מהו שם תחום וכיצד הוא עובד? (הסביר)

מהו שם תחום


האם אתה עדיין תוהה מהו שם תחום ואיך זה עובד? בניית אתר יכולה להיות מבלבלת, במיוחד למתחילים. לעתים קרובות, מתחילים מתקשים לדעת מה ההבדל בין שם תחום, אירוח אתרים ואתר האינטרנט שלך. עם כל כך הרבה חלקים שונים, זה יכול להיות קשה להבין איזה חלק עושה מה וכל המשמעות של זה.

אבל אל תדאג, אנחנו כאן כדי לפרט את זה בשבילך. בפוסט זה נסביר מהו שם תחום וכיצד הוא פועל כך שיהיה קל להבין אותו. נתחיל.

מהו שם תחום?

אז מה הוא שם תחום? הדרך הפשוטה ביותר לנסח זאת היא: אם אתר האינטרנט שלך הוא בית, שם תחום הוא הכתובת שלך. שם תחום הוא הכתובת שאנשים מקלידים בסרגל הכתובות של הדפדפן כדי להגיע לאתר האינטרנט שלך.

מה הוא שם תחום

כמה דוגמאות לשמות דומיין כוללים:

 • IsItWP.com
 • Google.com
 • Facebook.com
 • Wikipedia.org
 • Yahoo.com
 • Whitehouse.gov

להסבר טכני יותר אודות שם תחום: האינטרנט הוא רשת ענק של מחשבים המחוברים דרך רשת כבלים. לכל מחשב מוקצה כתובת IP ייחודית המאפשרת למחשבים לתקשר זה עם זה. כתובת ה- IP היא סדרת מספרים המשמשת לזיהוי כל מחשב מסוים. כתובת IP טיפוסית נראית כך:

192.168.1.1

קשה לזכור כתובת IP, ולכן הומצאו שמות מתחם כדי לפתור את הבעיה. במקום צורך להקליד מחרוזת של מספרים אקראיים שקשה לזכור אותם, המשתמשים צריכים רק להקליד שם תחום, כמו PizzaDelivery.com, על מנת לבקר באתר אינטרנט.

עכשיו כשאתה יודע מהו שם תחום, נדבר על איך שמות תחום עובדים.

כאשר משתמש מקליד שם תחום בסרגל הכתובות של דפדפן האינטרנט, הוא שולח בקשה למערכת שמות הדומיינים (DNS) שהיא רשת שרתים עולמית. כאשר שרתים אלה מקבלים את בקשתך, הם מחפשים אחר שרתי השמות המשויכים לשם הדומיין ומעבירים את הבקשה לשרתי שמות אלה.

חברת אירוח האתר שלך מנהלת את שרתי השמות שלך. לכן, אם האתר שלך מתארח ב- Bluehost, Bluehost יעביר את הבקשה למחשב בו מאוחסנים קבצי האתר שלך. מחשב זה נקרא שרת האינטרנט. לאחר מכן שרת האינטרנט אוסף את האתר המבוקש ושולח אותו חזרה לדפדפן כך שהמשתמש יוכל לצפות בו.

החלקים השונים של שם תחום

ישנם 3 חלקים שונים לשם תחום, והם כדלקמן:

1. תת-דומיין

החלק הראשון של שם תחום (משמאל לימין) הוא החלק www שמגיע לפני הנקודה.

דוגמא: www.IsItWP.com

זהו חלק סטנדרטי לכל שם תחום, הנקרא שם המכונה או תת-דומיין. אולם זה אופציונלי מכיוון שאינך צריך להזין www לפני שם דומיין בדפדפן כדי לבקר בתחום זה. שם הדומיין שלך יכול להיות פשוט IsItWP.com.

2. תחום ברמה השנייה
החלק השני הוא התחום ברמה השנייה, שהוא החלק שאתה הכי מכיר, בין הנקודות.

דוגמה: www.IsItWP.com

זהו שם התחום שלך שאתה רשום אליו והוא החלק הניתן להתאמה אישית ביותר.

3. תחום ברמה העליונה
בסוף שם הדומיין, אחרי הנקודה, הוא הדומיין ברמה העליונה המכונה גם סיומת הדומיין.

דוגמה: www.IsItWP.com

סיומת הדומיין יכולה להיות .com, .biz, .net, .org, .gov, כמו גם וריאציות רבות אחרות. אבל. Com הוא הפופולרי והידוע ביותר.

מדוע אתה צריך שם תחום?

האם אתה עדיין תוהה מדוע אתה צריך שם תחום? ובכן, אם אתה רוצה ליצור אתר משלך, תצטרך שם תחום כדי שאנשים אחרים יוכלו לבקר באתר שלך מהמחשבים שלהם.

אנשים רוצים להקים אתרים ממספר סיבות שונות, וזו הסיבה שיש מיליוני שמות מתחם הרשומים. זה הופך להיות נפוץ יותר כיום בקרב אנשים שיש להם אתרים אישיים, מסיבות אישיות או קידום מכירות, ולכן אנשים רבים רושמים את שמם כשם תחום. לדוגמה, אם שמך קתרין סמית ‘, ייתכן שתרצה לרשום את שם הדומיין CatherineSmith.com. ככה כאשר מישהו מחפש את שמך באופן מקוון, תוכל למצוא אותך בקלות.

הפופולריות של הבלוגים הובילה גם לכך שיותר אנשים רושמים שמות דומיין לתחביב או להרוויח כסף.

בנוסף, אם ברצונך לפתוח עסק, אתה זקוק לאתר עם שם דומיין ייחודי משלו. קיום אתר לעסק שלך היום הוא הכרחי כמו שיש לך מספר טלפון או מספר פקס בעבר. אתה זקוק לאתר אינטרנט כדי שהלקוחות שלך יוכלו ליצור איתך קשר באופן מקוון ולעיין במוצרים ובשירותים שלך מהנוחות של בתיהם שלהם. האתר שלך זקוק לשם דומיין בלתי נשכח, בדרך כלל התואם את שם העסק שלך, כך שאנשים יכולים למצוא אותך בקלות באינטרנט. יתר על כן, תרצה לרשום שם דומיין לעסק שלך כדי להגן על שמך שלא ייקח על ידי המתחרים שלך.

מה ההבדל בין שם דומיין וכתובת אתר?

הבדל בין שם-דומיין-url

למרות שהם עשויים להיראות כמעט זהים, שם תחום וכתובת אתר הם שני דברים שונים. שם הדומיין הוא שמו האמיתי של האתר כמו IsItWP.com, בעוד שכתובת אתר היא כל הנתיב של אתר שמוביל אותך לדף מסוים כמו https://www.isitwp.com/blog/. בעיקרון, כתובת האתר היא כתובת האינטרנט המלאה המשמשת לאיתור דף ספציפי והיא כוללת את שם הדומיין.

כתובת האתר (Locator Resource Locator) מורה לדפדפן שלך לאן בדיוק לנסוע באמצעות פרוטוקול ספציפי שהוא הנפוץ ביותר http או https של כתובת URL. ואז החלק האחרון של כתובת האתר מכוון את הדפדפן שלך לאיזה עמוד באתר אליו אתה צריך ללכת, כמו דף הבלוג.

מה ההבדל בין שם תחום לאירוח אתרים?

רק בגלל שאתה רושם שם תחום לא אומר שאתה מקבל אתר באופן אוטומטי. שם הדומיין הוא הכתובת של אתר האינטרנט שלך ואירוח האתר שלך הוא הבית בו האתר שלך גר. אם אין לך בית לאתר שלך, הכתובת שלך לא מובילה לשום מקום. לכן, אתה צריך שם תחום ואירוח אתרים כדי ליצור אתר מתפקד.

הבית בו מתגורר אתר האינטרנט שלך הוא המחשב האמיתי בו מאוחסנים קבצי האתר שלך. שרתים אלה מוצעים כשירות על ידי חברות אירוח אתרים. כשאתה רוכש אירוח אתרים תקבל גישה לשרתים אלה לאחסון האתר שלך. לאחר שבנית אתר במארח אינטרנט ורשמת שם דומיין, האתר שלך יוכל לראות אנשים באינטרנט.

חברות אירוח אתרים רבות מאפשרות לך להירשם ולרכוש גם שם תחום, כמו Bluehost למשל, כך שתוכל בקלות לנהל את שם הדומיין שלך ואת כל האתר שלך מאותו חשבון..

עיין בפוסט האחר שלנו בנושא ההבדל בין שם תחום לאירוח אתרים לקבלת הסבר מעמיק יותר.

כיצד לבחור שם תחום טוב

בחירת שם הדומיין הנכון לאתר שלך חשובה. זו לא החלטה שעליכם לקבל בחופזה, עליכם לחשוב עליה באמת ולמצוא שם תחום שהוא ייחודי, בלתי נשכח, וכזה שעובד עבור האתר שלכם..

ישנם מספר טיפים שכדאי לזכור כשאתה בוחר שם תחום כולל:

 • לשמור את זה קצר – אל תארך את הדומיין שלך יותר מדי זמן, יהיה קשה יותר לאנשים לזכור וקשה יותר לאיית. שגיאות כתיב עלולות לגרום לאתר שלך לאובדן תנועה.
 • היצמד עם .com – סיומת הדומיין. Com היא הפופולרית והאמינה ביותר, אז שמור על כך.
 • השתמש במילות מפתח – מילות מפתח יעזרו למנועי חיפוש לקבוע על מה האתר שלך עוסק ולהקל על המשתמשים למצוא אותך ברשת. אז אם אתה אתר צילום, השתמש במילת המפתח “צילום” בשם הדומיין שלך.
 • הימנע ממספרים ומקפים – מספרים יכולים להוביל לאיות שגויות של שם התחום שלך, כמו “חמש” במקום “5”. במקרים רבים משתמשים באתרי ספאם שאינך רוצה לשייך אליהם.

אם ברצונך ללמוד עוד כיצד לבחור שם דומיין לאתר שלך, עיין בפוסט שלנו בנושא כיצד לבחור את שם הדומיין הטוב ביותר.

כיצד להשיג שם דומיין

קבלת שם תחום משלך אינה קשה. אתה יכול לרשום ולרכוש שם תחום מחברות רבות ושונות. בדרך כלל שם תחום עולה בערך $ 14.99 לשנה מחברות פופולריות כמו GoDaddy.com ו- Namecheap.com.

אבל רק בגלל שאתה רוכש שם תחום לא אומר שאתה מקבל אתר, אתה צריך אירוח אתרים לשם כך. לכן אנו ממליצים לקבל שם דומיין מ- Bluehost.

bluehost-register-domain-name-free

באמצעות Bluehost תוכלו לרשום שם דומיין ולקבל אירוח אתרים בכולם באותו חשבון, וכך להקל על הניהול. בנוסף, Bluehost מציעה לקוראי IsItWP עסקה מדהימה. אתה יכול לקבל שם תחום בחינם, תעודת SSL והנחה של 60% על אירוח. תוכלו להתחיל בבניית האתר שלכם תמורת 2.75 דולר לחודש בלבד.

לחץ כאן כדי לתבוע את ההצעה הבלעדית של Bluehost »

עיין בסקירת Bluehost שלנו.

קשורים: כלי גנרטור שם האתר החינמי הטוב ביותר (בחינם לחלוטין)

אנו מקווים כי פוסט זה עזר לך להבין מהו שם תחום וכיצד הוא פועל כך שתרגיש בטוח יותר כשאתה מתחיל ליצור אתר משלך. אם נהניתם ממאמר זה ואתם רוצים ללמוד עוד אודות יצירת אתר, עיינו בפוסט שלנו בנושא מה זה בלוג? בלוג לעומת אתר & איך הם עובדים?. וגם קבל ידיים ברשימה של רשמי שמות הדומיין הטובים ביותר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map