Kaip sukurti XML svetainės schemą „WordPress“

Svetainių schemos leidžia svetainių savininkams informuoti paieškos variklius, kur yra visas jų turinys. Tai padeda paieškos sistemoms efektyviau tikrinti jūsų svetainę. Šiame vadove aš jums parodysiu, kaip sukurti „XML“ svetainės schemą „WordPress“, naudojant du populiarius papildinius: „WordPress SEO“ ir „Google XML Sitemaps“. Abu papildiniai gali sukurti XML svetainės schemą. Tačiau parodysiu visas konfigūravimo parinktis, kad galėtumėte geriau suprasti, kaip tinkinti svetainės schemą.


Atminkite, kad XML ir HTML svetainių schemos skiriasi. XML svetainių žemėlapiai yra sukurti paieškos sistemoms ir nėra skirti žmonėms pamatyti. HTML svetainės schemoje pateikiamas viso turinio svetainėje sąrašas nuo A iki Z. Štai kodėl jis kartais žinomas kaip svetainių rodyklė.

Kaip susikurti XML svetainės schemą naudojant WordPress naudojant WordPress SEO

„WordPress SEO“ yra visas svetainės optimizavimo papildinys. Tai yra daugybė gėrybių, ir viena iš jų yra galimybė kurti svetainių schemas. Norėdami sukurti XML svetainės schemą naudodami „WordPress SEO“, pirmiausia turite įdiegti ir suaktyvinti „Yoast“ „WordPress SEO“ įskiepis (Štai kaip įdiegti „WordPress“ papildinį).

Norėdami įgalinti svetainės schemos funkciją „WordPress SEO“, turite eiti į SEO »XML svetainių schemos ir pažymėkite langelį šalia XML svetainių schemų, kad įgalintumėte šią funkciją.

Įgalinus XML svetainių schemų funkciją „WordPress SEO“ papildinyje

Be to, kad automatiškai „Google“ ir „Bing“ kaskart pridedant naują turinį į jūsų svetainę, galite atnaujinti ir „Yahoo“, ir „Ask“.

Išplėstiniai „WordPress SEO“ nustatymai

Iš svetainės schemos galima pašalinti konkrečius įrašų tipus ir taksonomijas. Taip pat galite pakeisti puslapių, išvardytų svetainės žemėlapio puslapyje, skaičių.

Svetainės schema bus sukurta pirmą kartą išsaugojus svetainės schemos nustatymus.

„WordPress SEO“ suskaido jūsų turinį į skirtingas svetainių schemas, tokias kaip įrašai, puslapiai ir kategorijos

„WordPress“ SEO svetainės schemos pavyzdys

Kiekviename atitinkamame svetainės schemos puslapyje pateikiamos visos jūsų nuorodos. Rodoma informacija, pavyzdžiui, kaip dažnai paieškos varikliai turėtų patikrinti svetainės schemą ir paskutinį kartą, kai įrašas ar puslapis buvo atnaujintas.

„WordPress“ SEO svetainės schemos pavyzdys

Jei jau naudojate „WordPress SEO“, verta naudoti papildinį, kad sukurtumėte savo svetainės schemą. Atminkite, kad jame nėra daugybės variantų. Tai daro jį puikiu pasirinkimu žmonėms, kurie tiesiog nori, kad suaktyvinus svetainės schema veiktų nepriekaištingai. Jei jums reikia daugiau kontrolės, kaip kuriama jūsų svetainės schema, galbūt norėsite apsvarstyti „Google XML“ svetainės schemas.

Kaip sukurti „XML“ svetainės schemą naudojant „WordPress“ naudojant „Google“ XML svetainės schemas

Pirmiausia turite įdiegti ir suaktyvinti „Google XML Sitemaps“ papildinį. Įjungę eikite į Nustatymai »XML svetainės schema konfigūruoti papildinį.

Vienas dalykas, kurį iškart pastebėsite, yra tai, kad „Google XML Sitemaps“ papildinys turi daug daugiau galimybių patobulinti savo svetainės schemas nei „WordPress SEO“. Naujiems vartotojams šios parinktys gali atrodyti sudėtingos ir gąsdinančios, tačiau jų tikrai nėra. Tiesą sakant, papildinys neveikia, net jei nepakeisite jokių nustatymų ir tiesiog spustelėsite mygtuką „Atnaujinti parinktis“ apačioje, tada jis veiks tik gerai.

Tačiau mes vis tiek pateiksime jums parinktis nustatymų ekrane.

Pirmiausia turite pažymėti langelį, kad praneštumėte paieškos varikliams, kai atnaujinsite „WordPress“ svetainę. Skiltyje Pagrindiniai nustatymai> skiltyje pažymėkite laukelius šalia „Google“ ir „Bing“ paieškos variklių.

Pagrindiniai „Google XML Sitemaps“ papildinio nustatymai

„Google XML Sitemaps“ leidžia prie svetainių schemų pridėti papildomų ne „WordPress“ puslapių. Tiesiog spustelėkite nuorodą Pridėti naują puslapį, esantį skiltyje Papildomi puslapiai, kad įvestumėte ne „WordPress“ statinių puslapių URL.

Pridėkite ne „WordPress“ puslapius prie savo XML svetainių schemų

Kitas puikus „Google XML Sitemaps“ papildinio bruožas yra tas, kad jis leidžia nustatyti pranešimų prioritetą pagal jų komentarų skaičių arba vidutinį komentarų skaičių. Pagal numatytuosius nustatymus yra nustatytas komentarų skaičiavimas, jei norite, galite išjungti automatinį prioriteto skaičiavimą.

Apskaičiuojamas įrašo prioritetas XML svetainės schemoje

Jūs nusprendžiate, kokį turinį norite įtraukti į savo svetainių schemas. Pagal numatytuosius nustatymus įskiepį sudaro jūsų „WordPress“ įrašai, puslapiai, pagrindinis puslapis su paskutiniais modifikavimo laikais. Jei norite, taip pat galite pridėti savo kategoriją, žymas ir archyvo puslapius.

Įtraukite arba neįtraukite turinio iš savo XML svetainių schemų

Taip pat galite pasirinkti neįtraukti turinio, kurio nenorite įtraukti į savo svetainių schemas. Tai apima jūsų kategorijas ir atskirus įrašus, puslapius ar pasirinktinius įrašų tipus.

Išskirkite turinį iš savo svetainės schemų

Baigę pereiti prie XML svetainės schemų nustatymų, tiesiog paspauskite mygtuką „Atnaujinimo parinktys“, kad išsaugotumėte nustatymus.

„Google XML Sitemaps“ automatiškai atstato jūsų XML svetainių schemas, kai tik jūsų svetainėje skelbiamas naujas turinys. Pagal numatytuosius nustatymus jūsų svetainės schema bus išsaugota „WordPress“ diegimo aukščiausiame lygyje, naudojant failo pavadinimą „sitemap.xml“. Sukonfigūravę visus nustatymus, galite patikrinti, ar tinkamai sukurta svetainės schema, apsilankę URL http://www.example.com/sitemap.xml (pakeiskite example.com savo domeno vardu).

„Google XML Sitemap“ pavyzdys

Galutinis svetainės žemėlapio failas, kurį sukuria „WordPress SEO“ ir „Google XML Sitemap“, yra beveik identiškas. Vieno iš kitų pranašumas nėra tikras. „Google XML Sitemap“ yra geresnis pasirinkimas, jei norite tinkinti savo svetainės schemą, nors abu įskiepiai puikiai tinka optimizuoti paieškos variklius (SEO)..

Tikiuosi, kad šis straipsnis padėjo jums sukurti „XML“ svetainės schemą „WordPress“.

Jei jums patiko šis straipsnis, prisijunkite prie „ThemeLab“ „Twitter“ ir „Google“+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map