13 بهترین افزونه Analytics WordPress در مقایسه (2020)

بهترین راه حل های تجزیه و تحلیل وردپرس در مقایسه با


آیا به دنبال بهترین افزونه های آنالیز WordPress هستید؟ می خواهید بدانید که راه حل های جایگزین برای Google Analytics وجود دارد یا خیر?

برای اجرای یک وب سایت موفقیت آمیز در کسب و کار آنلاین ، به یک راه حل تحلیلی نیاز دارید که به شما کمک می کند تا داده های وب سایت را جمع کنید و بینش های عملی را ارائه دهید. این کار حدس را از بین می برد و می توانید برای رشد شغل خود تصمیم گیری مبتنی بر داده را شروع کنید.

شاید از قبل بدانید که Google Analytics محبوب ترین راه حل ردیابی وب سایت در آنجا است ، اما بسیاری از محصولات دیگر که رویکرد متفاوتی برای ردیابی وب سایت دارند.

در این مقاله ، ما برخی از بهترین راه حل های تحلیلی را برای وب سایت وردپرس شما مقایسه خواهیم کرد.

1. MonsterInsights

هیولا

MonsterInsights با بیش از 1 میلیون نصب فعال ، بهترین افزونه Google Analytics برای وردپرس است. MonsterInsights اتصال Google Analytics با وردپرس را بسیار آسان می کند و ویژگی های ردیابی جامع را ارائه می دهد.

حتی اگر Google Analytics برای ردیابی تقریباً هرگونه تعامل کاربر در وب سایت شما ، مانند ارسال فرم ، معاملات تجارت الکترونیکی ، بارگیری فایل ها و غیره ساخته شده است ، تنظیم پیش فرض Analytics به شما امکان نمی دهد از تمام پتانسیل ردیابی Analytics استفاده کنید..

به عنوان مثال ، اگر می خواهید یک رویداد در محل را ردیابی کنید ، مانند ردیابی ارسال فرم ، باید کد رهگیری رویداد را به وب سایت خود اضافه کنید یا هدف Google Analytics را برای هر فرم تنظیم کنید. این می تواند خسته کننده و وقت گیر باشد ، به خصوص اگر شما یک برنامه نویس حرفه ای یا یک متخصص Analytics نباشید.

با MonsterInsights ، شما می توانید ویژگی های مختلف ردیابی را فقط با چند کلیک و بدون لمس یک خط کد فعال کنید. با یک نگاه ، می توانید عملکرد سایت خود را از درون داشبورد وردپرس خود بررسی کنید بدون اینکه وارد پروفایل آنالیز خود شوید.

نسخه Lite این افزونه برای بارگیری مجدد از مخزن رسمی افزونه وردپرس در دسترس است.

قیمت گذاری برای یک مجوز سایت تنها از 99.50 دلار شروع می شود.

امروز با MonsterInsights شروع کنید.

می خواهید به جای نسخه رایگان شروع کنید؟ سعی کنید MonsterInsights Lite.

2. ExactMetrics

دقیق سنجی-تحلیلی-راه حل

ExactMetrics قبلاً با عنوان Google Analytics Dashboard برای WP شناخته می شد و یکی دیگر از افزونه های محبوب Google Analytics WordPress است. این امکان را به شما می دهد تا داده های وب سایت خود را درست از داخل داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

گذشته از آمارهای واقعی و گزارش های زیبا درست در منطقه مدیر وردپرس ، این افزونه Google Analytics برای وردپرس شامل ردیابی لینک های وابسته ، گزارش های جمعیتی ، ردیابی پرونده ها ، ردیابی رویدادها ، انتساب پیوندهای پیشرفته و موارد دیگر.

یکی از بزرگترین نیروها؟ ExactMetrics 100٪ رایگان و پشتیبانی خوبی است

امروز با ExactMetrics شروع کنید.

3. Google Analytics

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل

بدون شک ، Google Analytics محبوب ترین راه حل تجزیه و تحلیل وب سایت موجود است. ایجاد یک حساب Google Analytics کاملاً رایگان است و می توانید برای ردیابی چندین وب سایت از یک حساب کاربری واحد استفاده کنید.

Google Analytics تعداد بازدید کنندگان وب سایت شما را به شما نشان می دهد ، این بازدید کنندگان از کجا می آیند ، چه مدت در وب سایت شما باقی می مانند و موارد دیگر. همچنین می توانید پیوندها را ردیابی کنید ، تعامل کاربر را ردیابی کنید و آزمایش A / B را انجام دهید.

همانطور که احتمالاً جمع کرده اید ، اگر می خواهید تعدادی افزونه در این لیست استفاده کنید ، یک حساب Google Analytics ضروری است. فهمیدن Google Analytics ، به ویژه برای مبتدیان ، می تواند چالش برانگیز باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم Google Analytics را با افزونه ای مشابه وصل کنید MonsterInsights برای دریافت گزارش های آسان برای درک.

بعلاوه ، با Google Analytics برای دسترسی به داده های خود باید به یک حساب جداگانه وارد شوید. اما ، با اتصال Google Analytics با MonsterInsights ، می توانید تمام داده های خود را درست از داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید – بدون جابجایی بین 2 حساب مختلف و به عقب برگرداندن..

امروز با Google Analytics شروع کنید.

4- پشته

پشته

Heap یک جایگزین Google Analytics است که به شما امکان می دهد هر رویدادی را در وب سایت یا برنامه تلفن همراه خود به طور خودکار ردیابی کنید. به عنوان مثال ، در وب ، کلیک های Heap آهنگ ها ، ارسال فرم ها و موارد دیگر را بدون هیچ گونه اثری از طرف شما دنبال می کند. از طریق تلفن همراه ، Heap هر لمس ، ضربه تند وشدید زدن ، شیر و هر رویداد حرکتی دیگر را بدون هیچگونه تنظیمات دنبال می کند.

تفاوت اصلی بین Heap و Google Analytics این است که Heap در ردیابی رویدادهای خودکار متمرکز است در حالی که Google Analytics فقط می تواند بازدیدهای صفحه را به صورت خودکار دنبال کند. هپ همچنین ردیابی کاربر را آسان می کند ، حتی اگر در دستگاه ها و کوکی های جداگانه قرار داشته باشد.

با استفاده از ویژوالایزر رویداد هپ ، می توانید قیرهای تبدیل را به راحتی تنظیم کنید یا تجزیه و تحلیل تقسیم بندی را در چند ثانیه انجام دهید بدون اینکه هیچ کد را بدانید.

اگر می خواهید وب سایت یا برنامه iOS خود را که نیاز به قیف تبدیل یا تجزیه و تحلیل تقسیم بندی دارد ردیابی کنید ، هپ کار شما را سریع و آسان می کند.

نسخه رایگان Heap به شما امکان می دهد فقط 5000 جلسه در ماه پیگیری کنید. نسخه کامل از طریق قیمت گذاری سفارشی برای شرکت ها در دسترس است.

امروز با هپ شروع کنید.

5- آمار WordPress.com

جت پک

WordPress.com آمار Jetpack یک افزونه رایگان WordPress Analytics است که با یک نگاه در داشبورد وردپرس خود ، آمار ترافیکی سریع در وب سایت خود ارائه می دهد. در هر جای دنیا به اندازه Google Analytics کاملاً گسترده نیست ، اما یک مرور کلی از شماره ترافیک خود را در داشبورد وردپرس شما ارائه می دهد.

WordPress.com Stats با افزونه Jetpack به عنوان ماژول همراه است. برای اینکه بتوانید ترافیک خود را با Jetpack Stats ردیابی کنید ، باید Jetpack را نصب کنید ، ماژول Stats را فعال کنید و وب سایت خود را به WordPress.com وصل کنید.

ممکن است اگر قبلاً از ویژگی های دیگر Jetpack در سایت خود استفاده نکنید ، ممکن است راه حل مناسبی نباشد.

امروز با آمارهای WordPress.com Jetpack شروع کنید.

6. ماتومو

ماتومو

Matomo ، که قبلاً با Piwik شناخته می شد ، یک جایگزین برتر منبع باز Google Analytics است که به شما امکان می دهد تعامل کاربر را در وب سایت خود با آسانی ردیابی کنید. این برنامه با تمام ویژگی هایی که می توانید از جمله آنها ، حوادث ، اهداف ، تجارت الکترونیک ، ورود به سیستم در کاربران ، نقشه های گرم ، آزمایش A / B و موارد دیگر به آنها فکر کنید ، ارائه می دهد..

دقیقاً مانند WordPress ، Matomo هم با نسخه های خود میزبان و هم از ابر پشتیبانی می کند.

با داشتن میزبان خود Matomo ، می توانید تعامل کاربر را در سایت خود با نصب آن روی سرور خود پیگیری کنید. اگر به ردیابی وب سایت بدون دردسر احتیاج دارید ، ممکن است بخواهید از نسخه ابر میزبان Matomo استفاده کنید ، بنابراین می توانید مراحل فنی را جست و جو کنید و ردیابی وب سایت را به سرعت فعال کنید.

خود میزبان Matomo رایگان است. قیمت گذاری برای Matomo میزبان ابر مبتنی بر نمایش صفحه است که در وب سایت ها و برنامه های تلفن همراه شما ردیابی شده است.

برای نسخه تحت وب ابری ، قیمت گذاری با قیمت 7.50 دلار در هر ماه برای 5 وب سایت تا 50،000 بازدید از صفحه شروع می شود.

امروز با Matomo شروع کنید.

7. پارس.لی

پارس

Parse.ly یک بستر تحلیلی با رابط کاربری آسان است که به شما بینش واضحی می دهد. Parse.ly برای کاربران مبتدی و پیشرفته به طور یکسان مفید است.

Parse.ly 3 محصول را ارائه می دهد: داشبورد محتوا ، API و خط لوله داده که می توان به صورت جداگانه یا بسته نرم افزاری خریداری کرد..

Parse.ly با داشبورد محتوای ساده خود تصویر واضحی از بازدید کنندگان وب سایت شما در زمان واقعی به شما می دهد. شما به راحتی می توانید روندهای تاریخی را کاوش کرده و تصمیماتی مبتنی بر داده برای افزایش درآمد خود بگیرید.

با داشتن API های محتوا ، می توانید بر اساس تجزیه و تحلیل مخاطبان خود ، تجربیات عالی کاربر ایجاد کنید. با استفاده از موتور توصیه ای قدرتمند آنها ، می توانید نمای صفحه خود را دو برابر کرده و زمان صرف شده در سایت را افزایش دهید.

خط لوله داده آنها به شما امکان می دهد 100٪ از داده های خود را در قالب آسان پرس و جو و حمل و نقل داده ها باز کنید.

آنها قیمت محصولات دلخواه خود را بر اساس نیاز وب سایت شما ارائه می دهند.

امروز با Parse.ly شروع کنید.

8. میکسپانل

مخلوط کردن

Mixpanel به شما می گوید که چگونه کاربران از طریق وب سایت شما یا برنامه های تلفن همراه با محصولات شما همکاری می کنند. این به شما می گوید کاربران شما چه کسانی هستند و اقدامات افرادی را که در مورد محصولات شما انجام می دهند و اندازه گیری می کند به شما کمک می کند تا تصمیمات محور داده ها را سریع و به آسانی انجام دهید.

Mixpanel اجازه می دهد تا 2 نوع برنامه قیمت گذاری – تعامل و برنامه های مردم. شما می توانید هر یک از آنها که کار می کنند متناسب با رشد خود انتخاب کنید.

با برنامه مردم آنها می توانید داده های 1000 پروفایل کاربر را به صورت رایگان جمع آوری کنید. با برنامه نامزدی ، می توانید حداکثر 20 میلیون نقطه داده در هر ماه جمع آوری کنید.

نکته منفی MixPanel این است که تنظیم آن آسان نیست در مقایسه با MonsterInsights یا Jetpack Stats.

امروز با Mixpanel شروع کنید.

9. Adobe Analytics

تجزیه و تحلیل ادوبی

Adobe Analytics یک ابزار تحلیلی پیشرفته برای وب سایت های سطح سازمانی توسط Adobe Systems است. این امکان را به شما می دهد تا مشتریان و نحوه تعامل آنها با نام تجاری خود را از طریق تجسم ، قابلیت بازاریابی بین کانال و تجزیه و تحلیل پیشرفته درک کنید.

همچنین به شما امکان می دهد تا با ارزش ترین بخش های مشتری خود را تعیین کنید و به شما این امکان را بدهید که از طریق شعور مشتری بهتر به مشتریان خود خدمت کنید.

علاوه بر این ، این امکان را برای شما فراهم می کند تا تعامل کاربر در برنامه های تلفن همراه خود را اندازه گیری کنید تا تجربیات دیجیتالی بهتری را در تمام دستگاه ها ارائه دهید.

امروز با Adobe Analytics شروع کنید.

10. تحلیلی کلیک کنید

کلیک-تحلیلی

Clicky Analytics یک جایگزین محبوب Google Analytics است که بیش از 1 میلیون وب سایت برای آمار در زمان واقعی به آن وابسته است. در واقع ، هر گزارش در Clicky بصورت لحظه به لحظه واقعی است.

با استفاده از Clicky ، می توانید داده های مفصلی از جمله بازدید کنندگان فردی و اقدامات آنها ، میانگین زمان در سایت ، میانگین اقدامات ، میزان گزاف گویی ، کمپین ها و موارد دیگر را ردیابی کنید.

یکی از جالب ترین ویژگی های Clicky ، امکان جاسوسی از کاربران در سایت شما در زمان واقعی بر روی نقشه است. بنابراین ، به جای خواندن فقط گزارش ، می توانید مشاهده کنید که بازدید کنندگان سایت شما هنگام انجام این کار چه می کنند.

Clicky هم برنامه رایگان و هم پرداخت می کند. با یک برنامه رایگان می توانید 1 وب سایت را ردیابی کنید ، اما فقط در کل 3000 بازدید صفحه روزانه و بدون ویژگی های حق بیمه ، نقشه های گرما یا نظارت به موقع. برای دسترسی به ویژگی های حق بیمه ، باید ماهانه 9.99 دلار به حساب Pro ارتقا دهید. برای نقشه های گرما و نظارت به موقع ، باید برنامه Pro Plus را انتخاب کنید که ماهانه 14.99 دلار هزینه دارد.

امروز با Clicky شروع کنید.

11. تخم مرغ دیوانه

دیوانه-تخم مرغ

Crazy Egg یک راه حل تجزیه و تحلیل وب سایت است که به شما این امکان را می دهد تا ببینید که چه کاری در وب سایت شما کار می کند و چه چیزهایی برای بهتر شدن وب سایت شما نیست. این ابزار تحلیلی به شما کمک می کند تا با استفاده از فناوری بنام نقشه برداری گرمایی ، بازدیدکنندگان با سایت شما در تعامل باشند.

Crazy Egg گزارشهای تصویری و ضبط های جلسه های فردی را ارائه می دهد تا بتوانید یاد بگیرید که مشتریان شما از کجا می آیند ، از کجا به سایت شما می روند و جایی که گیر می شوند ، بنابراین می توانید تغییرات طراحی را برای بهبود ایجاد کنید.

ویژگی بارز دیگر ، آزمایش A / B آنهاست. با آزمایش Crazy Egg A / B می توانید مطمئن شوید که رنگ های مناسب ، قرار دادن محتوا ، کپی و تصاویر را برای افزایش تبدیل انتخاب کرده اید. به علاوه ، در صورت نیاز به ایجاد تغییرات ، می توانید به راحتی با ویرایشگر Crazy Egg این کار را انجام دهید.

Crazy Egg یک آزمایش رایگان ارائه می دهد و برنامه های قیمت گذاری آنها از 24 دلار در ماه – 249 دلار در ماه است.

امروز با Crazy Egg شروع کنید.

12. ضد حمله

آمار-تجزیه و تحلیل-راه حل

Statcounter تجزیه و تحلیل وب سایت را آسان می کند و به بیش از 2 میلیون وب سایت اعتماد دارد. با افزونه Statcounter ، می توانید وب سایت خود را به سرویس ضد شمارنده وب سایت مبتنی بر ابر Statcounter متصل کنید. این سرویس آمارهای اولیه وب سایت را از قبیل نمایش صفحه ، جلسات ، بازدید کنندگان ، بازدید کنندگان بار اول و بیشتر در اختیار شما قرار می دهد.

Statcounter برخی از ویژگیهای جالب دیگر مانند امکان افزودن اطلاعات توصیفی در مورد بازدید کنندگان خود را برای کمک به ردیابی بهتر آنها و هشدارهای بازدید کننده ارائه می دهد که هنگام بازدید یک بازدید کننده شخصی به سایت شما ، به شما اطلاع می دهند.

اما ، این راه حل های تحلیلی وب سایت فاقد برخی از ویژگی های پیشرفته است که راه حل های دیگر در این لیست مانند ردیابی لینک های وابسته ، پیگیری رویدادها و موارد دیگر.

اگر کمتر از 250،000 بازدید صفحه ماهانه دارید می توانید از Statcounter به صورت رایگان استفاده کنید. اگر بازدیدهای صفحه ماهانه شما بالاتر است ، باید به یک برنامه پرداخت شده از 9 دلار / ماه به 399 دلار در ماه ارتقا دهید.

امروز با Statcounter شروع کنید.

13. ووپرا

ووپرا-آنالیز

Woopra یک راه حل تحلیلی وردپرس برای تیم ، محصول ، بازاریابی ، فروش و تیم های پشتیبانی برای پیگیری سفر مشتری به پایان است..

این سرویس تجزیه و تحلیل وب و افزونه وردپرس با ارائه داده هایی برای سفر مشتری ، روند مشتری ، نگهداری ، تقسیم بندی و موارد دیگر ، روی ردیابی کاربران به سطح فردی تمرکز دارد. با Woopra ، شما همچنین می توانید بر اساس رفتار کاربر با محرک های داخلی ، اقدام به انجام زمان واقعی کنید.

Woopra هر دو برنامه رایگان و پولی را ارائه می دهد ، با این که برنامه حرفه ای پرداخت شده از 999 دلار در ماه شروع می شود.

امروز با ووپرا شروع کنید.

که بهترین راه حل آنالیتیکس برای وردپرس است?

پاسخی که بهترین افزونه آنالیز وردپرس وردپرس در واقع به نیاز شما بستگی دارد.

وقتی صحبت از ردیابی وب سایت می شود ، همه راه حل ها رویکرد متفاوتی می گیرند. قبل از شیرجه رفتن به انتخاب یک محصول ، ارزش دارد لحظه ای بفهمید که کدام راه حل تحلیلی مناسب برای نیازهای شما است.

برای اکثر وب سایت ها ، Google Analytics با MonsterInsights راه حل مناسب است زیرا ارائه می دهد ردیابی رویداد ، ردیابی تجارت الکترونیکی ، ردیابی لینک های وابسته ، ردیابی فرم و موارد دیگر.

در مقایسه با سایر افزونه های تحلیلی WordPress از جمله آمار WordPress.com ، MonsterInsights در همه ابعاد از منحنی جلوتر است. این بسیار جامع تر است و گزارش های زیبایی را در داشبورد وردپرس به شما ارائه می دهد ، بنابراین می توانید مهمترین آمار خود را با یک نگاه دریافت کنید.

ما را بخوانید: بررسی MonsterInsights

به طور خلاصه ، اگر می خواهید: MonsterInsights بهترین راه حل برای شما است:

 • آمار مهم تجزیه و تحلیل را در داشبورد وردپرس خود دریافت کنید.
 • از امکانات بیشتر Google Analytics ، مانند ردیابی تجارت الکترونیک ، بدون روشهای پیچیده تنظیم استفاده کنید.
 • ردیابی پیشرفته کاربر را باز کنید اما بودجه محدودی دارید.

از طرف تلگرام ، اگر می خواهید یک راه حل تحلیلی داشته باشید که به شما امکان می دهد رویدادهای داخلی را برای وب سایت و برنامه های تلفن همراه خود بطور خودکار و بدون هیچگونه افزونه شخص ثالث ردیابی کنید., پشته ممکن است راه حل مناسب برای شما باشد.

امیدواریم این مقاله به شما در یافتن بهترین راه حل Analytics برای نیازهای شما کمک کند.

اگر از این مقاله لذت بردید ، ممکن است بخواهید بهترین خدمات بازاریابی ایمیل را بخوانید (مقایسه شده).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map