Wix Review 2020 – آیا بهتر از وردپرس است؟ [تست شده]

بررسی wix


آیا قصد دارید اولین وب سایت خود را ایجاد کنید؟ آیا می خواهید آن را به صورت رایگان شروع کنید؟ سپس ، Wix یک بستر عالی برای در نظر گرفتن است. Wix یک سازنده وب سایت ساده و مبتدی است که به شما امکان می دهد بدون ایجاد نگرانی در مورد کد ، به راحتی وب سایت بسازید.

در این بررسی Wix ، ما جنبه های مختلفی از این پلتفرم از جمله ویژگی های آن ، ویژگی های آن ، قیمت گذاری و موارد دیگر را بررسی خواهیم کرد تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که آیا مناسب نیاز وب سایت شما است.

درباره Wix

Wix یک سازنده وب سایت ساده است که به شما امکان می دهد هر نوع وب سایت را با سهولت ایجاد کنید. با استفاده از Wix می توانید به سرعت یک وبلاگ زیبا ، فروشگاه تجارت الکترونیک ، وب سایت تجاری ، نمونه کارها آنلاین ، سایت عکاسی یا هر نوع وب سایت دیگر ایجاد کنید..

این برنامه با یک سازنده کشیدن و رها کردن آسان قابل استفاده است که با استفاده از آن می توانید هر چیزی و همه چیز را در سایت خود تنظیم کنید و طراحی مورد نظر خود را بسازید. اگر می خواهید گزینه ای حتی ساده تر نیز داشته باشید ، می توانید از Wix Artificial Design Intelligence (ADI) استفاده کنید که براساس پاسخ های خود به چند سؤال ساده ، یک وب سایت شخصی را برای شما ایجاد می کند. برای کاربران پیشرفته ، گزینه Wix Code نیز وجود دارد.

Wix یک سیستم عامل کاملاً میزبان است که شامل خدمات میزبانی و دامنه برای شما می باشد. علاوه بر این ، امنیت وب سایت شما را کنترل خواهد کرد و ابزارهای ساده ای برای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) در اختیار شما قرار می دهد. به عبارت دیگر ، این یک سرویس ساخت وب سایت کامل بسته است که برای مبتدیان بسیار عالی است.

Wix.com در سال 2006 با هدف توانمند سازی هر کسی برای ایجاد وب سایت شخصی خود تاسیس شد. هم اکنون بیش از 110 میلیون کاربر در 190 کشور جهان وجود دارد. این در حال حاضر یکی از پرکاربردترین سازندگان وب سایت است و از دومین فناوری سازنده وب سایت مبتنی بر ابر استفاده می کند.

شروع کار با Wix

برای شروع ساخت وب سایت جدید خود در Wix ، باید به وب سایت رسمی Wix مراجعه کرده و روی آن کلیک کنید شروع کنید دکمه.

شروع-با-ویکس

در صفحه بعدی ، مشاهده خواهید کرد وارد شدن یا ثبت نام گزینه ها. از آنجا که تازه شروع کرده اید ، باید انتخاب کنید ثبت نام.

سپس ، باید آدرس ایمیل و رمزعبور جدید خود را برای حساب Wix خود وارد کنید.

ثبت نام wix

پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور لازم ، روی آن کلیک کنید ثبت نام دکمه.

در صفحه بعدی ، مشاهده خواهید کرد که به چند سؤال پاسخ دهید؛ با این حال ، شما می توانید این را پرش کنید.

جست و خیز-سوال-ویکس

اکنون ، دو گزینه آسان Wix را برای ساخت سایت خود مشاهده خواهید کرد: هوش طراحی مصنوعی Wix (ADI) و ویرایشگر Wix Drag and Drop.

wix-editor-or-adi

اگر Wix ADI را انتخاب کنید ، چند سؤال ساده از شما سؤال می شود و بر اساس پاسخ های خود ، Wix به صورت خودکار یک سایت شخصی برای شما ایجاد می کند. در حالی که ، ویرایشگر Wix به شما امکان می دهد یک الگوی را انتخاب کنید و با سازنده drag and drop آنها را سفارشی کنید. وقتی این دو گزینه را با هم مقایسه کردیم ، Wix ADI را ساده تر یافتیم؛ بیایید ببینیم که چگونه این کار در ابتدا انجام می شود.

کلیک الان شروع کن زیر گزینه Wix ADI برای ادامه. اکنون اولین سؤال را مشاهده خواهید کرد: چه نوع سایتی می خواهید ایجاد کنید?.

انتخاب-سایت-نوع-wix

می توانید نام کاربری یا نوع وب سایت خود را وارد کنید ، سپس گزینه مناسبی را انتخاب کنید. پس از آن ، کلیک کنید بعد.

اکنون به شما ویژگی هایی که به احتمال زیاد در سایت خود استفاده می کنید نشان داده می شود. طبق خواسته خود می توانید همه ، برخی یا هر یک از آنها را بررسی کنید.

را انتخاب کنید-site-features-wix

وقتی انتخاب خود را انجام دادید ، کلیک کنید بعد.

سپس در صفحه بعدی از شما خواسته می شود نام وب سایت خود را وارد کنید. نام مورد نظر خود را انتخاب کرده و در آنجا وارد کنید.

وب سایت-name-wix

بعد از اینکه نام وب سایت خود را پر کردید ، کلیک کنید بعد. سپس از شما خواسته می شود که مکان فیزیکی خود را وارد کنید. اگر فکر می کنید لازم نیست ، می توانید از این مرحله بگذرید.

بعد ، مشاهده خواهید کرد اطلاعات خود را مرور و ویرایش کنید صفحه.

بررسی-ویرایش-اطلاعات-wix

می توانید یک لوگوی جدید برای سایت خود اضافه کنید ، نام وب سایت ، آدرس ایمیل خود را تغییر دهید ، اطلاعات تماس و رسانه های اجتماعی را اضافه کنید. سپس ، کلیک کنید بعد.

در صفحه بعدی از شما خواسته می شود که یک سبک را انتخاب کنید.

انتخاب سبک-ویکس

شما باید رنگ ها و قلم هایی را که می خواهید از طریق یک سبک استفاده کنید انتخاب کنید. برای این مثال ، ما انتخاب خواهیم کرد زیبا. پس از انتخاب خود ، روی کلیک کنید ادامه هید.

سپس از شما سؤال می شود که آیا می خواهید در مرحله بعدی یک پالت رنگ از آرم خود ایجاد کنید. می توانید کلیک کنید پالت ایجاد کنید.

ایجاد-رنگ-پالت-ویکس

اکنون یک پالت رنگی منحصر به فرد برای وب سایت شما ایجاد می کند.

استفاده از پالت رنگ

می توانید کلیک کنید از این رنگها استفاده کنید برای ادامه. سپس ، Wix ADI شروع به ایجاد وب سایت شما می کند. به طور خودکار ویژگی های مورد نیاز خود را اضافه می کند.

wix-ساخت وب سایت

این بخش یک بخش وبلاگ ، بخش تماس ، ویژگی های گپ و سایر عناصر مفید را اضافه می کند. این سایت همچنین باعث می شود سایت شما پاسخگو باشد.

پس از اتمام مراحل ساخت خودکار سایت ، از شما خواسته می شود طراحی صفحه اصلی را انتخاب کنید.

انتخاب-صفحه اصلی-موضوع-ویکس

شما می توانید با کلیک کردن بر روی آن ، طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. در مرحله بعد ، پیش نمایش آنچه در وب سایت تمام شده شما می تواند به نظر برسد ، خواهید بود. با این حال ، اگر موس را روی آنها لمس کنید ، گزینه های ویرایش برای هر بخش یا هر عنصر را به شما نشان می دهد. بنابراین اگر پیش نمایش کامل نیست ، قبل از انتشار احساس راحتی کنید.

رابط wix-site-adi

اگر می خواهید هر چیزی را ویرایش کنید ، مانند تغییر عنوان ، اضافه کردن توضیحات یا تغییر تصویر سرصفحه ، می توانید به سادگی روی آیتم مورد نظر خود برای تغییر کلیک کنید. سپس ، یک پانل ویرایش در سمت چپ نشان می دهد و پیش نمایش مستقیم از سمت راست را نشان می دهد.

edit-wix-site-adi

اکنون ، می توانید پیش نمایش زنده خود را از هر تغییر در ویرایشگر زندگی می کنند. شما می توانید هر چیزی را که می خواهید ویرایش کنید. وقتی از طرح راضی هستید ، می توانید روی آن کلیک کنید انتشار دکمه در بالا.

انتشار-wix-site

در صفحه بعدی ، می توانید نام دامنه را انتخاب کنید. این گزینه 2 گزینه دارد: از یک زیر دامنه رایگان Wix استفاده کنید یا دامنه دلخواه خود را متصل کنید.

برای مبتدیان ، Wix گزینه فرعی دامنه Wix را فراهم می کند که با استفاده از آن می توانید یک وب سایت Wix کاملاً رایگان داشته باشید. زیر دامنه Wix شما فرمی مانند این خواهد داشت: https://username.wixsite.com/sitename.

به عنوان مثال ، در تصویر زیر می توانید مشاهده کنید.

انتخاب-دامنه wix

اگر می خواهید از یک نام دامنه سفارشی مانند mystunningwebsite.com یا isitwp.com استفاده کنید ، باید در یک برنامه حق بیمه Wix عضو شوید..

بعد از افزودن نام وب سایت خود ، روی کلیک کنید انتشار و ادامه دهید.

اکنون وب سایت Wix رایگان شما بصورت آنلاین خواهد بود.

wix-site-منتشر شده است

اکنون می توانید سایت خود را مشاهده کنید. خودشه! فقط چند دقیقه به شما پاسخ می دهد تا به سؤالات Wix پاسخ دهید ، و Wix ADI بقیه را انجام خواهد داد!

ویرایشگر Wix – ابزار کشیدن و رها کردن آسان

گزینه آسان دیگر برای ایجاد یک وب سایت رایگان در Wix ، استفاده از ویرایشگر Wix ، سازنده drag and drop سازنده آنهاست.

اگر ویرایشگر Wix را انتخاب می کنید ، ابتدا برای شروع سایت خود باید الگویی را انتخاب کنید. می توانید الگوهای موجود را پیش نمایش کنید و با کلیک کردن ، یکی از مواردی را که دوست دارید بیشتر انتخاب کنید ویرایش کنید.

انتخاب-ویرایش-wix-الگو

در مرحله بعد ، رابط Wix Editor را باز و مشاهده خواهید کرد.

ویرایشگر wix

اکنون می توانید به راحتی با کلیک کردن مستقیم روی هر عنصری که می خواهید ویرایش کنید ، هر چیزی را تغییر دهید. سپس ، گزینه های ویرایش را همانجا باز خواهید کرد.

edit-text-wix-editor

همچنین می توانید هر عنصر / بلوک را در هر نقطه از الگوی خود بکشید و رها کنید. سفارشی کردن کل طراحی سایت با ویرایشگر Wix بسیار آسان است.

پس از سفارشی کردن هر آنچه می خواهید ، روی آن کلیک کنید انتشار را فشار دهید تا وب سایت Wix شما زنده شود.

کد Wix برای قابلیت های کد پیشرفته

علاوه بر Wix ADI و Wix Editor ، Wix گزینه دیگری برای ایجاد یک وب سایت رایگان دارد: Wix Code. این گزینه به طور خاص برای توسعه دهندگان وب حرفه ای که مهارت های کد نویسی خوبی دارند طراحی شده است.

با استفاده از کد Wix می توانید کل طراحی وب سایت Wix خود را سفارشی کنید و قابلیت های قدرتمندتری را به آن اضافه کنید. برای شروع ، باید روشن کنید ابزارهای برنامه نویس اولین.

wix-code

قالب های Wix

ویژگی های Wix 500+ قالب وب سایت حرفه ای ساخته شده توسط طراح ، آماده استفاده است. می توانید انتخاب گسترده ای از قالب ها را برای دسته های مختلف پیدا کنید. برخی از این دسته ها عبارتند از:

 • کسب و کار
 • فروشگاه آنلاین
 • سفر و گردشگری
 • وبلاگ ها و انجمن ها
 • صفحات فرود
 • مد و زیبایی
 • مناسبت ها

با مضامین حرفه ای در Wix ، ایجاد یک وب سایت خیره کننده آسان و سریع است.

ابزارهای بازاریابی Wix

پس از ایجاد یک وب سایت در Wix ، باید رانندگی کنید تا ترافیک بیشتری به سمت آن هدایت شوید. خوشبختانه ، ویکس ابزارهای قدرتمند بازاریابی دارد که فقط برای شما ساخته شده است.

ابزارهای wix-marketing

Wiz SEO Wiz سازگار با کاربر است که به شما در افزایش رتبه وب سایت خود در نتایج جستجوی Google کمک می کند. این یک برنامه گام به گام است که شما را برای بهبود بازدید آنلاین سایت خود راهنمایی می کند.

علاوه بر این ، ابزارهای قدرتمندی را برای بازاریابی ایمیل ، پست های اجتماعی ، ادغام بازاریابی و سازنده آرم برای مارک تجاری خود پیدا خواهید کرد.

برنامه های Wix برای رشد وب سایت شما

برای کمک به اضافه کردن قابلیت های بیشتر به سایت Wix ، می توانید از برنامه های Wix استفاده کنید. بیش از 200 برنامه قدرتمند رایگان و رایگان Wix برای استفاده شما وجود دارد.

برنامه های wix

این برنامه ها برای اهداف مختلفی از جمله تجزیه و تحلیل ، چت ، فرم ها ، رویدادها ، رزرو ، عکاسی ، فیلم ، موسیقی و غیره مفید هستند..

قیمت گذاری و پشتیبانی Wix

Wix هم برای ساخت وب سایت شما برنامه های رایگان و هم حق بیمه دارد. این امکان را برای شما فراهم می کند که اگر با یک زیر دامنه Wix مانند این خوب نیستید یک وب سایت کامل بسازید: https://username.wixsite.com/sitename. اما ، اگر می خواهید از یک نام دامنه سفارشی حرفه ای استفاده کنید ، باید در یکی از برنامه های حق بیمه آنها مشترک شوید.

5 برنامه قیمت گذاری برای کاربران پریمیوم وجود دارد:

wix-قیمت گذاری

1. دامنه را وصل کنید: ابتدایی ترین طرح نامیده می شود دامنه را وصل کنید هزینه ماهانه 4.50 دلار با استفاده از این طرح می توانید یک دامنه سفارشی متصل کنید؛ با این وجود ، ابتدا باید یک دامنه را به صورت خود ثبت کنید و بعداً آن را با سایت Wix خود متصل کنید. همچنین برای خرید دامنه باید به مقاله ما در مورد بهترین ثبت نام های دامنه نگاهی بیندازید.

2. دسته کوچک موسیقی جاز: هزینه آن 8.50 دلار در هر ماه است. با استفاده از این طرح و تمام برنامه های بالاتر از آن ، یک دامنه رایگان از Wix دریافت خواهید کرد. با این حال ، اگر دامنه ای را قبلاً ثبت نام کرده اید ، می توانید به آن وصل شوید.

3. نامحدود: این طرح دارای پهنای باند نامحدود ، دامنه رایگان یا دامنه اتصال ، حذف تبلیغات Wix ، Favicon سفارشی و غیره است..

4. تجارت الکترونیک: این طرح مخصوصاً برای سایتهای تجارت الکترونیکی طراحی شده است. این همه ویژگی های موجود در برنامه نامحدود به علاوه ویژگی های فروشگاه آنلاین اضافی. هزینه آن 16.50 دلار در هر ماه است.

5- VIP: این پیشرفته ترین برنامه حق بیمه Wix است. هزینه آن 24 دلار در ماه است. این همه ویژگی های موجود در تجارت الکترونیک برنامه ریزی بعلاوه گزینه کمپین های ایمیل اضافی و پشتیبانی از اولویت.

ویکس تقریباً برای هر پرسشی که ممکن است داشته باشید ، مجموعه عظیمی از مقاله ها را در مرکز راهنما دارد. می توانید مقالات را مرور کرده و مشکلات خود را در هر زمان حل نکنید.

wix =-مرکز راهنما

با این حال ، Wix هیچ گزینه پشتیبانی فوری برای کاربران اصلی خود ندارد. آنها فقط كاربران برنامه VIP را در اولويت قرار مي دهند.

Wix در مقابل WordPress – از کدام بستر وب سایت شما باید استفاده کنید

اگرچه Wix یک راه آسان برای راه اندازی یک وب سایت به شما می دهد ، اما باید با تعدادی از امکاناتی که یک سیستم مدیریت محتوا مانند WordPress می تواند به شما ارائه دهد ، سازش کنید. در اینجا فقط چند مزیت استفاده از WordPress وجود دارد:

1. کنترل کامل وب سایت و داده های شما

WordPress به شما امکان می دهد وب سایت خود را روی سرورهای خود میزبان کنید. از این رو ، شما کنترل کاملی بر سایت خود دارید. در حالی که ، با Wix ، شما کنترل محدود سایت خود را به عنوان Wix خود میزبان سایت شما خواهد بود. از همه بدتر ، Wix می تواند خدمات خود را قطع کند یا سایت شما را به هر دلیلی در هر زمان به حالت تعلیق درآورد.

2. قابلیت های طراحی بی حد و حصر

وردپرس با هزاران مضمون رایگان و برتر وردپرس امکان طراحی بی حد و حصر را به شما ارائه می دهد. هزاران موضوع رایگان در مخزن رسمی WordPress.org و چندین هزار تم دیگر حق بیمه در مکان های تم و وب سایت های شرکت های شخص ثالث وجود دارد. از طرف دیگر ، ویکس تقریباً حدود 500 قالب دارد.

3. گزینه های قیمت گذاری خوب

برای راه اندازی یک سایت Wix با نام دامنه سفارشی ، باید آنها را خریداری کنید دسته کوچک موسیقی جاز (حداقل) برنامه ریزی کنید یا دامنه جدیدی بدست آورید و با آنها ارتباط برقرار کنید دامنه را وصل کنید برنامه ای که به ترتیب 8.50 دلار و 4.50 دلار در ماه هزینه می کنند. در حالی که می توانید یک وب سایت وردپرس را فقط با 2.75 دلار در ماه با Bluehost راه اندازی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، مقایسه کامل Wix vs WordPress ما را بخوانید.

حکم ما در مورد استفاده از Wix برای ایجاد یک وب سایت رایگان

Wix یکی از محبوب ترین سازندگان وب سایت در بازار است که دارای ویژگی های کاربردی آسان است و به شما امکان می دهد یک وب سایت ساده بسازید. این امکان را برای هرکسی فراهم می کند که یک وب سایت یا وبلاگ ساده برای نمایش مطالب ایجاد کند. با این وجود ، به دلیل تعداد محدودی از قالب ها و ابزارها ، ممکن است دقیقاً آنچه را برای موفقیت طولانی مدت لازم دارید پیدا نکنید.

این برنامه یک وب سایت رایگان برای مبتدیان ارائه می دهد که خوب است دانشجویان بتوانند وبلاگ خود را به صورت رایگان شروع کنند. اگر با دامنه زشت با نام کاربری خود همراه با wixsite.com/yoursitename اشکال دارید ، می توانید همیشه از برنامه رایگان استفاده کنید. اما ، اگر مجبورید سایت خود را ارتقا دهید یا به یک دامنه سفارشی نیاز دارید ، گزینه های قیمت گذاری برای کاربران کم هزینه ارزان نیستند.

همچنین ممکن است بخواهید این گزینه های Wix و بهترین نرم افزار طراحی وب را بررسی کنید.

در پایان ، ما معتقدیم که Wix یک بستر سازنده مناسب وب سایت برای ایجاد اولین وب سایت شما است. اما اگر می خواهید برند شخصی خود را تأسیس کنید یا تجارت خود را توسعه دهید ، یک بستر قدرتمندتر و انعطاف پذیرتر مانند وردپرس گزینه بهتری است. ما از 5 ستاره به Wix 4.5 می دهیم. در اینجا نمرات نمرات بررسی ما آورده شده است:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map