שיווק לרואי חשבון: כיצד להשיג לקוחות נוספים

שיווק לרואי חשבון יכולה להיות משימה פשוטה אם תגדיר אסטרטגיה שיווקית נכנסת. השלבים לעשות זאת הם לבנות את אתר האינטרנט שלך עם מידע שימושי שהלקוחות הפוטנציאליים שלך מחפשים ולהפריד את עצמך מהמתחרים.


המטרה שלך היא לבנות את האתר שלך ולהוסיף מידע אינפורמטיבי וניתן לפעולה המגדיל את התנועה לאתר שלך.

התחל רשימת דוא”ל וכאשר תהיה לך יותר תנועה לאתר שלך, יהיה לך יותר הרשמות לדוא”ל. כאשר אותם אנשים נרשמים לרשימת הדוא”ל שלך, אתה יכול להמשיך לתקשר איתם על בסיס קבוע לגבי העסק שלך.

ככל שתקשרו איתם יותר אנשים ברשימת הדוא”ל שלכם, כך גדל הסיכוי שהם יהפכו ללקוחות לעסק החשבונאי שלך.

נעבור לפרטים נוספים על כל אחד מהפריטים האלה.

התחל עם אתר מקצועי למראה

אם אתה רוצה את שיווק לחשבונאות שלך  כדי לעבוד אתה צריך להתחיל עם אתר קל לשימוש שמיועד לתעשיית רואה החשבון.

אל תתקעו בצעד זה וחשבו שאתם צריכים להוציא אלפי דולרים באתר מותאם אישית. במקום זאת, הקים אתר נהדר שיוקם במהירות באמצעות WordPress כפלטפורמת האתר שלך.

כשאתה משתמש ב- WordPress אתה יכול לעדכן את האתר בעצמך מבלי שתצטרך לעבור דרך מפתח בכל פעם שאתה רוצה לשנות את האתר שלך..

לאחר הגדרת האתר שלך, בחר נושא שנראה מקצועי. בנינו את ה- נושא חשבונאות במיוחד עבור רואי חשבון כדי להקל על הצגתם מה אתם יכולים לעשות עבור הלקוחות שלכם.

כדי להקל על התהליך הזה אפילו יותר, כשאתה קונה את נושא החשבונאות, אתה יכול לקבל את זה הגדרת אתר וורדפרס בחינם, חוסך לך יותר זמן להתמקד בהשגת לקוחות רבים יותר עבור חברת רואי החשבון שלך.

כתוב באופן קבוע על משרד החשבונאות שלך

בלוג בקביעות על הענף שלך ואל תדאג אם אתה מרגיש שאין לך מה לומר. השתמש בשלך שאלות נפוצות  הלקוחות שלך מבקשים ומפרסמים אותם באופן קבוע.

כשאתה כותב, אל תבהיר את התשובות. אתה המומחה ואתה יודע את כל המידע הזה, אבל מישהו שמחפש את השירותים שלך לא יודע כלום. ממש לפרק את המידע בפוסטים מפורטים ואינפורמטיביים.

פוסטים ארוכים יותר מדורגים גם הם גבוהים יותר בגוגל.

תוכן ספירת מילים

לפני מספר שנים יכולת להתחמק מכתיבת מאמרים קצרים עם 250-600 מילים, אך כעת אתה רוצה לשאוף לספירת מילים גבוהה יותר וכתבות מעמיקות יותר המיטיבות עם הקוראים שלך..

לאחר שכתבת פוסטים מפורטות על השאלות הנפוצות שלך, עיין באתרי רואי חשבון אחרים.

על מה כותבים משרדי רואי חשבון אחרים וכמה מניות חברתיות השיגו ההוצאות עבור מאמרים אלה? האם זה היה נושא פופולרי שהדהד את הקוראים? אם כן, האם אתה יכול כתוב מאמר טוב יותר עם מידע נוסף או מחקרי מקרה טובים יותר?

שנה את סוגי המאמר שלך

רעיונות לפרסום בבלוג

אם אתה מרגיש שאתה מסתבך בכתיבה ושכל פוסט זהה, חפש דרכים לשנות את סוגי הפוסטים.

הנה 50 רעיונות לפרסום בבלוג כדי לשמור על הנושאים טריים ומרתקים למבקרים שלך.

בנה את המאמרים שלך עם כותרות כותרות תיאוריות, פסקאות קצרות ותמונות אליהם עזור לקורא לעכל את המידע.

האינטרנט שינה את אופן קריאתנו. רוב מבקרים באתר סורקים מאמר אז אתה צריך לפרוץ את הנושאים שלך בכדי להוביל את עיניהם לחלקים החשובים שאתה כותב עליהם.

צור כותרת משכנעת

כשאתה מתחיל לכתוב מאמרים לראשונה, תרצה לקבל את הדחף עם כותרת שנונה. אבל אם הקוראים לא יודעים על מה אתה מדבר בכותרת, סביר להניח שהם לא ילחצו עליו כדי לקרוא אותו.

אתה צריך שיהיה לך כותרת מושכת תשומת לב כדי להודיע ​​לקוראים שלך על מה המאמר שלך ולעודד אותם ללחוץ על האתר שלך.

הוסף פריטים חזותיים לכל פוסט

הילוכים ותמונת זכוכית מגדלת

מפרק את כל הכתיבה בתמונות. אל תדאג אם אין לך כישורי עיצוב. ישנם כמה אתרי צילומים בחוץ בהם תוכלו למצוא תמונות בחינם להוספה לאתר שלכם.

אם אתה רוצה ליצור תמונות בהתאמה אישית, השתמש בשירות כמו קנבה כדי ליצור תמונות בהתאמה אישית לכל הפוסטים שלך, מצא צורות שונות כדי להכניס את הרעיון שלך לתמונות, להתחבר לקוראים שלך חזותית.

תחשוב שזו עבודה רבה מדי ותהה אם זה שווה את זה?

הקמת אתר לעסק החשבונאי שלך תיקח זמן, אך עסקים קטנים רבים שלקחו את הזמן ליצור תוכנית שיווק נכנסת זו נהנו מהפחתת עלויות הפרסום, קיצרו את מחזורי המכירה והיו להם לקוחות שאינם רגישים למחיר..

פשוט קח את הסיפור של מרקוס שרידן. הוא התחל לכתוב על חברת הבריכות פיברגלס שלו מכל הדברים והפך את עסקיו בשיא חזה הדיור בשנים 2008-2009.

ככל שהגדיל את מספר המאמרים האיכותיים באתר שלו, הוא הצליח לשנות את תהליך המכירה שלו ועבר מללכת לכל בית של בעלי בתים בתקווה לבצע את המכירה, לשלוח להם מידע חשוב קודם, ולוודא שהם קראו אותו..

רק לאחר שקראו את כל המידע שלו, הוא ייפגש איתם. ושיעור הסגירה שלו הרקיע שחקים. הוא גם צמצם את תקציב השיווק השנתי שלו. במקום לבזבז 250 אלף דולר כדי להרוויח 4 מיליון דולר בשיווק תוכן הם הוציא 18 אלף דולר כדי להרוויח 5 מיליון דולר.

איסוף מיילים באתר שלך

מדוע אתה זקוק לרשימת אימיילים בכדי לבנות את המותג האישי שלך

המטרה הראשונה שלך לשיווק אתר החשבונאות שלך היא להגדיל את התנועה. המטרה הבאה שלך היא לאסוף כתובות דוא”ל.

למה?

פשוט בילית את כל הזמן הזה ביצירת מאמרים נהדרים כדי להשיג תנועה. האם התבוננת בניתוח שלך כדי לראות כמה מבקרים חוזרים? בממוצע פחות מ 20% חוזרים.

אתה צריך דרך הישאר מחובר למבקרים שלך עד שהם יהפכו ללקוח שלך.

אחד הדברים הראשונים שאתה רוצה לעשות לאתר שלך הוא להוסיף אליו טופס הרשמה לדוא”ל. בהתחלה לא תקבל יותר מדי הרשמות מכיוון שלא תעבור תנועה כלשהי, אלא תביא את זה למקום מוקדם יותר.

ואז ככל שהמאמרים יתפרסמו וישתפו, התנועה שלך תגדל ורשימת הדוא”ל שלך תגדל.

לשם כך, הירשמו באמצעות שירות דוא”ל כמו SendinBlue המהווה אלטרנטיבה זולה ל- MailChimp. השירות הראשוני שלהם הוא בחינם עבור 2000 הדוא”ל הראשונים ברשימה שלך.

הוסף טופס לכידת עופרת בדוא”ל

OptinMonster

כדי להגדיל את שיעור ההמרות של הרשמת הדוא”ל שלך, הוסף שירות לכידת דוא”ל לאתר שלך. השתמש בשירות כמו OptinMonster שהוכיח הגדל את הרשמת הדוא”ל לאתרים ביותר מ- 600%.

לאחר הוספת OptinMonster לאתר שלך, צרו דוח או מקרה מקרה, משהו שהמבקרים שלכם היו מעוניינים לקרוא בו, הפכו אותו ל- PDF ויתנו אותו בתמורה לכתובת הדוא”ל שלהם.

עדיין יותר טוב, ערוך סמינר מקוון שם מבקרים משתמשים ב- OptinMonster כדי להירשם לאירוע מקוון חי שאתה מארח.

במהלך הסמינר המקומי כיסו מידע חשבונאי חשוב עבור אזורכם והוסיפו זמן נוסף לאחר הסמינר המקוון לענות על שאלות בודדות. לאחר מכן השתמש ברשימת הדוא”ל כדי לעקוב אחר המשתתפים.

צור סדרת דוא”ל

זה לא מספיק רק להשיג את זה רשימת הדוא”ל הולכת. אתה צריך לשמור על קשר עם המנויים שלך. יתכן שהם לא מוכנים לשירותים שלך, אבל אם אתה מספק מידע שימושי בתיבת הדואר הנכנס שלהם, אתה תהיה זה רואה חשבון הראשון אליו הם פונים כאשר הם מוכנים לצעד זה.

עבור סדרת הדואר האלקטרוני, כתוב על הצעדים שלקוחות נוקטים בבחירת חברת רואי חשבון להעסקה.

האם יש סדרת שאלות שהם שואלים קודם? האם יש להם התנגדויות או פחדים מהעסקת רואה חשבון שאתה יכול לכתוב עליו.

קח את המידע הזה וצור דוא”ל 5 עד 7 שתשלח לכל מי שיירשם באתר שלך.

התייחס אליו כאל משפך מכירות זה מתחיל במידע כללי על הסיבה שהם זקוקים לרואה חשבון ומפרט את הסיבות מדוע הם צריכים לבחור בך כרואה החשבון שלהם.

בתחתית כל דוא”ל, שלח להם קריאה לפעולה או סיבה להעסיק אותך. בהודעת הדוא”ל האחרונה בסדרה, הפוך את הדוא”ל הזה לקריאה לפעולה כדי שיוכלו להתקשר או להעסיק אותך. המטרה שלך היא להשיג לקוח חדש.

קשורים: הפלטפורמות הטובות ביותר לשיווק בדוא”ל.

כמה זמן עד שאני רואה תוצאות?

כמה זמן עד שאני רואה תוצאות

להבין שמערכת כזו היא א אסטרטגיה לטווח ארוך. כל ענף שונה, אך תכנן זאת ייקח בין 4-6 חודשים לכתיבה עקבית כדי להתחיל לראות תוצאות באמת.

כשאתה כותב תוכן חשוב ומשתף אותו עם קבוצות מקומיות, התוצאות שלך יכולות להיות מהירות יותר. בהחלט תראה תנועה שמגיעה מהמאמרים שלך בתור במהירות כשבוע עד ארבעה שבועות.

אולם מה שעושה אסטרטגיה זו הוא בונה תנופה תוך כדי. תתחיל לזלוג בתנועה, אך ככל שהמאמרים שלך נמצאים על ידי מנועי חיפוש כמו גוגל וככל שהדוא”ל שלך יגדל, תתחיל לראות אפקט של כדור שלג שבו תקבל לידים טריים מדי שבוע וזה שונה לחלוטין מ פרסום מוחלט.

סיכום

בניית אתר האינטרנט שלך היא יצירה מכריעה באתר שלך תוכנית שיווק של משרד רואי חשבון ואם נעשה נכון יכול היה לצבור יתרונות עצומים עבור היעדים העסקיים שלך לטווח הארוך.

קח את הזמן לחנך את המבקרים שלך בזמן שהם מחפשים את השירותים שלך והישאר עקביים בבניית התוכן האיכותי שלך באתר שלך.

אילו טכניקות אחרות מצאת יעילות למשיכת לקוחות חדשים לעסק החשבונאי שלך?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map