24 بهترین مضامین وردپرس برای سایتهای عضویت (مقایسه شده)

تم های سایت عضویت در وردپرس


آیا به دنبال بهترین تم های وردپرس برای سایت های عضویت هستید؟ شما جای درست آمده اید. ما می دانیم که با یک موضوع عالی ، سایت عضویت شما می تواند پتانسیل درآمد خود را به حداکثر برساند. با مجموعه ای مناسب از ویژگی ها ، می توانید عضویت ، افزایش تعامل و ایجاد شغلی را ایجاد کنید که بتوانید به آن افتخار کنید.

به همین دلیل ما 26 تم برتر وردپرس را برای سایت های عضویت به دست آورده ایم. هرکدام کاملاً پاسخگو هستند ، بنابراین به نظر می رسد در هر دستگاه عالی است.

ما همچنین لیستی از بهترین مضامین وردپرس ایجاد کردیم که می توانید از آنها استفاده کنید. آنها را بررسی کنید.

نگاهی دزدکی می خواهید؟ 5 مورد برتر در جدول زیر را ببینید!

با یک نگاه: مضامین برتر وردپرس برای سایتهای عضویت

ThemePriceUnique زیرا … منتشر شده توسط
دیوی89 دلار در سالبا کشیدن حمل شد & قطره سازمضامین زیبا
فوق العاده49 دلارهمراه با سایت های نمایشی متعددآنها را
افکار عمومی49 دلاربهترین برای عضویت + طراحی مجلهCSSIgniter
فروشگاه49 دلارایده آل برای وب سایت های WooCommerceآنها را
شناور49 دلارپیمایش اختلاف منظر را پشتیبانی می کندآنها را

قبل از شروع ، این مقاله را در بهترین و محبوبترین فروشگاه های تم وردپرس از دست ندهید.

1. دیوی

دیوی

اولین موضوعی که می خواهیم به بررسی آن بپردازیم ، یک مضمون کلی تجارت با نام Divi است. این تم بصری مناسب با جانبازان و وردپرس و newbies به طور یکسان با مجموعه ای از طرح بندی های تم Preada Divi و همچنین توانایی ساخت تم خود با استفاده از ابزارهای آنها از بالا به بالا است. همچنین می توانید مضامین کودک قابل تنظیم بسیار قابل تنظیم را ببینید.

دیوی مجهز به مجموعه ای از ویژگی های ترکیب و مطابقت است که به شما این امکان را می دهد تا آزادانه در 46 عنصر مختلف خود غوطه ور شوید ، آنچه را دوست دارید انتخاب کنید و آنها را متناسب با سایت و مارک خود سفارشی کنید..

زمان بارگذاری سریع و به روزرسانی های فوری در هنگام نیشگون گرفتن و کشیدن و ویرایش وب سایت خود ، این موضوع را برای افرادی که می خواهند چیز جدیدی را امتحان کرده و به سایت عضویت خود اختصاص دهند ، در مدت زمان کوتاهی انتخاب عالی کرده است..

بررسی کامل موضوع Divi را بخوانید.

امروز با Divi شروع کنید!

2. Themify Ultra

فوق العاده

آیا به دنبال مجموعه بزرگی از موضوعات حرفه ای و دست ساز هستید؟ اگر چنین است ، Themify Ultra درست در کوچه شما قرار دارد! این تم پاسخگو برتر با 60 نسخه ی نمایشی سفارشی برای شما انتخاب می کند که بلافاصله سایت شما را جلب می کند. این برنامه همچنین شامل نسخه های نمایشی تم وردپرس یک صفحه ای است.

هیجان به همین جا ختم نمی شود! بعد از انتخاب یک طرح از پیش تعیین شده ، می توانید وارد شوید و آن را به صورت دلخواه خود تهیه کنید. هیچ چیزی مانند این که قادر به اضافه کردن لمس خود به یک موضوع درخشان نیست ، و Themify Ultra به شما این آزادی را می دهد.

با Ultra Today شروع کنید!

3. افکار عمومی

افکار عمومی

افکار عمومی ، همانطور که از نام آن پیداست ، یک مجموعه مجله وردپرس است که برای مدیرانی که دارای صفحات وب با مضمون روزنامه / مجله هستند ، طراحی شده است. گزینه های سفارشی سازی گسترده هستند و به شما این امکان را می دهند که از ابتدا تولید مارک مجله خود را بسازید.

می توانید از بین 30 گزینه مختلف رنگی استفاده کنید ، از آرایه ای از طرح ها استفاده کنید که مطابق با سبکی است که خوانندگان شما از آن لذت می برند ، و همچنین فضای مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد تا تبلیغات را برای درآمدها و تبلیغات اضافی درج کنید.

پس از اتمام طرح خود ، می توانید ابزارک های منحصر به فردی را بر اساس طرح اصلی سایت خود اضافه کنید. در آخر ، شما می توانید ماژول های مورد نظر خود را اضافه کنید ، بنابراین این یک ایجاد سفارشی است.

امروز با افکار عمومی شروع کنید!

4. Themify Shoppe

مغازه دار

راه‌اندازی اولین وب سایت تجارت الکترونیک شما لازم نیست وقتی این موضوع عضویت شگفت انگیز را در نوک انگشتان خود دارید ، از متخصص استفاده کنید. آنها با افتخار می بالند که Themify Shoppe به شما امکان می دهد تا در مدت چند دقیقه فروشگاه وب سایت و مضمون خود را بسازید.

می توانید از Themify Shoppe برای خیاط کردن تجربه مشتری خود استفاده کنید و آنها را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگرداند. این یک نسیم اضافه کردن مواردی مانند لیست آرزوها ، ویژگی های سریع نگاه و حتی یک سبد آژاکس برای پرداخت سریع حساب.

این ابزارهای شگفت انگیز را با قابلیت ترفند و ایجاد ساختار بر روی چیدمان های موجود ترکیب کنید و جای تعجب نیست که چرا Themify Shoppe آن را در لیست بهترین تم های وردپرس برای سایت های عضویت ما قرار داد!

امروز با Shoppe شروع کنید!

5- Themify Float

شناور

Themify Float همان چیزی است که برخی آن را “آینده نگر” نسخه مضامین عضویت Themify می نامند. محور توانایی استفاده از تصاویر منظر در سراسر الگوهای طراحی است.

وقتی گزینه های قابل انعطاف پلتفرم را با گزینه های مختلف هدر ، پاورقی و پانل ترکیب می کنید ، با تمام ابزارهای مورد نیاز برای یک موضوع شیک و سفارشی باقی می مانند.

امروز با Float شروع کنید!

6. اسپنسر

اسپنسر

Spencer یک موضوع درجه عضویت برای وردپرس است که به شما کمک می کند ضمن داشتن پیام های قدرتمند ، یک وب سایت جذاب و با کاربرد آسان ایجاد کنید. می توانید موضوع خود را متناسب با صفحه های تلفن همراه و رومیزی یکپارچه با یک رابط کشیدن و رها کردن بصری تنظیم کنید.

ایجاد یک منوی چسبنده سفارشی که همیشه در آن وجود دارد و برای استفاده مشتریان شما آماده است ، نسیم است. پیمایش هرگز آسانتر نبوده است. همچنین می توانید برای وب سایت متناسب با سبک خود ، رنگ و مکان های ماژول را تغییر دهید.

جذاب ترین ویژگی این مضمون ، امکان ارائه فراخوان به عمل از چند طریق است. می توانید از ابزارک ها و ابزارهای قدرتمندی برای کمک به افزایش تبدیل و چرخش میزان گزاف گویی استفاده کنید.

امروز با Spencer شروع کنید!

7. Elemant Themify

ظریف

Themify Elegant یک موضوع وردپرس است که به شما امکان می دهد همه گرافیک ها و انیمیشن های پیچیده را از آن خود کنید. این موضوع به شما امکان می دهد سایتی ساده و زیبا ایجاد کنید.

نقطه تمرکز محتوا با این موضوع متن و تصاویر تکین است. مشکلی نخواهید داشت که همه این موارد عالی به نظر برسند. ایجاد تایپوگرافی زیبا با قلم هایی زیبا که از فضای سفید در صفحه استفاده می کنند بسیار ساده است.

شما می توانید نمونه کارها ، بلوک های خبری و محتوای واقعی خود را با ماژول های کشیدن و رها کردن برای یک نوع از هر نوع ، بدون در نظر گرفتن نوع وب سایت عضویت که در حال فعالیت هستید ، اضافه کنید..

با Elegant Today شروع کنید!

8- OptimizePress

بهینه ساز

به دنبال تبدیل وب سایت هستید؟ در این صورت ، OptimizePress به گونه ای طراحی شده است که در صورت داشتن فروشگاه تجارت الکترونیک یا به عنوان تأثیرگذار ، از شما در استفاده بیشتر از تجارت خود استفاده کند..

OptimizePress دارای یک قالب 300+ خیره کننده است که می تواند گزینه هایی را انتخاب کند تا بتوانید ترفندهایی را انتخاب کنید تا بتوانید اطمینان داشته باشید که وب سایت شما به طور موثری برند شما را منعکس می کند. چندین روش وجود دارد که به شما امکان می دهد گزینه های انتخابی را برای تبدیل انتخاب کنید.

افزونه های حق بیمه خود را به این موضوع اضافه کنید تا به شما در ساختن لیست های اصلی خود کمک کرده و با گذشت زمان یک ردپای موثر برند را رشد دهید. برای عضویت در خبرنامه ایمیل و موارد دیگر ، گزینه های آسان ایجاد کنید!

امروز با OptimizePress شروع به کار کنید!

9. رشد کنید

رشد

Thrive یک موضوع خارق العاده است که به شما این امکان را می دهد تا جامعه خود را از سایر سیستم عامل ها به وردپرس با سهولت در آورید. می توانید شبکه های اجتماعی ، پیام رسانی ، انجمن ها ، مدیریت کار ، اشتراک فایل و موارد دیگر را اضافه کنید.

این موضوع با مجموعه ای از افزونه های پریمیوم همراه است تا بتواند انتقال شما را به نسیم تبدیل کند. شما ویژوال کامپوزر پریمیوم را دریافت خواهید کرد ، که برای کمک به شما در ساخت سریع وب سایت خود با سازنده drag and drop آن به شما کمک می کند.

شما همچنین WP Form Builder ، WooCommerce ، تقویم رویدادها و موارد دیگر را دریافت خواهید کرد تا اطمینان حاصل کنید که می توانید یکپارچه جامعه خود را با WordPress به یک سایت کاملاً جدید منتقل کنید.

با پیشرفت امروز شروع کنید!

10. واقعی

واقعی

Real from Theme Forest یک تم وردپرس کاملاً لود شده است که دارای انواع مختلفی از ویژگیهای عالی است که به شما کمک می کند تا یک وب سایت بی نظیر بسازید. این برنامه با یک سازنده صفحه ارائه می شود که شامل 20 ماژول مختلف است که می توانید برای شخصی سازی خود به سادگی بکشید و رها کنید.

پست های خود را با محتوای متن معمولی ، فیلم ها ، تصاویر ، گالری ها و موارد دیگر ایجاد کنید. حتی می توانید محتوا را به مشترکین پرداخت شده منتقل کنید تا آنها برای ثبت نام با خبرنامه و وب سایت خود پاداش ملموس دریافت کنند.

نصب Real با وب سایت فعلی وردپرس یک نسیم است و ویژگی های موجود در این بسته واقعاً آن را به یک بسته با کیفیت برای صاحبان مشاغل جدید تبدیل می کند.

با Real Today شروع کنید!

11. جاوو

جاو

Javo برای کسانی که می خواهند وب سایت های منحصر به فردی با گزینه های مختلف ایجاد کنند ، تم کاملی است. این دستگاه با بیش از 110 ویدجت در فاصله بین ابزارهای جاوا و پایه بارگذاری شده است و به شما امکان کنترل کامل بر صفحه شما را می دهد.

بیش از 100 قالب + با این موضوع وجود دارد. بلوک ها و عناصر جاوا را ترکیب کنید تا صفحه خود را به چیزی تبدیل کنید که نه تنها بیننده را جذب می کند بلکه آنها را نیز در آنجا نگه می دارد.

برای دسترسی آسان به مکانهای فیزیکی یا مکانهایی که با شرکت شما کار می کنند ، نقشه ها و لیست هایی بسازید. رنگ ، نشانگر و یادداشت های دلخواه ایجاد کنید تا مخاطبان خود را با نقشه های آموزنده و چشم نواز درگیر کنید.

با Javo Today شروع کنید!

12. مسخره کردن

مسحور کردن

این که آیا شما می خواهید یک سایت تجارت الکترونیکی بسازید یا یک صفحه نام تجاری تأثیرگذار ، Mesmerize ایجاد شده است تا به شما کمک کند در زمان کمتری کار بیشتری را انجام دهید. همچنین می توان از آن برای ایجاد وب سایت برای برنامه ها و نرم افزارهای موبایل استفاده کرد.

این تم بسیار انعطاف پذیر با 5 نوع هدر مختلف ، 30 جعبه محتوا ، به علاوه امکان اضافه کردن فیلم ، تنظیم شیب در وب سایت شما و موارد دیگر ارائه می شود. تمام سفارشی سازی ها با استفاده از ویژگی کشیدن و رها کردن بصری انجام می شود که به شما امکان می دهد وب سایت خود را در عرض چند دقیقه بسته به تجربه خود ایجاد کنید..

با Mesmerize Today شروع کنید!

13. کاکتوس

کاکتوس

کاکتوس ، با وجود نام ، به دور از موضوعی سخت است که به کاربران امکان ایجاد سایتی مدرن و بدون تجربه کدگذاری عمیق را می دهد..

گزینه های پریمیوم با این موضوع شامل توانایی ساخت هر نوع وب سایتی است که می توانید تصور کنید. یک وبلاگ دلخواه جدید برای طاقچه مورد علاقه خود ایجاد کنید ، یک وب سایت رستوران برای غذای خود بسازید ، یا یک فروشگاه تجارت الکترونیکی ایجاد کنید که بتوانید به آن افتخار کنید.

برای ایجاد یک وب سایت 1 صفحه یا چند صفحه ، عناوین ، پاورقی ها ، در محتوای صفحه ، ابزارک ها و موارد دیگر را ادغام کنید. کاکتوس را پوشانده اید.

امروز با کاکتوس شروع کنید!

14. فلش

فلاش

Flash موضوعی است که با میزبان افزونه های پریمیوم همراه شده و امکان سهولت دسترسی کاربران جدید وردپرس را فراهم می کند. بی سیم با جعبه ابزار Flash کار می کند و از صفحه سازنده SiteOrgin برای شخصی سازی سریع کشیدن و رها کردن در هنگام ساخت هر صفحه جداگانه استفاده می کند.

پس از اتمام طرح خود ، می توانید صفحه فروشگاه تجارت الکترونیک خود را اضافه کنید ، یک نوار جستجو ایجاد کنید و صفحه وبلاگ شرکت خود را فقط با چند کلیک کوتاه اضافه کنید. موضوع Flash باعث می شود وب سایت خود را از ابتدا به بالا و یک فلش ایجاد کنید!

امروز با Flash شروع کنید!

15. حرفه ای دیجیتال

حرفه ای دیجیتال

وقتی در حال ایجاد فروشگاهی هستید که متخصص در کالاهای آنلاین باشد ، به موضوعی نیاز دارید که به پشتیبانی از مأموریت کلی شما کمک کند. موضوع Digital Pro ابزاری با کیفیت برتر وب سایت است که تمام آزادی موردنیاز برای ساخت فروشگاه رویاهای خود را به شما می دهد.

قالب های از قبل ساخته شده را بارگذاری کنید و استعداد شخصی خود را برای یک فروشگاه تمیز و منظم اضافه کنید که بازدید کننده های بیشتری را برای بازدید بیشتر به آن اضافه کنید. ابزارک ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند از محصولات جدید ، محتوای جدید و موارد دیگر مطلع شوند. Digital Pro ابزاری فوق العاده برای کاربران جدید وردپرس است که می خواهند به سرعت فروشگاه تجارت الکترونیکی خود را بسازند.

امروز با Digital Pro شروع کنید!

16. کندو PixelGrade

کندو

ساختن یک سایت محتوا بدون تجربه کد نویسی مناسب که قبلاً به عنوان یک کشش در نظر گرفته شده بود اکنون ، با PixelGrade Hive ، می توانید به راحتی در چند دقیقه وب سایت وبلاگ نویسی خود را با یک رابط کاربر پسند ، امکان شخصی سازی صفحه اصلی خود انجام دهید تا مانند روزنامه های قدیمی مدرسه ، یک مجله یا هر چیز دیگری در میان باشد..

PixelGrade Hive با توسعه دهندگان جدید همکاری می کند تا به ساختن وب سایت های بصری با روش های منحصر به فرد برای لیست کردن مطالب خود با ستون ها ، تصاویر ، شکست ها و موارد دیگر کمک کند. شما می توانید آن را یک قدم جلوتر بردارید و از فونت ها و رنگ های گسترده آنها برای یک وب سایت تمیز و پر محتوا در هر زمان استفاده نکنید!

امروز با Hive امروز شروع کنید!

17. بلاکچین

blockchain

به دنیای Cryptocurrency علاقه دارید؟ Blockchain موضوعی است که به کمک ابزارهایی درآمده است تا به شما در ساختن یک وب سایت مبتنی بر تقریباً هر چیز کمک کند ، اما رمز و رمز ارز تخصص آنهاست.

چطور؟ خوب ، خارج از جعبه Blockchain با استفاده از نمودار آسان قابل استفاده است که به شما امکان می دهد نرخ های cryptocurrency را هنگام تغییر در زمان واقعی نشان داده و توضیح دهید. هرگز ارسال این اطلاعات آسان تر نیست و خوانندگان خود را در حلقه نگه می دارد.

همچنین می توانید از 7 نوع پست سفارشی مختلف استفاده کنید ، طرح های رنگی نامحدود را اضافه و شخصی سازی کنید ، ابزارک های سفارشی را اضافه کنید و موارد دیگر.

امروز با Blockchain شروع کنید!

18. BinderPro

binderpro

BinderPro موضوعی است که توسط افرادی استفاده می شود که می خواهند ایده خود را برای یک مجله آنلاین زنده کنند. شما نیازی به مدرک یا تجربه کد نویسی ندارید ، فقط توانایی استفاده از ابزارهای خارج از جعبه برای تبدیل ایده خود به واقعیت.

این موضوع با تعدادی پلاگین دیگر حق بیمه یکپارچه کار می کند ، بنابراین می توانید بدون فدا کردن کیفیت ، تجربه کاملی کسب کنید. این افزونه ها را با سیستم ماژول BinderPro و پیش بارهای حرفه ای که می توانید ویرایش کنید ، مخلوط کنید و جای تعجب نیست که چرا مردم از این موضوع برای ساخت سایت رویایی خود استفاده می کنند.

امروز با BinderPro شروع کنید!

19. ترکیب مطبوعات کاغذ نمودار

ترکیب بندی

موضوع کامپوزیت از Graph Paper Press از روز اول طراحی شده است تا زندگی را برای کسانی که به دنبال ایجاد یک وب سایت هستند راحت تر شود اما تجربه لازم را ندارند.

خارج از جعبه ، این موضوع با طیف وسیعی از ابزارهایی ارائه شده است که می توانید برای شخصی سازی صفحه اصلی خود از جمله هدر ، پاورقی ، صفحه اصلی خود و ستون های فرعی از آنها استفاده کنید. پس از طرح بندی پایه خود ، می توانید هر صفحه را با یک سیستم کشویی و کشیدن آسان شخصی سازی کنید که به شما امکان می دهد داستان ها ، تقویم ها ، عکس ها و موارد دیگر را در چند ثانیه به اشتراک بگذارید.

امروز با ترکیب مطبوعاتی کاغذ نمودار شروع کنید!

20. طراحی متفکر

متفکر

Design Thinker موضوعی است که یک ایده اصلی در پشت آن وجود دارد: سهولت استفاده. شما هیچ گونه اضافی چشمگیر و نیاز به کد نویسی پیدا نمی کنید ، اما این یک چارچوب محکم را برای وبلاگ نویسان و کارآفرینان جدید که می خواهند پای خود را به درون جامعه آنلاین وارد کنند ، ارائه می دهد.

خواهید فهمید که Design Thinker شامل پشتیبانی SEO نیز خارج از کادر است ، بنابراین مجبور نیستید ساعتهای بی شماری را صرف نگرانی در مورد اینکه آیا در آن کلمات کلیدی به درستی افزوده اید یا نه ، بگذرانید. یخ زدن روی کیک این واقعیت است که این موضوع با گزینه تجارت الکترونیک نیز همراه است.

چه بخواهید یک بلاگ سنتی با فقط محتوا یا یک فروشگاه آنلاین بسازید ، Design Thinker یک تم ممتاز عالی است.

امروز با طراحی متفکر شروع کنید!

21. نوازش

ضرب و شتم

Noozbeat موضوعی است که کنترل کامل وب سایت جدید وردپرس را به شما می دهد. با طرح شروع می شود. شما دسترسی کاملی به میزبان ابزارهای آسان و کشویی را خواهید داشت که به شما امکان می دهد ماژول هایی را با محتوا دقیقا همان جایی که می خواهید قرار دهید.

سپس می توانید صفحه اصلی ، هدر و نوارهای جانبی خود (از جمله افزودن فضا برای تبلیغ کنندگان) را نیشگون بگیرید تا سایت شما از سایر وب سایت های سبک وبلاگ / مجله در اینترنت متمایز شود..

پس از اتمام کار ، راه خود را انتخاب کنید و رنگ ها و قلم ها را سفارشی کنید تا نام تجاری خود ، راه خود را ایجاد کنید. اگر می خواهید یک حق بیمه آسان برای استفاده از تم ، Noozbeat یک انتخاب عالی است.

امروز با Noozbeat شروع کنید!

22. نیلی WPZoom

نیلی

اگر به دنبال یک موضوع وب سایت هستید که به طور کامل از هدف شما برای داشتن یک سایت موفق تجارت الکترونیک ، صرف نظر از طاقچه شما ، پشتیبانی کند ، به دنبال ایندیگو نباشید.

هنگامی که الگوی خود را ایجاد کردید ، می توانید تقریباً بلافاصله از وب سایت خود شروع به فروش محصولات کنید یا از یکی از الگوهای بسیار حرفه ای به دنبال آن خارج از جعبه استفاده کنید. هرگز راه اندازی فروشگاه اینترنتی شخصی خود آسان تر نیست ، چرا امروز شروع نشود و ببینید که چرا بیشتر مشاغل در حال گذار بین آجر و ملات و تجارت الکترونیک هستند.

امروز با نیلی شروع کنید!

23. Pixelgrade Silk

ابریشم

آیا داستانی دارید که احساس می کنید باید به مخاطبان بیشتری تحویل دهید؟ در این صورت ، Pixelgrade Silk موضوع ممتازی است که برای یک وبلاگ مرتب و ابریشمی و درجه یک به آن نیاز دارید.

سایتی که ایجاد می کنید هم از نظر سرعت و هم بهینه سازی SEO بهینه خواهد شد ، به این معنی که می توانید به راحتی آگاه باشید که با کلمات کلیدی خود در مخاطبان ترسیم می کنید ، و آنها در وب سایت شما تجربه ای با کیفیت دارند. برای ایجاد صفحات دلخواه با داستان های بیانی برای توده ها ، از ابزارهای ساده خارج از جعبه استفاده کنید. شما حتی می توانید ابزارک هایی برای ایجاد اشتراک گذاری اجتماعی و تبدیل خبرنامه به یک نسیم وارد کنید.

امروز با Silk شروع کنید!

24. تخصص

تخصص

اگر طاقچه شما در یافتن شغل برای دیگران است ، آنچه را که شما با موضوع تخصص لازم دارید ، داریم. این موضوع با یک طرح کاملاً پاسخگو ارائه می شود که به شما امکان دسترسی به تمام ابزارهای مورد نیاز برای ساخت یک هیئت شغلی فوق العاده و حرفه ای را می دهد.

می توانید ویژگی های جستجو را برای افرادی که به دنبال کار خاص هستند ، زیرشاخه ها ایجاد کنید ، داستان را در وبلاگ خود بارگذاری کنید و موارد دیگر. تخصص ، کنترل کامل وب سایت خود را بدون استفاده از برنامه نویسی پیچیده و ریزگردها انجام می دهد.

امروز با تخصص شروع کنید!

امیدواریم این مقاله به شما در کشف بهترین مضامین وردپرس برای سایت های عضویت کمک کند.

اگر این پست را مفید دیدید ، ممکن است از مقایسه ما با 9 بهترین خدمات بازاریابی ایمیل نیز لذت ببرید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map