هزینه یک نام دامنه چقدر است؟ (پاسخ کارشناس)

هزینه نام دامنه


به دنبال ثبت نام دامنه هستید اما مطمئن نیستید که چقدر هزینه دارد?

نام دامنه آدرس وب سایت شما در اینترنت است ، مانند Google.com ، IsItWP.com. اگر تاکنون سعی کرده اید نام دامنه را ثبت کنید ، باید توجه زیادی به قیمت آن داشته باشید.

چرا هزینه نام دامنه متفاوت است؟ دامنه .com چقدر هزینه دارد؟ بهترین پسوند نام دامنه چیست?

برای روشن کردن این سؤالات ، اجازه دهید نگاهی عمیق تر به نام های دامنه مختلف و قیمت گذاری آنها بیندازیم.

انواع نام دامنه

چندین نوع مختلف از پسوندهای نام دامنه ، مانند .com ، .org ، .net ، .tv ، .info ، .io و غیره وجود دارد. محبوب ترین مورد میان آنها ، پسوند .com است. بسته به اینکه کدام پسوند را انتخاب کنید ، نام دامنه شما جزء دسته های زیر قرار می گیرد.

 1. دامنه سطح بالا (TLD): نام دامنه های سطح بالا از لحاظ لیست در بالاترین سطح قرار دارند DNS یا ساختار نام دامنه. صدها TLD وجود دارد ، اما محبوب ترین آنها .com ، .org و .net است.
 2. دامنه سطح بالای کد کشور (ccTLD): اینها نامهای دامنه خاص کشور است که با پسوند کد کشور پایان می یابد. به عنوان مثال ، در هند ، .uk برای انگلستان ، و غیره.
 3. دامنه سطح بالای حمایت مالی (sTLD): sTLD ها پسوند تخصصی دامنه ای هستند که پشتیبان آنها حامی مالی دارند که یک انجمن خاص را نشان می دهد که دامنه در آن سرویس خواهد داد. نمونه هایی از چنین نام های دامنه .gov برای سازمان های دولتی ، .edu برای سازمان های آموزشی و غیره است.

بهترین مکان برای خرید نام دامنه

می توانید یک نام دامنه را از طریق ثبت نام دامنه خریداری کنید. ثبت نام دامنه خدماتی است که می توانید برای ثبت نام آنلاین برای نمایندگی آنلاین خود از آن استفاده کنید. صدها ارائه دهنده دامنه در جهان با قیمت ها و ویژگی های مختلف وجود دارد.

برخی از بهترین رجیسترهای نام دامنه را ببینید:

 • دامنه
 • GoDaddy.com
 • NameCheap.com

برای اطلاعات بیشتر ، لیست کاملی از ثبت نام دامنه های محبوب ما را بررسی کنید.

عوامل مؤثر بر هزینه نام دامنه

در حالت ایده آل ، یک نام دامنه می تواند در هر جایی بین 9 تا 14.99 دلار در هر سال هزینه کند.

اما اگر می خواهید یک نام دامنه حق بیمه ثبت کنید ، این ممکن است حتی بیشتر هزینه شما را هم بپذیرد. دامنه های پریمیوم نامهای دامنه از پیش ثبت شده ای هستند که کوتاه ، برند هستند و به راحتی می توان آن را به خاطر سپرد. سرمایه گذاران نام دامنه فقط برای فروش مجدد آنها با قیمتی بسیار بالاتر از آنچه پرداخت کرده اند ، این نام دامنه را با قیمت پایین خریداری می کنند.

قیمت ها بسته به چندین عامل مهم دیگر نیز متفاوت خواهد بود:

 • پسوند دامنه: بسته به نوع دامنه شما ، قیمت دامنه شما ممکن است بسیار متفاوت باشد.
 • ثبت دامنه ای که شما انتخاب می کنید: ثبت کنندگان دامنه مختلف قیمت دامنه های مختلفی را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، قیمت اولیه دامنه .org در هر سال 8.99 دلار است. اگر آن را از Bluehost خریداری کنید در حالی که اگر آن را از GoDaddy خریداری کنید 9.99 دلار است.
 • دسترسی: اگر نام دامنه شما موجود است ، ممکن است آن را با قیمت کمتری دریافت کنید. اما اگر اینگونه نباشد ، مجبورید با صاحب آن مذاکره کنید.

در حالی که چندین عامل مختلف وجود دارد که بر هزینه نام دامنه تأثیر می گذارد ، به طور کلی ، شما می توانید با پرداخت هر چیزی بین $ 8.99 – $ 14.99 $ دامنه سطح بالایی را خریداری کنید..

هزینه پنهان برای نام دامنه

از قیمت نام نویسی دامنه پائین که توسط ثبت کنندگان دامنه ارائه می شود فریب نخورید زیرا ممکن است هزینه بیشتری در این زمینه پرداخت کنید. بیایید نگاهی به برخی از هزینه های پنهان نام دامنه بیندازیم.

1. تمدید سالانه

پس از خرید نام دامنه ، باید سالانه آن را تمدید کنید. بیشتر ثبت نام کنندگان فقط هنگام ثبت نام دامنه تخفیف برای سال اول ارائه می دهند. هنگام بررسی نام دامنه خود باید هزینه بسیار بالاتری بپردازید.

2. حریم خصوصی دامنه

بسیاری از ثبت کنندگان دامنه و ارائه دهندگان میزبان ، افزونه ای به نام حریم خصوصی دامنه را برای اطمینان از اطلاعات تماس شما می فروشند. اگرچه خرید افزونه حریم خصوصی دامنه اجباری نیست ، اما از مشخصات مخاطب شما محافظت می کند ، که به نوبه خود باعث کاهش تعداد ایمیل های اسپم دریافتی شما می شود.

3. ایمیل های تجاری

ثبت کنندگان دامنه افزونه ای به نام ایمیل های تجاری نیز به فروش می رسانند. شما می توانید این افزونه را رد کنید زیرا اکثر شرکت های میزبان حداقل با یک برنامه میزبانی خود حداقل یک آدرس ایمیل الکترونیکی تجاری آزاد ارائه می دهند. برای اطلاعات بیشتر ، بهترین ارائه دهندگان میزبانی ایمیل را بررسی کنید.

هزینه نام دامنه منقضی شده است

نام دامنه منقضی دامنه هایی هستند که قبلاً متعلق به شخصی بوده اما منقضی شده اند زیرا ثبت نام توسط مالک تمدید نشده است.

هنگامی که ثبت نام دامنه منقضی می شود ، به رجیستری برمی گردد. اما قبل از انقضاء یک نام دامنه ، ثبت نام کنندگان برای فروش نام دامنه از طریق حراجی استفاده می شوند ، بنابراین خریداران علاقه مند می توانند برای آن داوطلب شوند و مالک آن باشند.

حراج GoDaddy بهترین مکان برای خرید نام دامنه منقضی شده است.

هزینه نام دامنه منقضی شده براساس پیشنهادات آن متفاوت خواهد بود.

چگونه می توان از هزینه نام دامنه خودداری کرد؟ (100٪ دامنه رایگان!)

این واقعی است می توانید هزینه ثبت نام دامنه را کاملاً کنار بگذارید. می خواهید بدانید که چگونه?

برخی از شرکت های هاستینگ اگر میزبان وب سایت خود با آنها باشید ، نام دامنه رایگان ارائه می دهند. بدون هزینه اضافی!

هنگام ثبت نام دامنه ، برای میزبانی دامنه خود باید یک شرکت میزبانی نیز انتخاب کنید. پس چرا با برنامه میزبانی خود دامنه رایگان ارائه نمی دهید

شرکت های میزبان محبوب که نام دامنه رایگان ارائه می دهند

1. Bluehost

ایمیل Bluehost

Bluehost یک سرویس میزبانی محبوب است که نام دامنه رایگان را ارائه می دهد. این گزینه با تمام برنامه های میزبانی ارزان آن موجود است.

پس از انتخاب برنامه میزبانی خود ، شما را به یک صفحه جدید می برد که در آن می توانید به جستجوی دامنه جدید بپردازید یا از نام دامنه موجود خود استفاده کنید.

نام دامنه Bluehost ، نام دامنه رایگان

بررسی Bluehost ما را بررسی کنید.

2. HostGator

بررسی میزبان ، نام دامنه میزبان رایگان

HostGator یکی دیگر از ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب است که اگر برنامه های سالانه خود را انتخاب کنید ، نام دامنه رایگان ارائه می دهد. دقیقاً مانند Bluehost ، شما می توانید پس از انتخاب برنامه میزبانی خود ، به دنبال نام جدید باشید یا از دامنه خود استفاده کنید.

اگر می خواهید یک دامنه جدید جستجو کنید از آن استفاده کنید ثبت دامنه جدید برگه برای استفاده از دامنه خود می توانید از من قبلاً مالک این دامنه هستمبعد از وارد کردن نام دامنه خود در قسمت داده شده ، برگه را بزنید.

بررسی HostGator را بررسی کنید.

3. GreenGeeks

GreenGeeks Green Hosting

GreenGeeks یکی دیگر از شرکت هاستینگ است که با برنامه های میزبانی خود نام دامنه رایگان را ارائه می دهد.

در صورت نداشتن یک دامنه جدید یا استفاده از نام دامنه موجود پس از انتخاب برنامه خود ، می توانید یک دامنه جدید جستجو کنید.

بر خلاف سایر شرکت های میزبانی که در اینجا ذکر شده است ، GreenGeeks یک شرکت میزبان سبز شماره 1 است که تعهد دارد تا رد کربن را کاهش دهد..

بررسی GreenGeeks را بررسی کنید.

سوالات متداول در مورد نام دامنه

Q1 بهترین ثبت دامنه چیست?

Domain.com بهترین ثبت دامنه است که به شما امکان می دهد نام دامنه را با حداقل 2.99 دلار در سال ثبت کنید.

Q2 آیا می توان نام دامنه را برای همیشه خریداری کرد?

خیر ، شما نمی توانید نام دامنه را به طور دائم بخرید. شما باید هر سال ثبت نام های دامنه خود را مرور کنید. اما می توانید هزینه تجدید سالانه خود را از قبل تا 10 سال پیش پرداخت کنید.

Q3 آیا داشتن یک نام دامنه و میزبانی وب برای ساختن وب سایت اجباری است؟?

بله ، برای ایجاد یک وب سایت ، شما هم به نام دامنه و هم میزبانی وب نیاز دارید.

خودشه. امیدواریم که این مقاله مفید باشد. اگر این پست را دوست دارید ، ممکن است مقاله ما در مورد نحوه انتخاب نام دامنه را نیز دوست داشته باشید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map