9 بهترین افزونه میز راهنما برای وردپرس برای پشتیبانی مشتری

بهترین افزونه های میز راهنمایی وردپرس


آیا به دنبال بهترین افزونه های میز کمک وردپرس در دسترس هستید؟ ایده عالی! هنگامی که نوبت به کار یک تجارت می رسد ، پشتیبانی از مشتری در اولویت قرار دارد. اگر بدانند مشتریان می توانند برای کمک به شما حساب کنند ، مشتریان بیشتر از شما خرید می کنند.

از آنجا که ما نیز مفید هستیم ، لیستی از 9 بهترین افزونه میز کمک وردپرس را برای پشتیبانی مشتری برای شما گردآوری کرده ایم. لیست زیر را بررسی کنید و موردی را که برای شما مناسب است انتخاب کنید.

1. راهنما Catchers

Catchers Helpdesk با داشتن ویژگی هایی برای مدیران پشتیبانی مانند وضعیت بلیط ، سابقه بلیط و پروفایل مشتری ، یک افزونه میز کار راهنما است. Catchers Helpdesk با کار بر روی یک سیستم مبتنی بر بلیط ، به شما امکان می دهد پاسخ های متداول را به عنوان پاسخ های کنسرو ذخیره کنید تا بتوانید در حین مفید بودن ، در وقت خود صرفه جویی کنید.

نسخه استاندارد برای شروع کار کافی است ، اما اگر می خواهید قابلیت های گسترده ای داشته باشید ، آنها چندین افزونه رسمی دارند که می توانند به شما کمک کنند. ادغام WooCommerce ، گزارش های آمار / اندازه گیری ، و زمینه های فرم تماس با ما همه از طریق افزونه ها قابل نصب است تا Catchers Helpdesk هرچه قدرتمندتر شود.

آیا به دنبال فقط قابلیت های اساسی از افزونه های راهنمای کمک WordPress هستید؟ مشکلی نیست Catchers Helpdesk نسخه رایگان دارد. با این حال ، ویژگی های آن محدود است ، بنابراین توصیه می کنیم نسخه برتر را خریداری کنید (از 39 دلار شروع کنید).

امروز با کمک راهنمای Catchers شروع کنید!

2. پایه دانش

اگر می خواهید از طریق صفحه گسترده سؤالات متداول یا سایر منابع مکتوب ، یک مرکز پشتیبانی مشتری را در وب سایت خود ایجاد کنید ، دانش بنیان افزونه مورد نظر شماست.

با ایجاد بصری و سازنده صفحه سازنده صفحه وردپرس خود ، دانش دانش باعث می شود یک صفحه پرسش و پاسخ ، اسناد مربوط به شرکت / محصول یا مقالات منبع کاملاً بی دردسر ایجاد شود. همچنین پاسخگو ، آماده ترجمه و به طور مرتب به روز می شود. قیمت گذاری از 40 دلار شروع می شود.

امروز با پایگاه دانش شروع به کار کنید!

3. کمک به پیشاهنگی

اگر شما یک تیم پشتیبانی کامل دارید ، Help Scout راهی است که باید انجام شود. می توانید تیم خود را با صندوق های پستی مختلف برای هر آدرس ایمیل مشترک نگه دارید. همچنین می توانید گزارشات را برای سنجش عملکرد تیم خود ، مستقیماً از داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

راهنما Scout دارای بیش از 50 ادغام است ، از جمله ابزار توسعه دهنده اضافی خود را ندارد ، بنابراین می توانید از سیستم راهنما کمک با هر افزونه ای که قبلاً در اختیار دارید استفاده کنید یا مایل به گرفتن آنها هستید. این برنامه همچنین یکپارچه با افزونه های چت زنده و یکپارچه سازی مکالمات چت زنده در پروفایل مشتری شخصی برای کاربران شما ذخیره می کند.

چت آنلاین به سبک شما نیست؟ گزینه های زیادی برای تماس های تلفنی و پیام های صوتی نیز وجود دارد. بیش از 50 سرویس پست صوتی از جعبه در دسترس است و در صورت نیاز می تواند تمدید شود. گزارش های تماس تلفنی نیز موجود است.

با تشکر از بیش از 75 کلید میانبر صفحه کلید ، اعضای تیم شما مجبور نیستند وقت خود را با موش های رایانه ای تلف کنند. Help Scout همچنین برنامه ای برای iPhone و Android دارد ، بنابراین می توانید مرکز پشتیبانی مشتری خود را در هر مکانی با خود ببرید.

قیمت ها بسته به بسته ای که انتخاب می کنید متفاوت است ، اما همه گزینه ها با یک آزمایش رایگان 15 روزه شروع می شوند.

امروز با Scout Help شروع کنید!

4. زندزك

Zendesk یک راه حل همه در همه برای همه نیازهای شما به افزونه میز کمک است. با ویژگی هایی مانند مدیریت بلیط پشتیبانی ، قابلیت های گفتگوی زنده و خدمات تلفن تلفنی. شما هرگز به افزونه میز راهنما نیاز نخواهید داشت.

همچنین ، این گزینه های Intercom (شامل Zendesk) را بررسی کنید..

با این حال ، Zendesk رایگان نیست و از شما می خواهد که از آن استفاده کنید تا با آنها حساب کاربری کنید. بسته به نقشه ای که انتخاب می کنید ، قیمتها متفاوت است. خبر خوب این است که می توانید طرحی همه جانبه را انتخاب کنید که همه چیز را داشته باشد یا فقط ویژگی های مورد نیاز خود را انتخاب کرده و انتخاب کنید. و هر گزینه با یک آزمایش رایگان 30 روزه ارائه می شود.

امروز با Zendesk شروع کنید!

5. سیستم بلیط پشتیبانی WooCommerce

اگر قبلاً یک فروشگاه آنلاین را با افزونه WooCommerce اداره می کنید ، افزونه WooCommerce Ticket System Support Ticket بهترین ایده آل برای آن است. همانطور که هر دو توسط یک شرکت ساخته شده اند ، ادغام بی سیم است.

افزونه WooCommerce Support Ticket System از سیستم بلیط پشتیبانی برای حل معضلات کاربر و سفارش استفاده می کند. و با سه نوع بلیط مختلف ، انعطاف پذیری زیادی برای اجرای سیستم پشتیبانی فروشگاه خود خواهید داشت.

این ترجمه آماده ، پاسخگو است و با 29 دلار شروع می شود.

امروز با سیستم بلیط پشتیبانی WooCommerce شروع به کار کنید!

6. بلیط های آه

با قیمت 16 دلار ، قطعاً Ah Tickets یکی از گزینه های مقرون به صرفه در این لیست است. این سیستم از طریق سیستم مبتنی بر بلیط تهیه شده است و از این نظر بی نظیر است که در PHP MVC ساخته شده است برای استفاده در چارچوب OOP و Bootstrap 3.x ، با CSS بسیار کمتر.

این نرم افزار ساده ، برای ترجمه به زبان های نامحدود و پاسخگو به موبایل آماده است. این با MailChimp و چند گزینه دیگر برای MailChimp ادغام می شود. به زودی یک برنامه تلفن همراه نیز وجود دارد ، بنابراین قطعاً این برنامه ای است که باید به آن توجه کنید.

امروز با بلیط بلیط شروع کنید!

7. پشتیبانی عالی

پشتیبانی عالی ، در یک کلام: عالی است. این مقایسه با Zendesk یا Help Scout به عنوان یک راه حل میز SaaS قابل مقایسه است ، و با قیمتی که هرکسی می تواند از آن برخوردار باشد فروخته می شود – رایگان!

تنظیم با کمک جادوگر راه اندازی آنها بسیار آسان است. می توانید افزونه میز کمک خود را در کمتر از 5 دقیقه پس از نصب و فعال سازی تنظیم کنید. بسیار کاربر پسند است ، حتی برای مبتدیان ، و از داشبورد وردپرس و رابط کاربری کاملاً شگفت آور استفاده می کند. اگر راه خود را در اطراف ناحیه مدیریت وردپرس خود می دانید ، بلافاصله با استفاده از این افزونه احساس راحتی می کنید.

این GDPR آماده است ، سازگار با گوتنبرگ ، دارای ادغام WooCommerce ، آماده ترجمه و پاسخگو به موبایل است.

با بیش از 25 مورد افزودنی ، بدون احتساب ویژگی های حق بیمه ای که می توان جداگانه اضافه کرد ، لیست کارهایی که پشتیبانی عالی در این لیست فروتن انجام می دهد غیرممکن است. ما به شما توصیه می کنیم از سایت آنها بازدید کنید برای به دست آوردن دامنه کامل هر کاری که می توانید انجام دهید.

امروز با پشتیبانی عالی شروع کنید!

8. bbPress

از بین سازندگان WordPress ، bbPress یک افزونه رایگان و منبع باز وردپرس است. سبک وزن است و وب سایت شما را با نفخ غیرضروری کند نمی کند.

با استفاده از یک راه حل فروم برای میز کمک خود ، می توانید به کاربران خود قدرت بدهید تا مشکلات خودشان را حل کنند. یا خود را بچرخانید و به سؤالات خود پاسخ دهید. انعطاف پذیری و کنترل گسترده ای خواهید داشت.

بررسی کامل bbPress ما را بخوانید.

امروز با bbPress شروع کنید!

9. WP پشتیبانی به علاوه سیستم بلیط پاسخگو

افزونه WP Support Plus Responsive Ticket System آن را در این لیست قرار داده است زیرا قطعاً یکی از بهترین های موجود در بازار است و مدتی است که موجود است. کاربران موجود از جایزه افتخار آن در این لیست قدردانی می کنند. با این حال ، کاربران جدید باید استفاده را در نظر بگیرند پشتیبانی – توسط همان برنامه نویسان است ، کارهای مشابه را انجام می دهد ، اما پشتیبانی بیشتری برای کاربران جدید دارد.

سیستم بلیط های پاسخگو WP Support Plus به شما امکان می دهد از بلیط های نامحدود و تعداد نامحدودی از نمایندگان استفاده کنید. برای سرعت عمل پاسخگو و بهینه است.

همچنین بررسی کنید: نحوه تنظیم تنظیم عملکرد وردپرس

با افزونه های پریمیوم ، می توانید با دانش دانش ادغام شوید ، نظرسنجی رضایت بخش ، بلیط صادراتی و موارد دیگر ایجاد کنید.

امروز با سیستم بلیط فروشی پاسخگو WP Support Plus شروع به کار کنید!

امیدواریم این مقاله به شما در کشف بهترین افزونه های میز کمک وردپرس موجود کمک کند.

اگر این مقاله را دوست داشتید ، می توانید از لیست ما از بهترین افزونه های وردپرس LMS و 24/7 خدمات پشتیبانی وردپرس برای مدیریت سایت خود لذت ببرید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map