وردپرس در مقابل جوملا در مقابل دروپال – بهترین کدام است؟

wordpress-vs-joomla-vs-drupal


وردپرس ، جوملا یا دروپال… نمی دانید کد CMS بهترین گزینه برای راه اندازی وب سایت چیست؟ این یکی از اولین سؤالی است که در هنگام ایجاد وب سایت یا وبلاگ برای ذهن افراد مبتدی ایجاد می شود.

اگرچه وردپرس محبوب ترین CMS در جهان است ، اما مناطقی وجود دارد که جوملا یا دروپال در مقایسه با وردپرس برتری دارند..

در این مقاله ، بیایید مقایسه ای از سر به سر بین وردپرس در مقابل جوملا و دروپال داشته باشیم.

وردپرس در مقابل جوملا در مقابل دروپال – کدام یک بهترین است?

وردپرس در مقابل جوملا در مقابل دروپال

اول از همه ، اجازه دهید نگاهی به چند شباهت بین این CMS بیندازیم.

 • همه آنها سازندگان وب سایت منبع آزاد و منبع باز هستند
 • برای تقویت بصری از تم ها استفاده کنید
 • از افزونه ها ، افزونه ها یا ماژول ها برای گسترش قابلیت های آنها استفاده کنید
 • در اصل نوشته شده است PHP
 • MYSQLسیستم مدیریت پایگاه داده آنهاست
 • همه آنها پروژه های جامعه محور هستند

با این همه چیز مشترک ، چگونه هر یک از این سیستم عامل ها با یکدیگر تفاوت دارند؟ کدام CMS برای وب سایت شما مناسب است?

برای روشن شدن این سؤالات ، ما آنها را در عمق زیر با توجه به چند عامل مختلف مقایسه خواهیم کرد:

 • راحتی در استفاده
 • سفارشی سازی و عملکردها
 • گزینه های محلی سازی
 • امنیت
 • کدام بهترین – حکم ما

1. سهولت استفاده: WordPress در مقابل جوملا در مقابل دروپال

وردپرس ، جوملا و دروپال ، ساخت وب سایت را از ابتدا آسان می کنند ، بنابراین لازم نیست برای طراحی یا مدیریت وب سایت خود ، یک توسعه دهنده استخدام کنید. گفته می شود ، اگر به وب سایت پیشرفته ای با ویژگی های منحصر به فرد نیاز دارید ، می توانید به راحتی یک توسعه دهنده حرفه ای پیدا کنید که بتواند آن را برای شما بسازد.

1.1. سهولت استفاده: WordPress

WordPress تا حدودی مناسب ترین مبتدی برای شماست که به شما امکان می دهد یک وبلاگ ، فروشگاه آنلاین یا یک وب سایت بسازید. تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که یک برنامه میزبانی وب مانند Bluehost را انتخاب کنید ، وردپرس را با یک کلیک نصب کنید و با سایت وردپرس خود شروع به کار کنید.

پس از اتمام مراحل نصب ، شما روی داشبورد وردپرس خود خواهید بود که استفاده از آن حتی برای مبتدیان بسیار آسان است. به علاوه ، هزاران موضوع رایگان و پریمیوم پیدا خواهید کرد که به شما امکان می دهند وب سایت خود را به شکلی که می خواهید سبک کنید.

داشبورد وردپرس

خودتان را بررسی کنید که ایجاد وب سایت از ابتدا با وردپرس چقدر آسان است.

1.2 سهولت استفاده: جوملا

درست مانند وردپرس ، نصب جوملا نیز آسان است. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی گزینه نصب سریع را ارائه می دهند تا بتوانید بدون هیچ گونه تلاش اضافی سایت جوملا خود را آماده کنید.
داشبورد جوملا

جوملا سیستم پیشرفته تری برای کنترل دسترسی کاربر و مدیریت کاربر در خارج از جعبه ارائه می دهد. از طرف دیگر ، در WordPress ، با نصب برخی افزونه های اضافی ، همین ویژگی را پیدا خواهید کرد. ناگفته نماند ، هرچه ویژگی های بیشتری در دسترس باشد ، یادگیری نحوه استفاده از ابزار دشوارتر خواهد بود. جوملا فرقی ندارد.

حتی اگر مراحل نصب سریع و آسان است و از ویژگی های خارج از جعبه استفاده می شود ، ممکن است داشبورد آن را به اندازه شهود وردپرس پیدا نکنید..

1.3 دروپال: سهولت استفاده

درست مانند وردپرس و جوملا ، نصب و راه اندازی سایت دروپال شما نیز بسیار ساده است.

با Drupal ، رابط کاربری به اندازه وردپرس یا جوملا براق نیست. در حالی که شما می توانید چندین تم حق بیمه دروپال را در بازارهای مختلف مانند Themeforest پیدا کنید ، بیشتر کاربران دروپال از یک موضوع دارای رمزگذاری سفارشی یا یک موضوع بسیار سفارشی استفاده می کنند.

در حالی که وردپرس با معرفی ویرایشگر گوتنبرگ ، یک ویرایشگر تصویری که به طور بالقوه می تواند با همه سازندگان وب سایت های مدرن اختصاصی یا سیستم عامل های وبلاگ نویسی رقابت کند ، تجربه ویرایش محتوای خود را ارتقا داده است ، دروپال هنوز از ویرایشگر قدیمی استفاده می کند..

قبل از استفاده از ویرایشگر دروپال ، یک منحنی یادگیری جزئی برای مقابله وجود دارد.

برنده: وردپرس

2. شخصی سازی و عملکرد

همه این 3 CMS ، وردپرس ، جوملا و دروپال با توسعه دهندگان غیر وب در ذهن ساخته شده اند ، بنابراین قرار است با گزینه های شگفت انگیز برای شخصی سازی ها ارسال شود. به طور کلی ، هنگامی که سایت خود را با CMS مورد علاقه خود تنظیم کردید ، فقط باید یک موضوع عالی به دنبال خود نصب کنید و سپس راه خود را برای راه اندازی سایت خود آماده کنید تا درست ظاهر شود..

بیایید نگاهی بیندازیم که سفارشی کردن ظاهر سایت شما و اضافه کردن قابلیت های پیشرفته با هر یک از این CMS ها چقدر آسان است.

2.1. WordPress: سفارشی سازی و عملکردها

وردپرس مضامین دارد که به شما امکان می دهد ظاهر سایت خود را به راحتی تغییر دهید. همچنین می توانید چند تم پیش فرض را پیدا کنید. برای سبک بندی سایت خود ، یا از یک موضوع پیش فرض موجود که با نصب های وردپرس شما ارسال شده است استفاده کنید یا یک موضوع جدید را از مخزن وردپرس به صورت رایگان اضافه کنید.

حتی می توانید هزاران تم برتر که مطابق با نیازهای شما هستند از مراکز پریمیوم پریمیوم مانند StudioPress ، Themify و غیره پیدا کنید.

برای گسترش قابلیت های وب سایت خود ، افزونه هایی دارید. درست مانند مضامین ، افزونه ها نیز در نسخه های رایگان و پریمیوم عرضه می شوند. نه تنها می توانید به راحتی افزونه ای را پیدا کنید که پاسخگوی نیازهای شما باشد ، بلکه می توانید بدون ترک سایت خود ، آنها را مستقیماً از داشبورد وردپرس خود نصب کنید.

2.2. جوملا: شخصی سازی و کارکردها

برای سبک بندی سایت جوملا ، باید الگویی پیدا کنید که با نیازهای شما مطابقت داشته و آن را در سایت خود نصب کنید. الگوی جوملا چه موضوعی برای وردپرس است.

برای افزودن قابلیت ها ، می توانید از افزونه هایی استفاده کنید ، که همان برنامه ای برای افزونه های وردپرس هستند. گزینه های موجود در اینجا را دوست خواهید داشت. اما تعداد قالب ها و افزونه های ارائه شده توسط جوملا نسبت به وردپرس بسیار محدود است. بنابراین ممکن است برای شما کمی ناامید کننده باشد.

بر خلاف WordPress ، جوملا گزینه ای برای یافتن و نصب الگوی خاص درست از داشبورد خود ندارد.
پسوندهای جوملا

با این حال ، برای اضافه کردن برنامه های افزودنی ، می توانید از نصب از وب ویژگی ، اما برای قالب ها ، هنوز گزینه ای برای اجازه جستجو و نصب از خود داشبورد ندارد.

2.3 دروپال: شخصی سازی و کارکردها

دروپال نیز دارای تم ها و ماژول های زیبایی است تا به شما امکان دهد ظاهر وب سایت خود را به صورت دلخواه تنظیم کنید. اما مانند جوملا ، گزینه ها واقعاً محدود هستند.

علاوه بر این ، شما نمی توانید آنها را مستقیماً و بدون خروج از داشبورد خود نصب کنید. برای افزودن هر ماژول یا مضمون ، باید سایت خود را ترک کنید ، ماژول / مضمونی را که می خواهید اضافه کنید جستجو کنید و سپس آدرس فایل زیپ پروژه را بیابید.

سپس می توانید با استفاده از URL آن برای نصب آنها از ماژول / مضمونی که دوست دارید استفاده کنید. البته ، این زمان زیادی را صرف می کند و اگر شما یک مبتدی کاملاً باشید ، با تمام قدم هایی که برای انجام مراحل انجام می شود اشتباه می گیرید.

برنده: وردپرس

3. گزینه های محلی سازی

اگر شما کاربران بین المللی را هدف قرار می دهید ، ضروری است سایت شما گزینه محلی سازی را داشته باشد. CMS خوب همچنین باید برخی از گزینه های محلی سازی داشته باشد که ساختن یک وب سایت چند زبانه را آسان می کند.

3.1 WordPress: گزینه های محلی سازی

با وردپرس ، گزینه مستقلی برای بومی سازی وب سایت خود پیدا نمی کنید ، اما می توانید افزونه ترجمه وردپرس را انتخاب کنید که گزینه های محلی سازی آسان را برای شما فراهم می کند.

محلی سازی وردپرس

اگر به زبان های بیشتری احتیاج دارید ، می توانید آنها را تنها با یک کلیک نصب کنید. در حقیقت ، بیشتر تم ها و افزونه های محبوب گزینه محلی سازی را نیز ارائه می دهند. این باعث می شود وردپرس برای سخنرانان غیر انگلیسی که مایل به ایجاد وب سایت خود به زبان خود هستند ، گزینه ای شگفت انگیز باشد.

3.2 جوملا: گزینه های محلی سازی

جوملا از نظر گزینه های محلی سازی ، کمی از WordPress جلوتر است. این امکان را به شما می دهد تا وب سایت خود را بدون نصب برنامه های افزودنی ترجمه کنید. شما حتی می توانید سایت خود را از داشبورد آن درست انجام دهید.

گزینه موجود در مدیر زبان بخش در داشبورد جوملا.
مدیر زبان جوملا

3.3 دروپال: گزینه های محلی سازی

دروپال نیز گزینه های محلی سازی بسیار خوبی دارد اما درست مانند WordPress ، برای این کار باید یک ماژول شخص ثالث نصب کنید. پس از فعال سازی ماژول های محلی سازی یا ترجمه ، می توانید زبان مورد نظر خود را مستقیماً از داشبورد اضافه کنید.

محلی سازی دروپال

برنده: جوملا

4- امنیت

با وجود بسیاری از فعالیت های نادرست در سراسر اینترنت ، باید مطمئن شوید که وب سایت شما ایمن است.

وردپرس ، جوملا و دروپال سیستم عامل های مطمئن هستند. اما کدام یک بیشتر مستعد تهدیدهای امنیتی است. بیا یک نگاهی بیندازیم…

4.1 وردپرس: امنیت

وردپرس یک نرم افزار ایمن است ، که با یک مکانیزم بروزرسانی خودکار همراه است که به شما امکان می دهد هر زمان که پچ امنیتی پیدا شد ، به طور خودکار وب سایت خود را به روز کنید. همچنین هر زمان که نویسندگان به روزرسانی های جدیدی را برای مضامین و افزونه هایی که نصب کرده اید ، در داشبورد به شما اطلاع داده می شود.

با این حال ، اکوسیستم گسترده شخص ثالث آن اغلب مستعد تهدیدهای امنیتی است که می تواند سایت شما را نیز تهدید کند. وردپرس به دلیل سهم گسترده در بازار ، هدف محبوب هکرها است.

این گفته است ، هیچ ذاتی وجود ندارد که یک سیستم عامل را کم و بیش ایمن کند.

4.2. جوملا: امنیت

اگرچه جوملا مانند وردپرس یک پلتفرم ایمن است ، اما به نظر می رسد وب سایت های دارای جوملا تعداد بیشتری از سایت های هک شده را در مقایسه با سهم بازار خود تجربه می کنند. این احتمالاً به این دلیل است که جوملا همچنین لیست گسترده ای از برنامه های افزودنی شخص ثالث را دارد که در صورت بروزرسانی به موقع ممکن است آسیب پذیر باشد..

مهم نیست که از چه سکو استفاده می کنید ، لازم است هر زمان که نویسندگان یک تکه آسیب پذیری را منتشر کنید ، افزونه ها را به روز کنید.

4.3 دروپال: امنیت

دروپال وقتی امنیت به دست می آید ، از جلو منحنی می ماند. آنها نسبت به امنیت خود شفاف هستند و گزارش امنیتی مفصلی را منتشر می کنند. به همین دلیل یک CMS محبوب در بین مؤسسات دولتی و سایر بنگاههای امنیتی است.

برنده: دروپال

کدام بهترین – حکم ما

با نگاهی به همه نکات و مقایسه هر یک با همتای خود ، واضح است که اگر یک ناشر ، تجارت تجاری کوچک و تجارت الکترونیکی باشید ، وردپرس بهترین گزینه است. با تشکر از رابط بصری و جامعه عظیم ، کار با وردپرس آسان است.

اگر یک وب سایت دارای امنیت آگاه هستید ، ممکن است بخواهید دروپال را بررسی کنید.

اگر این مقاله را دوست دارید ، راهنمای ما در مورد شروع یک وبلاگ وردپرس را بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map