Galīgais WordPress nosacīto tagu ceļvedis

WordPress nosacītie tagi ir lieliska WordPress īpašība, kas ļauj jums kontrolēt, kāds saturs tiek parādīts lapā. Dažādām jūsu vietnes vietnēm ir nosacīti tagi, piemēram, jūsu mājas lapai, emuāra ziņām un lapām. Tas ļauj mainīt to, kas tiek parādīts ap jūsu vietni. Piemēram, jūs varat mainīt savas vietnes logotipu dažādās vietnes vietnēs.


Šajā apmācībā es izskaidrošu, kādi nosacītie tagi jums ir pieejami, un parādīšu, kā tos var izmantot motīvos un spraudņos.

Kā darbojas WordPress nosacītie tagi

Nosacījuma tagi ir Būla datu tips, kas var sniegt tikai patiesu vai nepatiesu vērtību. Piemēram, tags is_home () norāda uz emuāra indeksu. Mēs varam izmantot šo tagu, lai parādītu ziņojumu mūsu emuāra apmeklētājiem. Šis ziņojums netiks rādīts citur.

Kods ir saprotams. Viss, ko mēs darām tālāk, tiek pārbaudīts, vai parādītā lapa ir emuāru indeksa lapa. Ja tā ir, mēs parādām savu ziņojumu.

<?php

ja (is_home ()) {

atbalss "Laipni lūdzam mūsu emuārā!!";

}

?>

Iepriekš minētais ir pamata piemērs tam, ko var panākt, izmantojot nosacītas atzīmes, tomēr būtībā tas viss ir. Jūs vienkārši pārbaudāt, kāda veida lapa tiek parādīta. Atkarībā no tā, vai rezultāts ir patiess vai nepatiess, tiek darbināts cits koda gabals.

Pirms mēs apskatīsim citus piemērus, kā nosacītus tagus var izmantot, vispirms apskatīsim populāros nosacītos tagus, kurus jūs, visticamāk, redzēsit savās WordPress tēmās.

 • is_home () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīts emuāra ziņas indekss. Tā var būt arī jūsu mājas lapa.
 • is_front_page () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta jūsu mājas lapa. Tas darbojas neatkarīgi no tā, vai jūsu sākumlapas iestatījumi ir iestatīti emuāru ziņu (t.i., emuāru indeksa) vai statiskas lapas parādīšanai.
 • is_single () – Pārbaudes, lai redzētu, vai tiek parādīts kāda veida atsevišķs ziņojums (izņemot pielikumus).
 • ir pievienots () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīts pielikums.
 • ir_lapa () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta lapa.
 • is_singular () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta viena ziņa, pielikums vai lapa. Patiesība tiek atgriezta, ja ir izpildīts kāds no šiem nosacījumiem.
 • ir_kategorija () – pārbauda, ​​vai tiek parādīta kategoriju arhīva lapa.
 • is_search () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta meklēšanas rezultātu lapa.
 • ir_tags () – pārbauda, ​​vai tiek parādīts tagu arhīvs.
 • is_author () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta autoru arhīva lapa.
 • is_archive () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta jebkura veida arhīva lapa, ieskaitot kategoriju, tagu, datumu un autoru arhīvus.
 • is_sticky () – Pārbauda, ​​vai amats ir definēts kā lipīga.
 • is_multi_author () – Pārbauda, ​​vai vietnē ir publicējuši vairāk nekā viens autors. Patiesība tiek atgriezta, ja divas vai vairākas personas ir publicējušas ziņas. Ja ziņas ir publicējis tikai viens autors vai ja vispār nav publicēts neviens ziņojums, tiek atgriezta nepatiesa informācija.

Ir seši laika ierobežojoši tagi, kas jums arī noderēs. Šīs atzīmes attiecas uz datumu arhīva lapām. Piemēram, vietrādis URL http://www.yourwebsite.com/2013/12/ ir arhīva lapa, kas balstīta uz mēnesi.

Ja kāds no šiem nosacītajiem tagiem ir taisnība, taisnība ir arī is_archive ().

 • is_date () – pārbauda, ​​vai tā ir arhīva lapa, kas balstīta uz datumu.
 • ir_gads () – Pārbauda, ​​vai tā ir arhīva lapa gadā.
 • ir_mēnesis () – Pārbauda, ​​vai tā ir mēneša arhīva lapa.
 • ir_diena () – Pārbauda, ​​vai tā ir arhīva lapa, kuras pamatā ir diena.
 • ir_laiks () – pārbauda, ​​vai tā ir arhīva lapa, kas balstīta uz laiku.
 • ir_jauna diena () – Pārbauda, ​​vai šodien ir jauna diena. Ja pašreizējā ziņa tiktu publicēta citā dienā nekā iepriekšējā publicētā ziņa, tā atgrieztos patiesa. Nepatiess tiks atgriezts, ja abas ziņas tiks publicētas tajā pašā dienā.

Jums nāksies sastapties ar nosacījuma tagiem, piemēram, is_home () un is_single (), tomēr jums nav jāatceras visi šie nosacītie tagi. Lielākā daļa WordPress lietotāju atsaucas uz WordPress kodeku, lai iegūtu atbilstošo nosacīto tagu, kad viņiem ir jāiestata nosacīta funkcija.

Nosacīto tagu piemēri

Daudzi nosacīti tagi ļauj parametrus nodot funkcijai. Tas dod daudz lielāku kontroli pār to, kādi nosacījumi ir jāizpilda, pirms kaut kas tiek rīkots. is_page () ir labs piemērs tam. Tags ļauj jums pārbaudīt, vai lapa, kas tiek parādīta, ir lapa. is_page () atgriezīs vērtību true, ja tiek parādīta kāda lapa, tomēr, ja vēlaties precīzāk, jums jānorāda $ page parametrs. Lapas parametrs $ var būt lapas ID, lapas nosaukums vai lapas slug.

Ļaujiet mums apsvērt regulāru vietni, kurai ir aptuveni lapa, un jūs vēlaties pielāgot lapu par atšķirīgu no visām citām lapām. Piemēram, jūs varētu parādīt sava uzņēmuma fotoattēlu sānjoslas augšpusē, vai arī jūs varētu parādīt papildu informāciju lapas apmēram apakšā..

Lai to izdarītu, jums jādefinē $ page parametrs. Ja lapas ID bija 10, jūs varētu atvērt savu nosacīto paziņojumu ar kaut ko līdzīgu:

if (is_page (10)) {

Atsevišķu lapu var arī norādīt, nododot funkcijai lapas virsrakstu.

if (is_page (‘Par mums’)) {

Var izmantot arī lapas slug. Kā jūs varētu atcerēties, lapas gabals ir unikāls nosauktais identifikators URL beigās. Ja jūsu par lapas URL bija www.yourwebsite.com/about-our-company/, lapas slug būs par -company.

if (is_page (‘about-our-company’)) {

Daži nosacīti tagi, piemēram, is_page (), var arī nodot parametrus masīvā. Šis nosacītais paziņojums atgriezīs patiesās vērtības, ja kāds no nosacījumiem ir taisnība.

if (is_page (masīvs (10, ‘Par mums’, ‘par-mūsu-uzņēmumu’)))) {

Izstrādātājiem ir ierasts iestatīt vairākus nosacījumus, ja tiek izmantoti nosacīti tagi. Atgriezīsimies pie vienkāršā uzdevuma – parādīt sveiciena ziņojumu emuāru apmeklētājiem. Tas ir kaut kas, ko korporatīvā vietne varētu vēlēties pievienot savam emuāru apgabalam, bet ne citām vietnes vietnēm (piemēram, mājas lapa, kontaktinformācija lapa, par lapu utt.).

Viņi to var izdarīt, izmantojot nosacījumu tagus is_home () un is_single (); kas attēlo attiecīgi emuāra indeksu un atsevišķas ziņas. Lai parādītu ziņojumu abos apgabalos, jāizmanto loģiskais VAI operators ||. Tas ir parādīts zemāk esošajā kodā. Sākotnējais paziņojums pārbauda, ​​vai lapa ir emuāra indekss vai atsevišķa ziņa. Ja kāda no tām ir patiesa, tiek parādīts ziņojums.

<?php

if (is_home () || is_single ()) {

atbalss "Laipni lūdzam mūsu emuārā!!";

}

?>

Vēl viens loģisks operators, kas ir ļoti noderīgs, ir UN operators &&. To izmanto, ja vēlaties, lai divi vai vairāki apstākļi būtu patiesi, pirms tiek sākta darbība. Tālāk norādītajā paziņojumā tiek pārbaudīts, vai lapa ir gan arhīva lapa, gan arī klasificēta ziņu kategorijā. Ziņu kategoriju lapās tiks parādīts sveiciena ziņojums. Citās kategorijās nekas netiks parādīts.

<?php

if (is_archive () && is_category (‘Jaunumi’)) {

atbalss "Laipni lūdzam Ziņu arhīvā";

}

?>

UN un OR operatorus var apvienot. Tālāk sniegtais piemērs ir ņemts no noklusējuma WordPress motīva Twenty Thirteen veidnes function.php. Funkcija tiek izmantota lapas nosaukuma parādīšanai pārlūkprogrammā, tomēr tikai daļa no funkcijas ir parādīta zemāk.

If paziņojums atgriež vērtību true, ja ir vietnes apraksts un lietotājs skata emuāra indeksu vai mājas lapu. Vietnes aprakstu var ievadīt, izmantojot tagu līnijas lauku vispārīgo iestatījumu apgabalā. Ja aizpildāt šo lauku, emuāra rādītājā un mājas lapā virsrakstjoslā parādīsies “Vietnes nosaukums | Vietnes apraksts ”(piezīme: atdalītājs tiek parādīts, izmantojot zemāk esošajā kodā virkni $ sep). Ja jūs to nedarīsit, virsrakstjoslā parādīsies “Vietnes nosaukums”.

Kā redzat, is_home un _is_front_page OR operatora dēļ tiek uzskatīti par vienu entītiju. Tāpēc tie ir iesaiņoti iekavās.

if ($ site_description && (is_home () || is_front_page ()))
$ nosaukums = "$ nosaukums $ sep $ site_description";

Vēl viens PHP loģiskais operators, kuru varat izmantot, nav operators !. To ir daudz praktiskāk izmantot daudzos gadījumos. Piemēram, pieņemsim, ka vēlaties parādīt fotoattēlu visās jūsu lapās, izņemot arhīvus. Nav nepieciešams iestatīt garu nosacītu paziņojumu, kurā vaicā: “Vai šī ir mājas lapa, vai šī ir viena ziņa, vai šī ir šī lapa…”. Praktiskāk ir vienkārši jautāt: “Vai šī nav arhīva lapa?”.

Lai to izdarītu, pirms nosacītās atzīmes vienkārši pievienojiet izsaukuma zīmi. Tālāk sniegtais kods parāda, cik praktiski tas ir saprotams. Tas parādīs attēlu katrā jūsu vietnes lapā, izņemot arhīva lapas.

<?php

if (! is_archive ()) { ?>

<?php

}

?>

Līdz šim mēs esam apskatījuši pamata piemērus, kā nosacīti tagi tiek izmantoti gadījumos, kad kaut kas tiek iedarbināts vai tas netiek rīkots (t.i., ja A ir taisnība, dariet B). Praksē parasti ir jāveic vēl viena darbība, ja nav izpildīts kāds nosacījums. Turklāt var būt vairāki nosacījumi, kurus var izpildīt, ar atšķirīgu reakciju uz katru no tiem.

Tā vietā, lai rakstītu daudz atsevišķu paziņojumu, ir praktiski izmantot citus un elseif paziņojumus. Tas ļauj jums labāk kontrolēt to, kas tiek parādīts jūsu vietnē.

Mēs to varam parādīt, izmantojot piemēru. Ļaujiet mums teikt, ka vēlaties savā vietnē parādīt atšķirīgu logotipu dažādās vietnes vietnēs. Kā jūs to izdarītu? Atbilde ir vienkārša: mēs izmantojam cits un elseif paziņojumus. Zemāk redzamais kods parāda, kā to var panākt.

<?php

if (is_home () || is_front_page ()) { ?>

<?php

} elseif (is_category ()) { ?>

<?php

} elseif (is_single ()) { ?>

<?php

} elseif (is_page ()) { ?>

<?php

}

cits { ?>

<?php

}

?>

Atkarībā no tā, kuru vietnes apgabalu apmeklētājs skata, izmantojot iepriekš minēto kodu, tiks parādīts viens no pieciem logotipiem. Tas ir pamata piemērs, kas ilustrē to, cik viegli cits un elseif paziņojumus var izmantot, lai kontrolētu daudzas dažādas vietnes vietnes.

Elseif paziņojumi tiek izmantoti arī citās WordPress daļās. Lielākā daļa function.php veidņu tos izmanto, un daudzas WordPress motīvi tos izmanto, lai mainītu to, kā viņu vietnes nosaukums tiek parādīts pārlūkprogrammās.

Vairāk nosacītu tagu

Ir pieejami vairāki papildu nosacīti tagi. Daudzus no tiem izstrādātāji izmanto motīvos un spraudņos.

Zemāk ir saraksts ar dažiem citiem jums pieejamiem nosacītajiem tagiem.

 • ir_maksa () – pārbauda, ​​vai tiek parādīta pielāgota taksonomijas arhīva lapa.
 • has_term () – pārbauda, ​​vai pašreizējai ziņai ir kāds no norādītajiem noteikumiem.
 • taksonomija_eksistē () – pārbauda, ​​vai pastāv taksonomijas nosaukums.
 • post_type_exists () – pārbauda, ​​vai pastāv pasta veids.
 • is_post_type_hierarchical ($ post_type) – Pārbauda, ​​vai ziņas tips ir hierarhisks.
 • is_post_type_archive () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta noteikta veida arhīva lapa.
 • is_comments_popup () – Pārbauda, ​​vai ir atvērts komentāru uznirstošais logs.
 • komentāri_atvērt () – pārbauda, ​​vai pašreizējai ziņai vai lapai ir atļauti komentāri.
 • pings_open () – Pārbauda, ​​vai pašreizējai ziņai vai lappusei ir atļauts veikt pings.
 • is_feed () – pārbauda, ​​vai pašreizējais vaicājums ir paredzēts plūsmai.
 • ir_404 () – Pārbauda, ​​vai tiek parādīta kļūda 404.
 • ir_lapa () – Pārbauda, ​​vai lapa, kuru pašlaik skatāt, ir paginēta lapa, kas nav viena. Ziņas un lapas tiek pārtaisītas, ja savā saturā izmantojat nākamās lapas ātro atzīmi, lai sadalītu lielas ziņas.
 • is_trackback () – Pārbauda, ​​vai tiek izmantots sliežu ceļš.
 • is_admin () – pārbauda, ​​vai lietotājs ir pieteicies administratora apgabalā. To neizmanto, lai pārbaudītu, vai lietotājam ir administratora privilēģijas, tikai to, vai viņi ir pieteicies WordPress informācijas panelī.
 • is_page_template () – pārbauda, ​​vai skatāmajā lapā tiek izmantota lapas veidne. Vajadzības gadījumā var definēt īpašu lapas veidni.
 • is_preview () – pārbauda, ​​vai emuāra ziņa tiek skatīta melnraksta režīmā.
 • has_excerpt () – pārbauda, ​​vai pašreizējam ziņojumam ir fragments. Var definēt konkrētas amata vietas.
 • has_nav_menu () – Pārbauda, ​​vai izvēlnes vietai ir piešķirta izvēlne. Motīvu izstrādātāji to izmanto, lai parādītu kaut ko gadījumā, ja lietotājs nav pievienojis izvēlni.
 • ciklā() – pārbauda, ​​vai zvanītājs joprojām atrodas WordPress cilpā.
 • is_active_sidebar ($ indekss) – Pārbauda, ​​vai tiek izmantota noteiktā sānjosla.
 • is_multisite () – Pārbauda, ​​vai tiek atbalstīta vairāku vietņu darbība.
 • is_main_site () – Pārbauda, ​​vai tīkla vietne ir galvenā vietne.
 • is_super_admin () – Pārbauda, ​​vai lietotājs tīklā ir superadministrs.
 • is_plugin_active ($ spraudnis) – pārbauda, ​​vai spraudnis ir aktivizēts.
 • is_child_theme () – Pārbauda, ​​vai tiek izmantota bērna tēma.
 • current_theme_supports ($ funkcija) – Pārbauda, ​​vai motīvs atbalsta kādu īpašu funkciju, piemēram, ierakstu formātu vai piedāvātos attēlus.

Pārbaudiet arī: Kā noņemt noklusējuma taksonomijas.

Nosacīti tagi ir svarīgs WordPress jēdziens. Sakarā ar to, cik noderīgas tās ir, ir maz WordPress motīvu, kas izstrādāti bez tiem. Kad esat sapratis citus apgalvojumus, elseif paziņojumus un loģiskos operatorus, piemēram, AND, OR un Not; jūs varēsit tikt galā ar jebkuru nosacītu funkciju.

Es ceru, ka šī rokasgrāmata jums palīdzēja iemācīties izmantot WordPress nosacītos tagus savos motīvos.

Ja jums patika šis raksts, pievienojieties vietnei ThemeLab Twitter.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map