר ולהבדיל בין ארכיונים לערכים בודדים. מיתוס נפוץ שנמצא בקרב בלוגרים חדשים הוא שמנועי חיפוש יענישו אותם עבור דפי הארכיון שלהם. זה לא נכון.

עם זאת, במקרים מסוימים עמוד ארכיון יכול להיות דומה בדיוק למספר עמודים אחרים באתר שלך. בואו נסתכל על כמה תרחישים אפשריים במקרה שאתה עשוי ליצור תוכן כפול בטעות.

1. ארכיון קטגוריות עם פוסט אחד בלבד יהיה עותק מדויק של הפוסט המקורי.
2. ארכיב תגים עם פוסט אחד בלבד יהיה עותק של הפוסט המקורי
3. בבלוג של מחבר בודד, ארכיון המחברים יהיה זהה לארכיוני האינדקס והתאריכים העיקריים שלך.

אם באתר שלך ישנם תגים רבים שיש לך רק פעם אחת, ותבניות ארכיב התגים שלך מציגות את הפוסט המלא, פירוש הדבר שיש לך דפי תגים רבים אשר כמעט זהים לחלק מהפוסטים שלך. זה מקשה על מנועי החיפוש להבין איזה מהם צריך לקחת בחשבון את הקישור הראשי וכאן מתחילה הבעיה. מנועי חיפוש עשויים לראות בכך ניסיון מכוון ליצור תוכן כפול לדירוג גבוה יותר.

קודם כל כדאי ללמוד כיצד להשתמש ביעילות בקטגוריות ותגים כדי למיין את התוכן שלך. אם אתה נוהג ליצור יותר מדי קטגוריות ויותר מדי תגים עם אותו שם, אז אתה לא עושה את זה נכון. כדי להתמודד עם מצב זה תוכלו להשתמש כלי ניהול מונחים תוסף למיזוג קטגוריות, תגיות וטקסונומיות אחרות.

מיזוג קטגוריות ותגים לא רצויים כדי להימנע מבעיות תוכן משוכפל

דרך נוספת להתמודד עם נושא הארכיונים היא להורות למנועי חיפוש שלא להוסיף לאינדקס או לעקוב אחרי אותם דפים. ניתן להשיג זאת באמצעות וורדפרס SEO חיבור. לאחר התקנת הפלאגין והפעלתו, עבור אל SEO »כותרות & מטאס. לחץ על הכרטיסייה אחר ותמצא רשומת מטא רובוטים לארכיוני המחבר והתאריכים שלך. אתה יכול לסמן אינדקס, לא לעקוב אחריהם, או אפילו להשבית את הארכיונים האלה. אם אתה מנהל בלוג של מחברים בודד, אני אמליץ לך לסמן את noindex, nofollow ולהשבית את ארכיוני המחברים באתר שלך..

הפוך את ארכיון המחברים ל- noindex ו- nofollow באמצעות קידום אתרים ב- WordPress

אתה יכול גם לעשות את אותו הדבר עבור קטגוריות ותגים על ידי לחיצה על הכרטיסייה טקסונומיות.

קטע לעומת תוכן מלא

דרך קלה להימנע מתוכן כפול היא להשתמש בקטעים בכל דפי הארכיון והאינדקס שלך. השימוש בקטעים לא רק עוזר לך להימנע מבעיית התוכן המשוכפל, אלא גם מגדיל את צפיות הדפים שלך ומשפר את זמני טעינת העמודים באתר שלך..

כדי להחליף פוסטים מלאים בקטעים, יתכן שתצטרך לערוך את קובצי התבנית של העיצוב שלך או של נושא הילד כמו archive.php, category.php, tag.php וכו ‘. עליך למצוא את המקרים של:

<?php the_content (); ?>

והחלף את אלה ב:

<?php the_excerpt (); ?>

דרך נוספת לעשות זאת ברחבי האתר שלך היא באמצעות קוד זה בקובץ הפונקציות.php של העיצוב שלך או בתוסף WordPress ספציפי לאתר..

// הוסף פילטר לתוכן היבשת
add_filter (‘the_content’, ‘my_excerpts’);

פונקציה my_excerpts ($ content = false) {
// אם הוא דף הבית, ארכיב או תוצאות חיפוש
if (is_front_page () || is_archive () || is_search ()):
פוסט $ גלובלי;
$ תוכן = $ פוסט->post_excerpt;

// אם מוגדר קטע בתיבה קטע אופציונלי
אם (תוכן $):
$ content = Apply_filters (‘the_excerpt’, $ content);

// אם לא נקבע שום קטע
אחר:
$ תוכן = $ פוסט->תוכן דואר;
$ content = strip_shortcodes ($ content);
$ content = str_replace (”;

אנדף;
אנדף;

// הקפידו להחזיר את התוכן
להחזיר תוכן $;
}

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map