מה ההבדל בין שם תחום לאירוח אתרים? (גילה)

ההבדל בין שם תחום לאירוח אתרים


רוצה לדעת מה ההבדל בין שם תחום לאירוח אתרים? למתחילים, שם תחום ואירוח אתרים יכולים להיות תנאים מפחידים. עם זאת, יהיה עליך להיות בעל שם תחום וגם אירוח אתרים כדי ליצור אתר.

במאמר זה נסביר את כל מה שאתה צריך לדעת על שמות מתחם ואירוח אתרים.

מהו שם תחום?

מה שם התחום

שם תחום הוא הכתובת של האתר שלך באינטרנט, כמו Google.com או IsItWP.com. זה מה שהמבקרים שלך מקלידים בדפדפנים שלהם כדי לגשת לאתר שלך.

כדי שתוכל ליצור אתר, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לרכוש שם תחום יחד עם אירוח אתרים. לאחר שתירשם שם תחום, תקבל את הזכות להשתמש בשם זה באתר שלך למשך שנה. אתה נדרש לחדש את רישום הדומיין כל עוד ברצונך לשמור את השם באתר שלך. ואם אי פעם תאבד עניין על שם דומיין, אתה יכול לתת לו לפוג כדי שמישהו אחר יוכל לרכוש אותו.

שם תחום עולה בדרך כלל כ- $ 14.99 לשנה.

מהו אירוח אתרים?

מה אירוח אתרים

אירוח אתרים הוא המקום בו אנשים מאחסנים את התוכן והקבצים של אתרי האינטרנט שלהם.

כאשר מבקר מנסה לגשת לאתר שלך על ידי הקלדת כתובת האינטרנט שלך (שם דומיין), הוא יופנה לקבצי האתר המאוחסנים בשרת אירוח האינטרנט שלך..

לעתים קרובות, המונח אירוח אתרים מתייחס לחברה שמשכירה את המחשב / השרתים שלה כדי לארח את אתר האינטרנט שלך ומספקת קישוריות לאינטרנט בכדי להבטיח שהאתר שלך זמין באופן מקוון מסביב לשעון.

חשבון אירוח אתרים עולה בדרך כלל כ- 7.99 $ לחודש.

בדוק את ההבדלים הללו בין אירוח משותף לעומת VPS לעומת אירוח ייעודי לבין אירוח משותף לעומת אירוח מנוהל.

שם תחום לעומת אירוח אתרים; איך הם קשורים?

דרך טובה להבין את ההבדל בין השניים היא לחשוב עליהם כך: אם שם הדומיין הוא כתובת הבית שלך, אז אירוח אתרים הוא הבית שאליו הכתובת מצביעה..

למעשה, שם תחום דומה לשירות העברת כתובות. כאשר אנשים מקלידים את כתובת האתר שהם רוצים לבקר בה, היא מצביעה על כתובת ה- IP המכילה את האתר שלך. כתובת IP היא סדרת מספרים, כגון 123.23.234.45. לאחר מכן כתובת IP זו מצביעה על המיקום בשרת המכיל את קבצי האתר שלך.

הסיבה שאנו משתמשים בשמות תחום במקום בכתובות IP היא שלקל יותר לזכור שמות מאשר מחרוזת מספרים ארוכה.

על קצה המזלג, שם הדומיין שלך מצביע על כתובת ה- IP שלך, שבתורה מצביע על האתר שלך. באופן זה, משתמשים ברחבי העולם יכולים לגשת לאתר שלך בקלות על ידי הקלדת שם הדומיין שלך בדפדפן האינטרנט שלהם.

ישנם סוגים שונים של אירוח אתרים לבחירה כגון אירוח משותף, אירוח VPS, אירוח וורדפרס, אירוח מסחר אלקטרוני, שרת ייעודי, אירוח בלוגים ואירוח מפיצים. כשאתה מתחיל, אנו ממליצים שתבחר אירוח משותף או אירוח וורדפרס מכיוון שהם בחירות אידיאליות עבור רוב בעלי הבלוגים והאתרים מבחינת כדאיות וצרכים..

תוכלו לקרוא עוד על סוגים שונים של אירוח אתרים.

אם ברצונך לבנות אתר וורדפרס ספציפי, אנו ממליצים לבחור בשירות אירוח וורדפרס. ברוב המקרים, אירוח משותף וגם וורדפרס עולים פחות או יותר זהה. ההבדל העיקרי היחיד הוא שאירוח וורדפרס מותקן מראש באמצעות וורדפרס בחשבון האירוח שלך. זה מציע נוחות רבה כך שלא תצטרך להתקין ידנית את וורדפרס בחשבון אירוח האינטרנט שלך.

אנו נראה לך כיצד לרכוש שם תחום ואירוח אתרים, צעד אחר צעד.

כיצד לרכוש שם דומיין ואירוח אתרים

אחד הדברים הראשונים שתצטרך לעשות כדי ליצור אתר או בלוג הוא רכישת שם דומיין ואירוח אתרים.

כשרוצים להקים אתר חדש, העלות המשולבת של תחום ואירוח יכולה להיראות כמו די הרבה.

זו הסיבה שביצענו עסקה עם Bluehost כדי להציע למשתמשים שלנו שם תחום בחינם, SSL בחינם ומעל 60% הנחה על אירוח וורדפרס. זו הצעה מדהימה להתחיל.

לחץ כאן כדי לתבוע את ההצעה הבלעדית של Bluehost »

Bluehost הוא אחד מספקי האירוח הגדולים בעולם. הם מעורבים בקהילה של וורדפרס מאז 2005, והם ספק אירוח מומלץ על ידי WordPress.org.

בואו נסתכל על מדריך שלב אחר שלב כיצד לרכוש אירוח אתרים יחד עם שם תחום.

כדי להפעיל את הבלוג שלך ב- WordPress, עבור אל אתר Bluehost ולחץ על תתחיל עכשיו כפתור.

צור אתר ב - Bluehost - -

בדף הבא תתבקש לבחור תוכנית. ברגע שאתה רק מתחיל, אתה יכול לבחור את התוכנית הבסיסית הכוללת גם דומיין בחינם ו- SSL בחינם. אתה תמיד יכול לשדרג את חשבונך ככל שהאתר שלך יגדל.

בחר תוכנית bluehost כדי להקים אתר

בשלב זה, רשמו שם תחום בחינם. Bluehost יכסה את עלות רישום שם הדומיין שלך.

לקבל דומיין בחינם - -

כעת תתבקש להזין את פרטי החשבון שלך. לצורך הרשמה נוחה, אתה יכול להיכנס באמצעות Google באמצעות מספר לחיצות בלבד.

יצירת חשבון

לאחר הזנת הפרטים שלך, גלול מטה לאורך הדף עד שתמצא את תיבת פרטי החבילה. אתה יכול לבחור את התוכנית הבסיסית למשך 12 חודשים, 24 חודשים או 36 חודשים. אתה יכול גם לראות שמספר הרחבות נבחרות מראש מה שמגדיל את המחיר הכולל. אתה יכול לבטל את הסימון של התוספים האלה מכיוון שלא תצטרך אותם מייד. אתה תמיד יכול להוסיף אותם מאוחר יותר, במידת הצורך.

הערה: בחירת תוכנית 36 חודשים תקבל את התמורה הטובה ביותר לכסף שלך!

מידע על חבילה

לאחר שתגדיר את התוכנית שלך, גלול למטה בדף כדי להזין את פרטי התשלום שלך. יהיה עליכם להסכים לתנאי השירות שלהם ואז לחצו על שלח.

זהו זה!

נרשמת בהצלחה לתכנית אירוח. תתבקש ליצור סיסמא עבור חשבונך. לאחר מכן תקבל דוא”ל עם פרטים כיצד להיכנס ללוח הבקרה של אירוח אתרים (cPanel) בו תוכל לנהל הכל, החל מקבצי אירוח לדוא”ל ותמיכה..

לקבלת מדריך מפורט יותר שלב אחר שלב ליצירת נוכחות באינטרנט, תוכל לעקוב אחר המאמרים שלנו להלן:

 • כיצד להקים אתר
 • כיצד ליצור בלוג
 • כיצד להפעיל חנות מקוונת

ויתור על דמי רישום הדומיין באמצעות חלופות כחולות

כשאתה רוכש שם דומיין ואירוח אתרים באמצעות Bluehost, אתה יכול לוותר על דמי רישום הדומיין בשנה הראשונה. יתרון נוסף הוא שאתה לא צריך לשמור על שני חשבונות שונים לניהול שם הדומיין וגם אירוח אתרים.

אם אתה מחפש חלופות של Bluehost המעניקות לך דומיין בחינם בעת רכישת חשבון אירוח אתרים, הנה כמה ספקי אירוח אתרים שיש לקחת בחשבון.

 • DreamHost
 • אירוח InMotion
 • GreenGeeks

כיצד לרשום שם דומיין בנפרד

לא בהכרח אתה צריך לקנות גם את שם הדומיין וגם את אירוח אתרים יחד. במקום לקנות אותם ביחד, תחילה תוכלו לקבל שם דומיין מרשם תחום. ולאחר רכישת חשבון אירוח האינטרנט שלך, אתה יכול להפנות את שם הדומיין שלך לאירוח שלך על ידי עריכת הגדרות ה- DNS שלו.

לעומת זאת, כשאתה רוכש דומיין וגם אירוח מאותה חברה, אינך נדרש לשנות את הגדרות ה- DNS. בנוסף, זה גם מספק לך רמת נוחות גבוהה מכיוון שאתה יכול לנהל ולחדש את שני השירותים תחת אותו חשבון.

אם אתה מעדיף לרכוש שם דומיין בנפרד, להלן מספר רשמי שם דומיין פופולריים שיש לקחת בחשבון:

 • Domain.com
 • קדימה אבא
 • שם צ’יפ

קשורים: הכלי הטוב ביותר לגנרטור שם האתר (ללא תשלום)

כיצד להעביר את שם הדומיין שלך

לא משנה מאיפה רשמת שם דומיין, אתה חופשי להעביר אותו לרשם אחר מתי שאתה רוצה.

משתמשים בדרך כלל מעבירים את שם הדומיין שלהם אם הם לא מרוצים מהשירות שמציע רשם שמות הדומיינים הנוכחי שלהם.

תהיה אשר תהיה הסיבה שלך להעברה, ליזום ההעברה, אנו ממליצים לך תמיד להמתין לפחות 45 יום לאחר הרישום או החידוש. ICANN, הארגון הבינלאומי המפקח על שמות מתחם, מחייב חידוש לשנה בכל פעם שמתבצעת העברה. על ידי העברת שם הדומיין שלך לפני אותה תקופה אתה יכול לאבד את דמי החידוש של השנה.

כיצד להחליף את אירוח אתרים

במקרים מסוימים קל יותר להחליף את אירוח אתרים מאשר להעביר את שם הדומיין לרשם אחר. הסיבה לכך היא שרוב ספקי האירוח מציעים העברה בחינם לאתר. אם אתה מתכנן להעביר אתר לספק אחר של אירוח אתרים, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לשאול את ספק האירוח החדש שלך אם הם מציעים העברה בחינם לאתר..

קשורים: 10 שירותי אירוח אתרים בבריטניה הטובים ביותר (החל מ- € 1.50 – בהשוואה)

אם כן, תוכלו למסור את אישורי הכניסה הנדרשים לשירות הלקוחות לצורך העברת האתר בחינם. בדרך כלל ספקי אירוח אתרים מציעים רק העברות cPanel חינם ל- cPanel. אם מארח האינטרנט הקיים שלך אינו משתמש ב- cPanel, ייתכן שתרצה להעביר אותו לבד.

לדוגמה, אם אתה מפעיל אתר וורדפרס בחינם ב- WordPress.com ואז החלטת לעבור לפלטפורמת וורדפרס בהארחה עצמית, רוב הסיכויים שספק האירוח שלך לא יציע לך העברה בחינם..

במקרה כזה, תוכלו לעקוב אחר מדריך הצעדים שלנו להעברת האתר שלכם מ- WordPress.com ל- WordPress.org.

אנו מקווים כי מדריך זה עזר לך להבין את ההבדל בין שם תחום לאירוח אתרים. אם נהניתם ממאמר זה, אולי תרצו לקרוא את המדריך שלנו כיצד להקים אתר.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map