WordPress.com לעומת WordPress.org – האם האחד באמת טוב מהאחר?

wordpress.com לעומת wordpress.org


תוהה מה ההבדל בין WordPress.com ל- WordPress.org? WordPress.com ו- WordPress.org הן שתי פלטפורמות פרסום מקוונות שונות. בגלל הדמיון בשמות, קל להתבלבל בין השניים.

בחירת הפלטפורמה השגויה יכולה לפגוע בצמיחת העסק שלך. זה עשוי גם לגרום לך לבזבז את המשאבים שלך על פלטפורמה שאינה מתאימה לצרכים שלך.

במאמר זה נסביר את ההבדלים בין WordPress.com לעומת WordPress.org. אנו נעזור לך לבחור את הפלטפורמה המתאימה ביותר לצרכים שלך.

הבנת WordPress.org

WordPress.org הוא בונה האתרים הפופולרי ביותר בעולם.

זוהי תוכנה בחינם של 100% המאפשרת לכל אחד לבנות בקלות כל סוג של אתר. כדי לבנות אתר בוורדפרס, יהיה עליך להיות בעל שם תחום ואירוח אתרים.

שם דומיין: שם תחום הוא הכתובת של האתר שלך באינטרנט, כמו Google.com או IsItWP.com. זה מה שהמבקרים שלך מקלידים בדפדפנים שלהם כדי לגשת לאתר שלך.

אירוח אתרים: אירוח אתרים הטוב ביותר הוא המקום בו אנשים מאחסנים את התוכן והקבצים באתר שלהם.

כאשר מבקר מנסה לגשת לאתר שלך על ידי הקלדת כתובת האינטרנט שלך (שם התחום), הוא יופנה לקבצי האתר המאוחסנים בשרת אירוח האינטרנט שלך..

לאחר רכישת שם תחום וגם אירוח אתרים, תוכלו להתקין את וורדפרס בשרת האירוח. אז אתה יכול להתחיל לבנות את האתר שלך על גבי WordPress.

קשורים: סקירת וורדפרס: חייבים לקרוא לפני השקת אתר.

בעד וורדפרס

wordpress.org

בואו נסתכל על כמה יתרונות של השימוש ב- WordPress.org.

ללא הגבלות:

WordPress.org מאפשר לך לבנות אתר כפי שאתה רוצה ללא הגבלות. אתה יכול להתאים אישית את האתר שלך בכל מידה. מכיוון שוורדפרס היא תוכנת קוד פתוח / חינמית ואתה מארח את אתר האינטרנט שלך בשרת שכור, אינך מציית לתנאי השירות של WordPress.com. משמעות הדבר היא שאתה יכול לבנות, להתאים אישית ולגדול את האתר שלך ללא מגבלות.

התאמה אישית:

אתה יכול למצוא אלפי ערכות נושא בחינם של וורדפרס המאפשרות לך להתאים אישית בקלות את מראה האתר שלך. אתה יכול אפילו לבנות נושא וורדפרס מותאם אישית ולשנות את המראה לטעמך.

שיפור קל:

קל לשפר את האתר שלך עם תכונות נוספות כגון שילוב חזית חנות באמצעות תוספים. כל שעליכם לעשות הוא למצוא את התוסף המתאים ולהתקין אותו באתר שלכם.

מונטיזציה:

שלא כמו WordPress.com, אתה יכול להציג מודעות משלך באתר שלך מבלי לחלוק הכנסות עם פלטפורמת הפרסום / אירוח שלך.

תסריטים:

אתה יכול גם להוסיף סקריפטים למעקב כמו Google Analytics באתר שלך ללא הגבלות.

על קצה המזלג, WordPress.org מעניקה לך אינסוף אפשרויות לבנות ולהגדיל את אתר האינטרנט שלך.

חסרונות WordPress.org

יש כמה חסרונות בשימוש בפלטפורמת וורדפרס המארחת את עצמה להקמת אתר אינטרנט. בואו נסתכל עליהם למטה:

 • אינך יכול לבנות אתר בחינם. כדי ליצור אתר, תצטרך לרכוש שם דומיין ואירוח אתרים שעשויים להגיע עד 110 $ לשנה.
 • עליך להגדיר את WordPress לפני שתוכל להתחיל להתחבר ללוח המחוונים של WordPress. כדי לחסוך זמן וניווט קל, תוכלו לרכוש אירוח וורדפרס שמגיע להתקנה מראש באמצעות וורדפרס. ככה תוכלו להתחבר לאתר הוורדפרס שלכם מייד ללא כל התקנה.
 • אתה אחראי לעדכון תוכנת הליבה, התוספים והנושאים העיקריים של WordPress שלך. עם זאת, עדכון הוורדפרס שלך קל כמו לחיצה על כפתור העדכון, כך שזו לא עבודה גדולה מדי.
 • אתה אחראי על ביצוע גיבויים ומתן אבטחה לאתר וורדפרס שלך. למרבה המזל, ישנם טונות של תוספי גיבוי ואבטחת וורדפרס המאפשרים לך להגדיר גיבויים ואבטחה אוטומטיים. עליכם לקרוא גם את מדריך האבטחה האולטימטיבי של וורדפרס.

הבנת WordPress.com

פלטפורמת הבלוגים של wordpress.com

WordPress.com הוא שירות אירוח אתרים freemium, המנוהל על ידי אותם אנשים שמאחורי WordPress.org.

זה מאפשר לך להקים אתר בחינם. אם אתה זקוק לתכונות נוספות כמו תמיכה בשמות דומיינים מותאמים אישית, שטח אחסון מורחב או התאמה אישית של עיצוב, תוכל לשדרג לתכנית וורדפרס פרמיום..

לשירות האירוח WordPress.com יש 5 תוכניות:

 • תוכנית מוגבלת בחינם
 • אישי: 48 דולר לשנה
 • פרמיה: 96 דולר לשנה
 • עסק: 300 דולר לשנה
 • מסחר אלקטרוני: 540 $ לשנה
 • VIP: החל מ- $ 5000 לחודש

WordPress.com יתרונות

WordPress.com החינמי הוא פלטפורמה טובה לסטודנטים ובלוגרי תחביבים שצריכים להקים בלוג בחינם. להלן כמה יתרונות של השימוש ב- WordPress.com:

 • חינם: אינך צריך לרכוש שם תחום או אירוח אתרים כדי להתחיל בלוג בחינם. אתה יכול להשתמש בתת-דומיין בחינם של WordPress.com במקום.
 • התקנה קלה: הקמת בלוג וורדפרס בחינם זה קל כמו ליצור חשבון WordPress.com ולציין את שם וכתובת האתר שלך.
 • תחזוקה קלה: אינך צריך לעדכן את WordPress או לטפל בגיבויים בעצמך.

חסרונות WordPress.com

אירוח WordPress.com מגיע עם הרבה מגבלות. הם:

אין זהות:

עם פלטפורמת WordPress.com החינמית, אינך רשאי להגדיר שם דומיין מותאם אישית לאתר שלך. למרות שאתה יכול להגדיר תת-דומיין בחינם לבלוג שלך, החיסרון הוא שתת-דומיינים לא קל לזכור עבור משתמשי הקצה.

לדוגמה, כך נראית כתובת אתר חינמית של WordPress.com: http://yoursite.wordpress.com/

כפי שאתה יכול לראות, תשתמש ב- WordPress.com כשם הדומיין שלך. מכיוון ששם הדומיין אינו מייצג את המותג שלך, אתה מאבד את זהותך, וכך האתר שלך נראה לא מקצועי.

אין מונטיזציה:

אינך מורשה לייצר רווחים מהבלוג שלך בחינם ב- WordPress.com באמצעות מודעות ישירות או עם רשתות מודעות כגון Google AdSense. אסור לך להרוויח כסף גם בשיווק שותפים. אם אתה מנהל אתר עם תנועה גבוהה, אתה יכול להגיש בקשה לתוכנית הפרסום שלהם בשם WordAds, שם אתה חולק הכנסות עם WordPress.com.

אין תוספים:

שלא כמו וורדפרס המארחת את עצמך, WordPress.com החינמית אינה מאפשרת לך להתקין תוספי וורדפרס באתרך. אם אתה רוצה לשפר את אתר וורדפרס שלך באמצעות תוספים, ייתכן שתרצה לשקול לשדרג את התוכנית שלך.

התאמה אישית מוגבלת:

אינך יכול להעלות נושא וורדפרס מותאם אישית בבלוג וורדפרס בחינם. רק מבחר מוגבל של ערכות נושא של וורדפרס זמינים עם התוכנית החינמית.

אין סקריפטים של צד שלישי:

WordPress.com אינו מאפשר לך להתקין סקריפטים של צד שלישי באתר שלך, כגון Google Analytics. למעקב אחר משתמשים, תצטרך להסתמך על הנתונים הסטטיסטיים המוגבלים של WordPress.com.

הגבלות:

כאשר אתה מקים בלוג בחינם ב- WordPress.com, אתה מציית לתנאי השירות של WordPress.com. התנאים שלהם מגיעים עם הרבה מגבלות שעלולות להפריע לצמיחת האתר שלך לאורך הקו.

לא אמין

ללא הסכמתך, WordPress.com יכולה למחוק את הבלוג שלך בכל עת אם הם חושבים שהפרת את התנאים וההגבלות שלהם. זה הופך את WordPress.com בחינם לאמין יותר. שום דבר גרוע יותר לא יכול לקרות לאתר שלך מאשר לאבד את המוניטין הרווחי שלך ואת האתר שלך.

WordPress.com לעומת WordPress.org (שאלות נפוצות)

לאחר שעזרנו לאלפי משתמשים להקים אתרי וורדפרס הן ב- WordPress.com והן ב- WordPress.com, גילינו שאנשים שואלים את אותן שאלות שוב ושוב. זו הסיבה שחיברנו רשימה של שאלות נפוצות בנושא WordPress.com לעומת WordPress.org.

WordPress.com לעומת WordPress.org – איזה מהם עלי לבחור?

פלטפורמת ה- WordPress.com החינמית מתאימה ביותר לבלוגרי תחביבים שאין להם תקציב לבניית אתר. אם לא אכפת לך שתוגבל על ידי תנאי השירות של WordPress.com, אין תוכניות להפיק רווחים מהאתר שלך, ואינך זקוק לשם דומיין מותאם אישית שקל לזכור לאתר שלך, WordPress.com יכול להיות הבחירה הטובה ביותר עבורך.

מצד שני, באמצעות וורדפרס המארחת את עצמך אתה מקבל שליטה מלאה באתר שלך. אתה יכול גם להתאים את האתר שלך בכל מידה, להוסיף כל תכונות משופרות שאתה יכול לדמיין ולהפיק רווחים מהאתר שלך כמו שאתה רוצה.

הבדל עיקרי נוסף הוא ש- WordPress המארח באופן עצמאי מציע את אותה מערך של תכונות שמציעה התוכנית העסקית היקרה יותר של WordPress.com. התוכנית העסקית עולה 299 דולר לשנה עבור אתר אינטרנט, ואילו באמצעות וורדפרס המארחת את עצמך, אתה מקבל את אותה תכונות עבור מחיר נמוך עד 110 $ לשנה..

כיצד אוכל להקים אתר WordPress.org?

כדי להקים אתר WordPress.org, יהיה עליכם לרכוש שם תחום ואירוח אתרים.

שם תחום הוא הכתובת של אתר האינטרנט שלך כגון IsItWP.com או Google.com ואילו אירוח אתרים הוא המקום בו מאוחסנים הקבצים והמאגרים של אתרי האינטרנט שלך..

כדי להבין בקלות מה שם תחום ואירוח אתרים. חשבו עליהם כך: אם שם תחום הוא הכתובת של הבית שלכם, אז אירוח אתרים הוא הבית אליו הכתובת מצביעה..

כשאתה מתחיל, העלות המשולבת של דומיין ואירוח יכולה להיראות כמו די הרבה.

צור בלוג ב - Bluehost - -

זו הסיבה שביצענו עסקה עם Bluehost כדי להציע למשתמשים שלנו שם תחום בחינם, SSL בחינם ומעל 60% הנחה על אירוח וורדפרס. זוהי הצעה נהדרת להקים את האתר שלך.

לחץ כאן כדי לתבוע את ההצעה הבלעדית של Bluehost »

לפרטים נוספים, עליך לקרוא את הסקירה המלאה של Bluehost שלנו ולברר כמה אתה יכול לחסוך ב- Bluehost.

אם אתה זקוק להדרכה לבניית נוכחות מקוונת באמצעות וורדפרס, פשוט בדוק את המדריכים שלנו להלן:

 • כיצד ליצור אתר, שלב אחר שלב
 • כיצד להקים בלוג, שלב אחר שלב
 • כיצד ליצור חנות מקוונת, צעד אחר צעד

האם אוכל לעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org?

בהחלט!

כדי ליהנות משירות אירוח בחינם, משתמשים בדרך כלל מתחילים את האתר שלהם ב- WordPress.com. ככל שהצרכים שלהם מתפתחים, הם מבינים של- WordPress.com מגבלות רבות, מה שמפריע לצמיחת אתר האינטרנט שלהם. זה גורם למשתמשים להעביר את האתר שלהם ל- WordPress שמתארח בעצמם מ- WordPress.com.

אם אתה מחפש להעביר את האתר שלך, עיין במדריך השלב אחר צעד שלנו כיצד לעבור מ- WordPress.com ל- WordPress.org.

WordPress.com לעומת WordPress.org – סיכום

ההבדל העיקרי בין WordPress.com ל- WordPress.org הוא מי מארח את האתר שלך. באמצעות WordPress.org, אתה מארח אתר משלך, כך שתשיג שליטה מלאה באתר שלך.

לעומת זאת, WordPress.com דואגת לכל האירוח עבורכם. אינך צריך להתקין וורדפרס, לנהל תצורות אירוח, לגבות את האתר שלך וכו ‘. אמנם זה מספק לך נוחות רבה, זה גם אומר שיש לך פחות שליטה על האתר שלך. אינך יכול להתאים אישית את המראה והתחושה של אתר WordPress.com שלך, כפי שאתה יכול באמצעות WordPress המארח את עצמך. בנוסף, כשאתה רושם חשבון ב- WordPress.com, אתה נדרש להסכים לתנאי השירות שלהם.

בחירת פלטפורמת הוצאה לאור – ההמלצה שלנו

אנו ממליצים תמיד למשתמשים שלנו להתחיל אתר ב- WordPress.org מכיוון שהוא פלטפורמת הפרסום הגמישה ביותר בעולם. אתה יכול לבחור בקלות נושא וורדפרס התואם לענף שלך כמו גם לצרכים הייחודיים של העסק שלך. אתה יכול גם למצוא את התוספים הנכונים להרחבת הפונקציונליות של האתר שלך מבלי שתצטרך לשכור מפתח בזכות קהילת ה WordPress.org הענקית..

אנו מקווים כי מדריך זה עזר לך להבין את ההבדלים בין WordPress.com ל- WordPress.org.

אם נהניתם ממאמר זה, אולי תרצו גם לבדוק את העלות בפועל של בניית אתר וגם מדוע עליכם להשתמש בוורדפרס כבונה האתר שלכם.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map