15 ‘עשה ואל תעשה’ של נושא וורדפרס יעיל

היום אני רוצה לעבור על כמה מעשים ואסור לנושאי וורדפרס. לא משנה אם אתה בונה לעצמך נושא וורדפרס או אם אתה בונה נושא לשחרור כדי שאחרים יוכלו להשתמש בו, עליך לעקוב אחר המותר ואל תעשה זאת מקרוב ככל האפשר..


1. אל תקשיב בקוד כתובות URL מלאות לנושאים שלך

כשאתה בונה את העיצובים שלך, יתכנו זמנים שבהם נעשה שימוש בתמונות, לאייקוני מדיה חברתית או לאייקוני עדכוני RSS, ובנקודות אלה בקידוד שלך, ייתכן שתרצה לקודד את כתובת האתר המלאה (כלומר: / wp-content /themes/your-theme-name/images/image.jpg) אך הדבר יגרום לשגיאות באתר בכל פעם שהאדם המשתמש בעיצוב שלך משנה את שם תיקיית העיצוב שלו..

להלן הקודים הנכונים לשימוש כדי למשוך את כתובת האתר המלאה.

<?php bloginfo (‘stylesheet_directory’); ?>/images/image.jpg

2. השתמש בתגי התבנית ככל האפשר

וורדפרס עושה עבודה מדהימה בפריסת כל תגי התבנית בהם תוכלו להשתמש, אז עשו לעצמכם טובה (כמו גם את שאר האנשים שעשויים להשתמש בעיצובים שלכם) ו- למד את תגי התבנית של וורדפרס ואז השתמש בהם ככל האפשר. על ידי שימוש בתגי תבנית, אתה יכול להבטיח שהנושאים שלך לא ישברו או יגרמו לשגיאות כאשר משתמש הקצה מגדיר אותה ומפעיל אותה..

3. אל תשכח את קודי הנפתח של הניווט

כשאתה בונה את נושא הוורדפרס שלך, פריט אחד שנראה כאילו הוא מתעלם הוא קודי התפריט עבור הניווט שלך. בטח, כמה נושאים עשויים להגדיר את הניווט כך שלא ישתמש ב- ul-level ברמה הגבוהה ביותר, תוך שמירה על הכל בשורה אחת, אך מה לגבי אלו מאיתנו שיש להם דפי ילדים מרובים עבור כל עמוד הורים ראשי?

יש לזה פיתרון. תוכלו לבדוק כמה מהמדריכי ההוראות שלהלן כיצד לתקן תפריטים נפתחים ברמת רמות.

4. עשה את יישומון העיצוב שלך מוכן

לדעתי, כמשתמש קצה, אין שום דבר גרוע יותר מאשר לפרוס ערכת נושא ולהתכונן להגדיר הכל, רק כדי לשים לב שעומדת כעת בפני המשימה לנסות להתאים אישית חלקים מהנושאים שלי על ידי קידוד קשה לתוכם. צריך להיות קל לערוך על סרגל הצד ומקומות אחרים בעיצוב שלך (האם יש לך כותרת תחתונה של שלוש עמודות? נווט אותו!). זה אחד הדברים הקלים ביותר לעשות לנושאים שלך, ויועיל מאוד למשתמשים של הנושא שלך.

ל- Automattic יש הדרכה נהדרת כיצד לנווט את הנושא שלך. בדוק את זה כאן.

כמו כן, הקפד לבדוק את ערכות נושא של יישומונים הדרכה כאן במעבדת נושא.

5. אל תגרום למשתמשים להסתמך על תוספים רבים כדי שהנושא שלך יעבוד

אם אתה משחרר ערכות נושא בחינם או יוצר ערכות נושא של וורדפרס מסחריות, עליך לקחת את האינטרס של משתמשי הקצה שלך לשחק אתה בונה את העיצוב שלך. עמוס הנושאים שלך עם 5-10 תוספים נחוצים לא רק יגרום לאנשים להיות מתוסכלים בעת ההורדה וההגדרה של העיצוב שלך באתר שלהם, זה גם יגרום להרבה אנשים לא להוריד את זה בכלל, כיוון שנאמר בזה, אנשים לא אין פרקי תשומת לב של יותר מ- 2-3 שניות.

לדוגמה, אם אתה מתכוון להגדיר עימוד בעיצוב שלך, מדוע לא להשתמש במאמר זה כדי ללמוד כיצד להגדיר אותו באופן אוטומטי בעיצוב שלך. לחתולים מי קוד יש הדרכה טובה למדי בנושא כיצד להוסיף עימוד לנושא שלך ללא צורך להפעיל תוסף.

6. האם להציג את מונח החיפוש בדף תוצאות החיפוש

מסיבה כלשהי, זהו טיפ שעליו לעתים קרובות להתעלם שאתה יכול (וצריך) ליישם לנושאים שלך. זהו קוד בשורה אחת פשוטה המאפשר לנושא שלך להזכיר למבקר את מה שהוא רק חיפש. זה אולי נראה טריוויאלי, אבל זה מועיל לכן אם התוצאות מחזירות אפס פוסטים, האורח יודע את הביטוי המדויק שחיפש ואז יוכל להקליד מונח חיפוש אחר.

להלן הקוד המשמש להחלפת כותרת “תוצאות החיפוש” הנוכחית שלך בערכת הנושא שלך.

תוצאות חיפוש עבור <?php the_search_query () ?>

7. אל תחמיצי את דפי השגיאה שלך ב- 404

במקום פשוט להשאיר את הדף 404 שלך כדי לומר “404 – הדף לא נמצא”, מדוע לא לתת למבקרים שלך אפשרויות נוספות? הוספת רשימת קטגוריות, פוסטים אחרונים, פוסטים פופולריים, תיבת חיפוש ו (אם ברצונך לייצר רווחים מדף 404 שלך) פרסומת יכולה לתת לדף 404 שלך קצת תבלין בהשוואה לאלה המשמימים וחסרי התועלת שנמצאים ברוב הנושאים של וורדפרס..

אם אתה מחפש השראה של 404 עמודים, ל- Smashing Magazine יש חלון ראווה של 404 עמודים מרחבי האינטרנט שכדאי לבדוק.

8. וודא שיש לך את כל הקבצים הבסיסיים בתיקיית העיצוב שלך

כשאתה בונה נושא וורדפרס, וודא שאתה יכול להתאים אותו כמה שיותר מיד מההתחלה הוא חיוני. התחל עם שילוב קובץ index.php, header.php, sidebar.php ו- footer.php אולי נראה רעיון טוב למינימליסטים שם בחוץ, אבל אני מציע להתחיל עם כל היסודות שלהלן כדי לתת אתה קצת יותר שליטה על מה שמוצג – מתי, איפה ואיך.

 • style.css
 • header.php
 • index.php
 • sidebar.php
 • footer.php
 • single.php
 • page.php
 • comments.php
 • 404.php
 • פונקציות
 • archive.php
 • searchform.php
 • search.php

למידע נוסף על קבצי תבניות אלה ומה הם עושים, עיין בסעיף היררכיית תבניות עמוד ב- WordPress.org.

9. אל תשכח את שילוב ה- RSS

כשאתה בונה את הבלוג שלך, אחד מהפריטים שמושכים את תשומת ליבם הרבה יותר של אנשים הוא היכולת להירשם לבלוג שלך באמצעות קורא RSS. לכן, במקום לדרוש ממשתמשי העיצוב שלך להוסיף מידע זה בפני עצמם, מדוע לא לנקוט בצעדים להוסיף בתיבת מנוי ל- rss בדיוק כמו שאתה מבצע את תיבת החיפוש. הוסף כפתור RSS, הירשם באמצעות דוא”ל ותוכל גם להוסיף את ספירת המנויים בטקסט על ידי הוספת פיסת קוד זו לנושא שלך שם תרצה שיוצג (החלף את “מזהה הזנה” בעצמך מזהה FeedBurner – אם אתה משחרר נושא זה בטבע, התבונן מספר 11 ברשימה שלנו וודא שיש לך אפשרות זו).

<?php
// קבל ספירת מבערים מגניב
$ whaturl ="http://api.feedburner.com/awareness/1.0/GetFeedData?uri=feedburner-id";

// לאתחל את הפעלת התלתלים
$ ch = curl_init ();

// הגדר תלתל להחזרת הנתונים במקום להדפיס אותם לדפדפן.
curl_setopt ($ ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);

// הגדר את כתובת האתר
curl_setopt ($ ch, CURLOPT_URL, $ whaturl);

// בצע את האחזור
$ data = curl_exec ($ ch);

// סגור את החיבור
curl_close ($ ch);
$ xml = חדש SimpleXMLElement ($ נתונים);
$ fb = $ xml->הזנה->כניסה [‘תפוצה’];
הד $ fb;
// סוף קבל ספירת מבערים מגניב
?>

10. האם להוסיף סגנונות CSS לתגובות הברגה

אם אתה בונה נושא, אתה תמיד צריך להיות מוכן לתגובות הברגה. זוהי תכונה בוורדפרס בהרבה בלוגים משתמשים בכדי לבנות אינטראקציה בקטע התגובות שלהם. לכן הכנת גיליון הסגנונות שלך לתגובות מושחלות זה רעיון נהדר. לכריס יש פוסט נהדר עליו קודי CSS עבור שיעורי ברירת המחדל של CSS שוורדפרס יורק בקטע התגובות שלהם, נותן לנושא שלך קטע הערות מסוגנן מבלי שתצטרך לגעת בקובץ comments.php.

11. אל תשחרר נושא ללא חלונית אפשרויות

יש אנשים שאולי לא יסכימו עם זה, אבל אני מאמין שזה חלק מההתקדמות הטבעית של נושאי וורדפרס. אם העיצוב שלך לא מפעיל איזשהו פאנל אפשרויות וורדפרס עם היכולת לערוך, להתאים אישית ולשנות פריטים בעיצוב שלך מבלי שתצטרך לערוך קודים, אתה עושה משהו לא בסדר.

אם אינך בטוח כיצד לפתוח חלונית אפשרויות נושא משלך, הקישורים למטה יראו לך כיצד לעשות זאת.

12. ודא שהנושאים שלך יעבדו מהקופסה

זה הולך יד ביד עם מספר 5 ברשימה החוצה – עליך תמיד לוודא שהנושאים שלך עובדים ישר מהקופסה. כמה נושאים שראיתי דורשים 5-6 שלבים לפני שניתן יהיה לעבד את הנושא באתר, כולל, אך לא רק, הפעלת תוספים ועריכה / שמירה של חלונות אפשרויות העיצוב. אם הנושא דורש דברים מסוימים, וודא שיש שימוש בפריט ברירת מחדל לגיבוי.

לדוגמה, בלוח אפשרויות העיצוב שלך שאתה בונה ו / או משתמש, וודא שיש מידע ברירת מחדל בכל חלק, כך שהדברים יופיעו, ללא קשר אם משתמש הקצה עדכן אותם או לא. הדבר נכון גם לתוספים, אם אתה משתמש בתוסף עימוד של וורדפרס בעיצוב שלך, מדוע לא להקליד אותו כך שהנושא יחזור לקישורים הקודמים / הבאים אם התוסף אינו פעיל.

13. אל תעשה שימוש מוגזם בשדות מותאמים אישית

כן, רוב נושאי הוורדפרס בסגנון המגזינים מלפני כמה שנים נבנו תוך שימוש בשדות מותאמים אישית בכל סיבוב, אך רוב האנשים לא ירצו למלא בפועל 3, 4 או 5 שדות מותאמים אישית לכל הודעה. אז, הקלו עליהם. אם אתה מתכוון להציג תמונה מהפוסט בדף הבית של הנושא שלך, קח את פיסת הקוד המועילה הזו והוסף אותה לקובץ הפונקציות .php של העיצובים שלך וזה באופן אוטומטי יפרסם את התמונה הראשונה, ללא צורך ב שדה מותאם.

// קבל כתובת URL של התמונה הראשונה בפוסט
פונקציה catch_that_image () {
פוסט גלובלי $, $ פוסטים;
$ first_img = ”;
ob_start ();
ob_end_clean ();
$ output = preg_match_all (‘// i’, $ פוסט->post_content, $ התאמות);
$ first_img = $ תואם [1] [0];

// לא נמצאה תמונה מציגה במקום זאת תמונת ברירת מחדל
אם (ריק ($ first_img)) {
$ first_img = "/images/default.jpg";
}
להחזיר $ first_img;
}

לאחר שהוספת את הקוד הזה, פשוט הוסף <?הד php catch_that_image (); ?> בקבצי העיצוב שלך בכל מקום שתרצה שהתמונה תופיע.

תודה לאל הטוב פורומי תמיכה בוורדפרס עבור טיפ שימושי זה.

14. עשה SEO את התג שלכם

דרך מצוינת להבטיח שהנושא שלך יהיה מוכן ככל האפשר ל- SEO הוא להסיר את תג ברירת המחדל שנמצא בקובץ header.php של העיצוב שלך ולהחליף אותו בקודים שלהלן. זה ייתן לכותרות העיצוב שלך קצת יותר מיץ ויעזור למאמצי SEO שמשתמשים העיצוביים שלך ירצו להוציא לפועל – הכל מבלי לדרוש מהם לגעת בדבר.

<?php if (is_home ()) { ?><? bloginfo (‘שם’); ?> | <?php bloginfo (‘תיאור’); ?><?php} ?>
<?php if (is_search ()) { ?>תוצאות חיפוש עבור <?php / * ספירת חיפוש * / $ allsearch = &WP_Query חדש ("s = $ s&עמדות ראווה = -1"); $ key = wp_specialchars ($ s, 1); ספירת $ = $ allsearch->הודעה_חשבון; _e (”); הד $ מפתח; _e (‘â €’ ‘); הד $ ספירה. ”; _e (‘מאמרים’); wp_reset_query (); ?><?php} ?>
<?php if (הוא_404 ()) { ?><? bloginfo (‘שם’); ?> | 404 שום דבר לא נמצא<?php} ?>
<?php if (is_author ()) { ?><? bloginfo (‘שם’); ?> | ארכיוני המחבר<?php} ?>
<?php if (is_single ()) { ?><?php wp_title (”); ?> | <?php $ קטגוריה = get_the_category (); הד $ קטגוריה [0]->שם החתול; | <?php bloginfo (‘שם’); ?><?php} ?>
<?php if (is_page ()) { ?><? bloginfo (‘שם’); ?> | <?php $ קטגוריה = get_the_category (); הד $ קטגוריה [0]->שם החתול; ?>|<?php wp_title (”); ?><?php} ?>
<?php if (is_category ()) { ?><?php single_cat_title (); ?> | <?php $ קטגוריה = get_the_category (); הד $ קטגוריה [0]->קטגוריה_תיאור; ?> | <? bloginfo (‘שם’); ?><?php} ?>
<?php if (is_month ()) { ?><? bloginfo (‘שם’); ?> | ארכיון | <?php the_time (‘F, Y’); ?><?php} ?>
<?php if (is_day ()) { ?><? bloginfo (‘שם’); ?> | ארכיון | <?php the_time (‘F j, Y’); ?><?php} ?>
<?php if (function_exists (‘is_tag’)) {if (is_tag ()) { ?><?php single_tag_title ("", נכון); }} ?> | <? bloginfo (‘שם’); ?>

15. אל תשכח מפירורי לחם

כקטע ניווט נוסף בנושאים שלך, יש להשתמש בפירורי לחם (לדעתי) ככל האפשר. זה לא רק טוב למטרות קידום אתרים, אלא שהוא גם מאפשר למבקר לנווט באתר שלך הרבה יותר מהר. ישנם תוספי וורדפרס לפירורי לחם, אבל בזכות חתולים שקודדים, אנו יודעים כעת להוסיף פונקצית פירורי לחם לנושאים של וורדפרס.

ראשית, הוסף את הקודים שלהלן לקובץ הפונקציות.php של העיצובים שלך (להתאמה אישית קצת מהפוסט המקורי Cats Who Code, המקושר למעלה).

תפקד את פירור הלחם () {
הד ‘

  ‘;
  אם (! is_home ()) {
  הד ‘
 • ‘;
  הד ‘בית’;
  הד "
 • ";
  if (is_category () || is_single ()) {
  הד ‘

 • ‘;
  the_category (‘
 • ‘);
  אם (is_single ()) {
  הד "
 • ";
  הכותרת();
  הד ‘
 • ‘;
  }
  } oarsif (is_page ()) {
  הד ‘

 • ‘;
  הד הדה-כותרת ();
  הד ‘
 • ‘;
  }
  }
  oarsif (is_tag ()) {single_tag_title ();}
  oarsif (is_day ()) {הד"

 • ארכיון עבור "; the_time (‘F jS, Y’); הד ‘
 • ‘;}
  oarsif (is_month ()) {הד"

 • ארכיון עבור "; the_time (‘F, Y’); הד ‘
 • ‘;}
  oarsif (is_year ()) {הד"

 • ארכיון עבור "; the_time (‘Y’); הד ‘
 • ‘;}
  oarsif (is_author ()) {הד"

 • ארכיון"; הד ‘
 • ‘;}
  oarsif (isset ($ _ GET [‘paged’]) && !ריק ($ _ GET [‘paged’])) {הד "

 • ארכיון הבלוג"; הד ‘
 • ‘;}
  oarsif (is_search ()) {הד"

 • תוצאות חיפוש"; הד ‘
 • ‘;}

  הד ‘

‘;
}

בשלב הבא, הנח את פיסת הקוד הזו בכל מקום שתרצה שפורצי הלחם שלך יוצגו.

<?php the_breacb (); ?>

תודה שקראת על המאמר

תודה שקיבלת את הזמן לקרוא את המאמר. אני מקווה שנהניתם ולמדתם דבר או שניים לאורך הדרך – אני יודע שעשיתי. אם אהבת את הפוסט או שיש לך מה להוסיף, יידע אותנו בתגובות.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map