Kā instalēt un iestatīt WordPress daudzvietīgo tīklu

Kā instalēt un iestatīt WordPress vairāku vietņu tīklu


Vai plānojat izveidot vairāku vietņu tīklu ar WordPress? Kaut arī WordPress var izmantot vairākiem mērķiem, piemēram, izveidot emuāru, izveidot tiešsaistes veikalu vai izveidot pilntiesīgu vietni, to var izmantot arī, lai izveidotu daudzvietīgu tīklu visu jūsu vietņu pārvaldīšanai no viena konta..

Šajā rakstā mēs jums parādīsim, kā pakāpeniski instalēt un iestatīt WordPress daudzvietīgu tīklu.

Šis ir ļoti detalizēts raksts, tāpēc mēs esam izveidojuši satura rādītāju, lai jums būtu vieglāk. Paskaties:

 1. Ievads WordPress daudzvietņu tīklos
 2. Kad un kāpēc jums vajadzētu izmantot vairāku vietņu tīklu
 3. Domēna vārda un tīmekļa mitināšanas atlasīšana daudzvietīgam tīklam
 4. Iespējojiet un iestatiet savu WordPress vairāku vietņu tīklu
 5. Sāciet vairāku vietņu tīkla iestatīšanu
 6. Daudzvietīgu tīkla konfigurācijas iestatījumi
 7. Pievienojiet un pārvaldiet jaunas vietnes WordPress vairāku vietņu tīklā
 8. Instalējiet motīvus un spraudņus daudzvietīgā tīklā
 9. Novērsiet kļūdas

Gatavs? Sāksim!

1. Ievads WordPress vairāku vietņu tīklos

WordPress ir populārākā emuāru veidošanas platforma tirgū. Tam ir daudz funkciju, ieskaitot vairāku vietņu tīkla funkcionalitāti. Ja jums pieder vairāki emuāri vai WordPress vietnes un vēlaties tos pārvaldīt no viena konta, varat iestatīt WordPress vairāku vietņu tīklu.

Jūs varat pievienot jaunas vietnes vai emuārus savam vietņu tīklam bez problēmām. Lai piekļūtu šīm vietnēm, jums būs jāpiesakās savā galvenajā kontā. Tas ir arī ideāls risinājums, ja vēlaties, lai jūsu lietotāji jūsu domēna nosaukumā izveidotu jaunas vietnes vai emuārus.

Atšķirībā no atsevišķa WordPress emuāra vai vietnes, vairāku vietņu tīkls ļauj pielāgot katru vietni atsevišķi. Vairāku vietņu iestatījumi ir uzlaboti, un, lai izprastu visas iespējas, ir mazliet mācīšanās līkne.

2. Kad un kāpēc jums vajadzētu izmantot vairāku vietņu tīklu

WordPress piedāvā vairākus spraudņus, piemēram, ManageWP, kas var palīdzēt jums pārvaldīt visas savas vietnes no viena informācijas paneļa. Šos trešo pušu spraudņus ir viegli uzstādīt, un tiem ir maz apmācību.

Tātad, kāpēc tā vietā vajadzētu izmantot vairāku vietņu tīklu?

Zemāk ir daži piemēri, kad jums labāk būtu izmantot WordPress daudzvietīgu tīklu:

 • Ziņu žurnāls vai žurnālu emuārs ar vairākiem vadītājiem.
 • Liela biznesa vietne ar vairākām atsevišķām vietnēm to filiālēm.
 • Dalības vietne, kas lietotājiem ļauj izveidot savas vietnes.
 • Izglītības institūta vietne, kas studentiem dod iespēju izveidot savas vietnes vai emuārus.

Šie ir visizplatītākie apstākļi, taču jums var būt atšķirīgs scenārijs; tāpēc noteikti atlasiet labāko un vienkāršāko iespēju savām vietnēm.

Plusi

WordPress vairāku vietņu tīkli ir veidoti, lai lietotājiem būtu ērti, kuri vēlas pārvaldīt visas savas vietnes no viena domēna. Tas rada galveno vidi, kurā jums kā tīkla administratoram ir visaugstākā autoritāte visās jūsu vietnēs.

Apskatīsim vairāku vietņu tīkla izmantošanas priekšrocības:

 • Visas jūsu vietnes var pārvaldīt no viena WordPress konta.
 • WordPress lomu un atļauju funkcija ļauj pārvaldīt visas savas vietnes kā administratoram, savukārt katrai vietnei var būt savi vietņu administratori, kuri nevar piekļūt galvenajam tīklam..
 • Motīvi un spraudņi nav jāinstalē visās vietnēs atsevišķi. Vienkārši instalējiet tos galvenajā kontā un aktivizējiet tos visās savās vietnēs.
 • Tas ietaupa laiku WordPress atjauninājumos. Pat ja jums ir vairāk nekā 10 vietņu, no savas galvenās instalācijas varat ātri atjaunināt motīvus, spraudņus un WordPress kodolu.
 • Jūs varat mainīt visu vietņu vispārīgos iestatījumus no sava vairāku vietņu tīkla konta. Tas arī ļauj vietņu administratoriem veikt izmaiņas savās vietnēs un ignorēt galvenos iestatījumus.

Mīnusi

Kaut arī daudzvietīgo tīkla izmantošanai WordPress ir tik daudz priekšrocību, ir dažas negatīvās puses, no kurām nevar arī izvairīties.

Apskatīsim dažas problēmas, ar kurām jūs varat saskarties, izmantojot WordPress vairāku vietņu tīklu:

 • Daudzvietīgam tīklam ir vairākas vietnes, taču visas vietnes darbosies vienā galvenajā tīklā. Ja tīkls tiek izveidots kāda iemesla dēļ, tas ietekmēs visas jūsu vietnes.
 • Ja jūsu galvenajam tīklam uzbrūk hakeri vai ļaunprātīga programmatūra, tiks uzbrukušas arī visām jūsu tīkla vietnēm.
 • Daudzi spraudņi nedarbojas labi ar WordPress vairāku vietņu tīkliem, un jums būs smagi jāstrādā, lai atrastu alternatīvas.
 • Jums var būt grūti pārvaldīt trafiku un joslas joslu visās tīkla vietnēs. Parasti joslas josla ir vienādi jāsadala starp visām jūsu vietnēm, taču viena ievainojamība var ietekmēt visas pārējās vietnes.
 • Daži tīmekļa mitināšanas uzņēmumi neatbalsta WordPress vairāku vietņu tīklus.

Ja joprojām plānojat izveidot vairāku vietņu tīklu, turpiniet lasīt zemāk.

3. Domēna vārda un Web mitināšanas izvēle jūsu vietnei

Tagad, kad jūs daudz zināt par WordPress daudzvietņu tīkliem, mēs iepazīstināsim jūs ar prasībām, lai to izveidotu.

Pirmais, kas jums būs nepieciešams, ir domēna vārds un tīmekļa mitināšana. Kas attiecas uz mitināšanu, jūs zināt, ka daudzvietīgam tīklam ir vairākas vietnes, kas nozīmē, ka jums būs nepieciešams tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējs, kurš bez problēmām var pārvaldīt visus jūsu resursus.

Ir dažādi tīmekļa mitināšanas veidi, tostarp dalīta mitināšana, VPS mitināšana, īpaša servera mitināšana utt.

Vairāku vietņu tīklam ieteicams izmantot vai nu VPS mitināšanu, vai arī speciālus serverus. Ir daudz mitināšanas uzņēmumu, kas piedāvā VPS / speciālus mitināšanas serverus. Daži no tiem ir:

 1. Bluehost
 2. WPEngine
 3. Vietne

Šie mitināšanas pakalpojumu sniedzēji ir nozares labākie un visi piedāvā lielisku tīmekļa mitināšanu, lai nevainojami darbotos WordPress daudzvietīgais tīkls.

Mēs iesakām izmantot Bluehost. Viņi ir oficiāli WordPress partneri un viens no labākajiem WordPress mitināšanas uzņēmumiem pasaulē. Bluehost piedāvā arī bezmaksas domēna vārdu un SSL sertifikātu ar jebkuru mitināšanas plānu. Varat arī maksāt katru gadu un ietaupīt daudz uz Bluehost.

Visas jūsu vietnes daudzvietīgo tīklā izmantos to pašu domēna vārdu ar apakšdomēniem (piemērs: https://site.mydomain.com) vai mapes saknē (piemērs: https://mydomain.com/site/).

Gan apakšdomēniem, gan apakšdirektorijiem ir savas individuālās prasības.

Apakšdomēnos jums būs jāiestata apakšdomēns aizstājējzīmi. Vienkārši piesakieties sava mitināšanas konta cPanel. Domains apgabalā jums būs jānoklikšķina uz opcijas Subdomains.

Jūs nonāksit jaunā lapā. Dotajā laukā jums būs jāievada * un nolaižamajā sarakstā pārliecinieties, ka blakus tam ir jūsu domēna vārds.

Aizstājējzīmju apakšdomēns

Noklikšķiniet uz Izveidot poga, lai pareizi iestatītu galvenā domēna apakšdomēnu.

Apakšdirektorijos vai mapē saknē jums būs nepieciešams tikai iespējot diezgan pastāvīgas saites un jūsu vairāku vietņu tīkls darbosies pie tiem.

Pēc iestatīšanas jums būs jāizveido WordPress vietne, lai turpinātu.

4. Iespējojiet un iestatiet WordPress vietņu tīklu

Kad esat izveidojis savu WordPress vietni, ir pienācis laiks iespējot vairāku vietņu tīklu. Daudzvietīgais tīkls ir gatava WordPress funkcija, un jums nav vajadzīgas papildu instalācijas jūsu vietnē.

Piezīme: Ja plānojat iespējot vairākas vietnes esošā WordPress vietnē, tad iesakām jums izveidot pilnīgu savas vietnes dublējumu, izmantojot BackupBuddy vai UpdraftPlus.

Kad esat gatavs, dodieties uz priekšu un izveidojiet savienojumu ar FTP klientu vai piesakieties cPanel ar savu lietotājvārdu un paroli. Jums būs jārediģē WordPress instalācijas fails wp-config.php.

Failā wp-config.php jums jāmeklē / * Tas ir viss, pārtrauciet rediģēšanu! Priecīgu blogošanu. * / rindā un pievienojiet šo kodu virs tā:

/ * Daudzvietīga vietne * /
definēt (‘WP_ALLOW_MULTISITE’, patiess);

Pēc tam jūs varat saglabāt failu. Ja esat lejupielādējis wp-config.php failu no FTP klienta, pēc rediģēšanas noteikti augšupielādējiet to atpakaļ. Iepriekš minētais kods ļaus WordPress vairāku vietņu funkcionalitāti.

5. Sāciet vairāku vietņu tīkla iestatīšanu

Kad ir aktivizēta vairāku vietņu tīkls, jums būs jāiestata tīkls savā WordPress vietnē.

Vispirms deaktivizējiet visus spraudņus, lai tie neietekmētu jūsu vairāku vietņu tīklu. Iet uz Spraudņi »Instalētie spraudņi lapu un pārbaudiet visus savus spraudņus. Tagad augšējā nolaižamajā izvēlnē atlasiet opciju Deaktivizēt un noklikšķiniet uz pogas Lietot, lai deaktivizētu visus instalētos spraudņus..

Deaktivizējiet spraudņus

Tālāk jums jādodas uz Rīki »Tīkla iestatīšana lapa tīkla iestatīšanai.

Tīkla iestatīšana

Pievienojiet tīkla informāciju, piemēram, virsrakstu un administratora e-pasta adresi. Pēc tam noklikšķiniet uz pogas Instalēt.

Tagad jūs redzēsit kodu, kas jums jāpievieno savos .htaccess un wp-config.php failos, lai pabeigtu iestatīšanu..

Htaccess pievienojamais kods

Failus var rediģēt, izmantojot FTP klientu, vai pieteikties, izmantojot cPanel. Pēc iepriekš norādītā koda pievienošanas atjauniniet failus.

Tagad dodieties atpakaļ uz savu WordPress administratora lapu un vēlreiz piesakieties, lai sāktu pareizi izmantot savu vairāku vietņu tīklu.

6. Vairāku vietņu tīkla konfigurācijas iestatījumi

Kad esat pieteicies, jums vajadzēs doties uz Manas vietnes »Tīkla administrators» Informācijas panelis no WordPress augšējās izvēlnes, lai konfigurētu vairāku vietņu tīkla iestatījumus.

Tīkla informācijas panelis

Pēc tam jūs varat administrēt savu vairāku vietņu tīklu, pievienojot jaunas vietnes, izveidojot jaunus lietotājus, instalējot motīvus un pievienojot spraudņus. Tas parādīs arī logrīku “Tieši tagad”, lai nekavējoties veiktu tīkla uzdevumus.

Lai mainītu tīkla iestatījumus, jums jāiet uz izvēlni Iestatījumi.

Tīkla iestatījumi

Tas parādīs tīkla nosaukumu un tīkla administratora e-pasta laukus. Tā kā, iestatot daudzvietīgo tīklu, ievadījāt šo informāciju, varat to atstāt tādu, kāds tas ir.

Iespējot jaunas reģistrācijas

Viens no vissvarīgākajiem iekļautajiem tīkla iestatījumiem ir lietotāju un vietņu reģistrēšanas iespējošana daudzvietīgā tīklā. Šis iestatījums pēc noklusējuma ir atspējots, un jums tas būs jākonfigurē.

Vienkārši dodieties uz “Reģistrācijas iestatījumi”, un tur atradīsit vairākas iespējas.

Varat atļaut reģistrēt lietotāju kontu vai reģistrētie lietotāji var reģistrēt jaunas vietnes. Tas arī dod jums iespēju iespējot abus iestatījumus pavisam.

Reģistrācijas iestatījumi

Varat iespējot iestatījumu “Reģistrācijas paziņojums”, lai saņemtu paziņojumus ikreiz, kad jūsu WordPress vairāku vietņu tīklā tiek reģistrēts jauns lietotājs vai jauna vietne..

Ja atzīmējat iestatījumu “Pievienot jaunus lietotājus”, vietnes administratori var izveidot lietotājus.

Pievienojiet jaunus lietotājus

Jūs varat arī ierobežot jauno vietņu reģistrāciju noteiktos domēnos, pievienojot domēnu nosaukumus teksta apgabalā “Ierobežota e-pasta reģistrācija”. Tādā veidā jūs varat ierobežot vietņu reģistrāciju ar savu domēna vārdu.

Teksta apgabalā “Aizliegtie e-pasta domēni” jums jāievada domēna vārdi, kuriem vēlaties aizliegt jaunu vietņu izveidi.

Modificējiet jaunas vietnes opcijas

Kad ir reģistrēta jauna vietne, jums būs jānosūta sveiciena e-pasts administratoram vai lietotājam, kurš to izveidoja. Jaunajā vietnē būs arī ziņu, lapu un komentāru sadaļa, tāpat kā WordPress noklusējuma instalēšana.

Sadaļā “Jauni vietnes iestatījumi” varat pievienot sveiciena saturu visām jaunajām vietņu reģistrācijām jūsu WordPress daudzvietņu tīklā..

Jauni vietnes iestatījumi

Šos iestatījumus vēlāk var atjaunināt tīkla administrators.

Failu augšupielādes iestatījumi

Jaunajām vietnēm, kas reģistrētas jūsu daudzvietīgā tīklā, ir noklusējuma iestatījumi, kas līdzīgi vispārējai WordPress instalēšanai. Tas ietver arī failu augšupielādes iestatījumus.

Tomēr ir svarīgi kontrolēt kopējo failu augšupielādes lielumu, tāpēc servera resursi tiek vienādi sadalīti starp visām jūsu vietnēm. Vienkārši pārbaudiet opciju Vietnes augšupielāde, lai pievienotu vērtību, lai ierobežotu kopējo failu lielumu. Šī vērtība radīs ierobežojumu visām jūsu tīkla vietnēm.

Augšupielādēt iestatījumus

Tas arī ļauj jums definēt failu formātus un noteikt ierobežojumus katra faila augšupielādei vietnēs.

Izvēlnes iestatījumi

Tagad varat pāriet uz sadaļu “Izvēlnes iestatījumi” un iespējot spraudņu administrēšanas izvēlnes. Kad tā būs iespējota, vietņu administratoriem tiks parādīta spraudņu izvēlne.

Izvēlnes iestatījumi

Vietņu administratori var aktivizēt vai deaktivizēt spraudņus, kas ir instalēti viņu vietnēs. Viņiem nebūs iespējas instalēt vai izdzēst spraudņus.

Lai saglabātu šos iestatījumus, noklikšķiniet uz pogas Saglabāt izmaiņas.

7. Pievienojiet un pārvaldiet jaunas vietnes savam WordPress vairāku vietņu tīklam

Kad esat pabeidzis iestatījumus, no vietnes varat pievienot jaunu vietni Vietnes »Pievienot jaunu lapas no kreisās puses izvēlnes jūsu vairāku vietņu tīklā.

Pievienojiet jaunu vietni

Laukā Vietnes adrese (URL) jums būs jāievada jaunās vietnes URL. Laukā Vietnes nosaukums varat pievienot vietnes nosaukumu un pievienot administratora e-pastu. Pārliecinieties, vai šis e-pasts atšķiras no jūsu tīkla administratora e-pasta adreses.

Visi paziņojumi, ieskaitot šīs jaunās vietnes lietotājvārdu un paroli, tiks nosūtīti uz jūsu ievadīto e-pasta adresi.

Lai izveidotu jaunu vietni, noklikšķiniet uz pogas Pievienot vietni.

Saskaņā ar instrukcijām tiks izveidots jauns lietotājs, ja e-pasts iepriekš nav bijis datu bāzē, un sīkāka informācija tiks nosūtīta jūsu jaunajam lietotājam.

8. Instalējiet motīvus un spraudņus savā daudzvietīgajā tīklā

Labākā daudzvietīgo tīkla sastāvdaļa ir tā, ka galvenajā instalācijā varat instalēt visas tēmas un spraudņus, un tie būs pieejami visās jūsu vietnēs..

Vietnes administratori var aktivizēt vai deaktivizēt tikai motīvus un spraudņus. Viņiem nav atļaujas instalēt vai izdzēst resursus savās vietnēs.

Instalējiet un aktivizējiet motīvu

Lai instalētu motīvu, jums jādodas uz Motīvi »Pievienot jaunu no jūsu vairāku vietņu tīkla. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu rakstu par WordPress motīva instalēšanu.

Pēc instalēšanas varat noklikšķināt uz saites “Tīkla iespējot” zem motīva nosaukuma, lai tā būtu pieejama visām jūsu tīkla vietnēm..

Tīkla iespējošanas motīvi

Ja vēlaties paslēpt motīvu no savām vietnēm, noklikšķiniet uz saites “Tīkla atspējošana” zem tā.

Instalējiet un aktivizējiet spraudni

Lai instalētu spraudni, jums jādodas uz vietni Spraudņi »Pievienot jaunu no sava tīkla administratora informācijas paneļa. Lai iegūtu turpmāku palīdzību, skatiet mūsu rakstu par WordPress spraudņa instalēšanu.

Tīkla aktivizēšana

Atšķirībā no motīviem, zem katra spraudņa varat noklikšķināt uz opcijas “Tīkla aktivizēšana”, lai padarītu to pieejamu daudzvietīgo tīkla vietnēs..

Pārliecinieties, vai iepriekš tīkla tīkla izvēlnes iestatījumos esat iespējojis spraudņu izvēlni.

9. Novērsiet kļūdas

Līdz šim jūs esat iemācījušies, kā iestatīt vairāku vietņu tīklu. Ir svarīgi zināt, ka vienkārša kļūda var izraisīt nopietnas kļūdas jūsu tīklā. Dažas no izplatītākajām problēmām ir aizstājējdomēnu apakšdomēnu konfigurācijas kļūda.

Jums būs jārunā ar sava tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēja klientu apkalpošanas komandu un jājautā viņiem, vai viņi atbalsta aizstājējdomēnu aizstājējzīmi.

Ja jūs izmantojat apakšdirektorijus un jūsu lietotāji nevar pieteikties savās vietnēs, jums būs jāveic dažas izmaiņas wp-config.php failā..

Vietnē wp-config.php meklējiet:

definēt (‘SUBDOMAIN_INSTALL’, nepatiess);

un aizstāt to ar:

definēt (‘SUBDOMAIN_INSTALL’, ‘false’);

Tam vajadzētu novērst pieteikšanās kļūdu.

Ja jūsu tīmekļa mitinātājs neatbalsta WordPress vairāku vietņu funkciju, varat viegli pārslēgties uz jaunu tīmekļa resursdatoru vai izlasīt šo rakstu par labākajiem WordPress daudzvietņu tīklu spraudņiem..

Tas ir viss. Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata jums palīdzēja iemācīties instalēt un iestatīt WordPress vairāku vietņu tīklu. Varat arī apskatīt mūsu rakstu par vairāk nekā 100 interesantu WordPress statistiku un faktiem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map