نحوه مهاجرت سایت سازنده وب سایت GoDaddy به وردپرس

چگونه از سازنده الهه به وردپرس حرکت کنیم


آیا می خواهید از سازنده وب سایت GoDaddy به وردپرس بروید؟ اگر یک وب سایت در سازنده وب سایت GoDaddy ایجاد کرده اید و اکنون می خواهید به WordPress بروید ، به نظر می رسد مانند یک کار دلهره آور ، به خصوص برای مبتدیان. اگرچه می تواند وقت گیر باشد ، قطعاً ارزش آن را دارد. بنابراین ، چگونه می توان از سازنده وب سایت GoDaddy به وردپرس نقل مکان کرد?

متأسفانه ، هیچ راهی مستقیم برای حرکت وجود ندارد ، احتمالاً به این دلیل که GoDaddy نمی خواهد شما را ترک کنید. اما شما می توانید آن را به صورت دستی انجام دهید و ما می توانیم به شما نشان دهیم که چگونه.

در این مقاله ، ما به شما نحوه ی مهاجرت سایت سازنده وب سایت GoDaddy به وردپرس را نشان می دهیم ، گام به گام.

در اینجا فهرست سریع مطالب برای راهنمایی شما در مراحل این مقاله آورده شده است:

 1. میزبانی وب سایت را انتخاب کنید
 2. از محتوای سازنده وب سایت GoDaddy خود نسخه پشتیبان تهیه کنید
 3. از ساختار لینک ما نسخه پشتیبان تهیه کنید
 4. دامنه خود را به هاست وردپرس اشاره کنید
 5. وردپرس را نصب کنید
 6. محتوای وب سایت GoDaddy خود را در وردپرس وارد کنید
 7. تغییر مسیرها را تنظیم کنید

اکنون شروع خواهیم کرد به نحوه انتقال سایت سازنده وب سایت GoDaddy به وردپرس.

مزایای انتقال از GoDaddy به وردپرس

WordPress محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا (CMS) در جهان است و بیش از 75 میلیون سایت را در وب قدرت می دهد.

سایتی که در وردپرس ساخته شده است دارای چندین مزیت است از جمله:

 • بدون محدودیت – با وردپرس می توانید وب سایت خود را به هر شکلی که دوست دارید بدون محدودیت بسازید ، شخصی سازی کرده و رشد دهید.
 • سفارشی سازی آسان – وردپرس یک مضمون رایگان ارائه می دهد که به شما امکان می دهد یک وب سایت عالی را در یک لحظه ایجاد کنید.
 • قدرت اضافه شده – به هزاران افزونه رایگان وردپرس دسترسی پیدا می کنید تا وب سایت شما حتی قدرتمندتر شود.

با همه این مزایا ، می توانید مطمئن باشید که انتخاب شما برای انتقال سایت خود از GoDaddy به وردپرس ، مورد خوبی است.

توجه به این نکته مهم است که 2 سیستم عامل مختلف WordPress ، WordPress.org و WordPress.com وجود دارد. توصیه می کنیم سایت سازنده وب سایت GoDaddy خود را به WordPress.org منتقل کنید. برای توضیحی دقیق درباره تفاوت های WordPress.com و WordPress.org ، از پست دیگر ما دیدن کنید.

1. GoDaddy به وردپرس: میزبانی وردپرس را انتخاب کنید

برای ایجاد وب سایت در وردپرس ، به میزبانی وردپرس نیاز دارید. میزبانی وب سایت جایی است که سایت شما میزبانی می شود و پرونده های شما ذخیره می شوند.

اگر قبلاً با سرویس میزبانی GoDaddy میزبانی کرده اید ، پس خوب است که بروید! می توانید از سرویس میزبانی GoDaddy با سایت جدید وردپرس خود استفاده کنید.

اما اگر باید میزبان وب را به دیگری تغییر دهید یا یک سرویس میزبانی جدید برای سایت وردپرس خود انتخاب کنید ، توصیه می کنیم Bluehost را انتخاب کنید.

bluehost-wordpress-hosting

Bluehost یکی از مشهورترین شرکتهای میزبان در جهان است و ارائه دهنده میزبانی توصیه شده توسط WordPress.org است. به علاوه ، خوانندگان IsItWP هنگام ورود به سیستم با Bluehost ، معاملات بسیار خوبی را به دست می آورند.

آنها به کاربران ما یک نام دامنه رایگان ، SSL رایگان و 65٪ تخفیف در میزبانی وردپرس ارائه می دهند.

برای ادعای این پیشنهاد منحصر به فرد Bluehost اینجا را کلیک کنید »

با Bluehost ، فقط مبلغ 2.75 دلار در ماه پرداخت می کنید تا وب سایت وردپرس خود را شروع کنید.

اگر بعدا تصمیم گرفتید که می خواهید سایت وردپرس خود را به هاست وب دیگری تغییر دهید ، پست ما را در مورد نحوه جابجایی از یک هاست وب به دیگری بدون هیچگونه خرابی بررسی کنید..

مربوط: بررسی عمیق Bluehost.

2. از محتوای سازنده وب سایت GoDaddy خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

قبل از شروع به تغییر سایت سازنده وب سایت GoDaddy به وردپرس ، باید از محتوای وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر فقط دو صفحه از محتوا و تصاویر دارید ، می توانید با کپی کردن متن در پرونده های متنی روی رایانه و ذخیره تصاویر در رایانه خود نیز از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید..

پشتیبان سایت

برای سازماندهی بهتر محتوای پشتیبان خود ، می توانید تمام متن صفحه اصلی خود را در یک فایل ویرایشگر متنی به نام “صفحه اصلی” و کلیه تصاویر صفحه اصلی خود در پوشه ای به نام “صفحه اصلی” و غیره ذخیره کنید. این کار را برای هر صفحه از وب سایت خود انجام دهید.

یکی دیگر از گزینه های سریع برای تهیه نسخه پشتیبان از محتوای وب سایت شما ، بازدید از هر یک از صفحات وب سایت در مرورگر شما است. بر روی صفحه کلید خود ، CTRL + S (Command + S for Mac) را فشار دهید ، این کادر محاوره ای را ذخیره می کند. حتماً “صفحه وب ، کامل” را در قسمت “فرمت” یا “ذخیره به عنوان نوع” انتخاب کنید. هر یک از صفحات وب سایت خود را از این طریق ذخیره کنید.

پشتیبان گیری از سایت-برای حرکت-وردپرس

همچنین می توانید از یک ابزار رایگان مانند استفاده کنید HTTrack که به شما امکان می دهد هر صفحه وب را در رایانه شخصی خود ذخیره کنید. کافیست HTTrack را بارگیری کرده و URL وب سایت خود را وارد کنید. سپس این ابزار کپی از وب سایت شما را بر روی رایانه شما ایجاد می کند.

httrack-tool

HTTrack مطمئناً راهی سریعتر برای تهیه نسخه پشتیبان از کلیه فایلهای وب سایت شما است. تنها نکته منفی این است که از آنجا که سازنده وب سایت GoDaddy و مضامین آن پرونده های خود را روی سرورهای CDN مختلف ذخیره می کنند ، این امر باعث می شود که بارگیری تمام تصاویر شما دشوار شود. بنابراین ، اگر وب سایت شما بیشتر متنی است و فکر نمی کنید تصاویر خود را از دست بدهید ، HTTrack گزینه خوبی است.

قبل از حرکت به مرحله بعدی انتقال از GoDaddy به وردپرس ، بررسی کنید که تمام پرونده های وب سایت خود را بارگیری کرده اید. هنگامی که سازنده وب سایت را غیرفعال کردید ، نمی توانید وب سایت خود را پس بگیرید. بنابراین اینترنت را از رایانه خود جدا کنید و بررسی کنید که تمام داده های وب سایت خود را دریافت کرده اید.

3. از ساختار لینک خود نسخه پشتیبان تهیه کنید

در مرحله بعد ، باید از ساختار پیوند خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر کسی روی URL به سایت قدیمی شما کلیک کند ، قادر نخواهد بود وب سایت شما را پیدا کند. بنابراین ، شما باید کلیه کاربرانی که از URL های قدیمی وب سایت خود بازدید می کنند را به آدرس های اینترنتی جدید در سایت وردپرس خود هدایت کنید..

برای تهیه نسخه پشتیبان از ساختار پیوند ، به لیست کاملی از تمام URL های وب سایت خود نیاز دارید. اگر تعداد زیادی ندارید ، به سادگی URL ها را در یک فایل متنی در رایانه خود کپی و جایگذاری کنید.

پیوند-ساختار-الهه-به-وردپرس

روش دیگر ، می توانید مانند ابزاری آنلاین استفاده کنید کلیپر برای استخراج آدرس اینترنتی از سایت خود و ذخیره آنها در یک فایل متنی.

4. دامنه خود را به هاست وردپرس اشاره کنید

این مرحله برای کاربرانی که یک نام دامنه در GoDaddy دارند ثبت شده اند و می خواهند آن را با یک سرویس میزبانی دیگر وردپرس مانند Bluehost یا SiteGround استفاده کنند. اگر نام دامنه با GoDaddy ندارید ، می توانید از این مرحله بگذرید.

برای اشاره دامنه خود به سایر خدمات میزبانی وردپرس ، به حساب GoDaddy خود بروید و به سمت آن بروید دامنه ها بخش. کلیک کنید روی مدیریت کنید دکمه کنار دامنه ای که می خواهید تغییر دهید.

management-godaddy-domain

در مرحله بعد ، بر روی تنظیمات اضافی کلیک کرده و سپس بر روی Manage DNS کلیک کنید.

management-dns-godaddy

اکنون به قسمت پایین بروید نام های سرور بخش را انتخاب کرده و تغییر دادن دکمه.

تغییر نام دهنده ها

در مرحله بعدی ، روی کشویی کلیک کنید تا نوع سرور نام به سمت آن تغییر یابد سفارشی. اکنون می توانید سرورهای جدید میزبان وردپرس خود را از اینجا وارد کنید. اگر سرویس میزبانی وردپرس شما بیش از 2 سرور نام دارد ، کلیک کنید Nameserver را اضافه کنید برای اضافه کردن یک خط دیگر.

سرویس دهنده های سفارشی

بعد از وارد کردن سرورهای نام خود ، روی آن کلیک کنید خوب دکمه و سپس صرفه جویی دکمه برای ذخیره تنظیمات خود را. توجه به این نکته مهم است که تغییرات DNS ممکن است حداکثر 24 ساعت طول بکشد ، اما به طور معمول فقط چند ساعت طول می کشد.

وقتی دامنه شما شروع به نشان دادن میزبان جدید WordPress می کند ، می توانید به مرحله بعدی بروید.

5- وردپرس را نصب کنید

اکنون باید WordPress را نصب کنید. WordPress به دلیل نصب 5 دقیقه ای خود مشهور است ، بنابراین این کار به هیچ وجه نباید طول بکشد.

بسیاری از شرکت های میزبانی وب نصب 1-کلیک WordPress را نیز ارائه می دهند. بنابراین ، وقتی برای یک سرویس میزبانی وردپرس ثبت نام می کنید و برنامه خود را انتخاب می کنید ، می توانید وردپرس را مستقیماً از داشبورد سرویس میزبانی خود نصب کنید. در زیر آنچه در هنگام ورود به سیستم با Bluehost به نظر می رسد چنین فرایندی است ، اما برای سایر خدمات میزبانی وردپرس نیز مشابه خواهد بود.

ابتدا از شما خواسته می شود یک موضوع وردپرس را انتخاب کنید. شما می توانید هر موضوع چند منظوره وردپرس را انتخاب کرده و در هر زمان که بخواهید نیز به راحتی آن را تغییر دهید.

نصب-وردپرس-انتخاب-موضوع

در مرحله بعد ، از شما خواسته می شود که وب سایت وردپرس خود را نامگذاری کرده و یک برچسب برای سایت خود انتخاب کنید.

ایجاد-یک-جدید-وردپرس-سایت

پس از تایپ جزئیات خود ، کلیک کنید بعد. اکنون Bluehost به طور خودکار وردپرس را برای شما نصب می کند. پس از اتمام نصب ، یک مورد را مشاهده خواهید کرد وردپرس با موفقیت نصب شد صفحه نمایش.

موفقیت الهه-به-وردپرس-نصب-موفقیت

اکنون می توانید وارد سایت خود شوید تا شروع به ساخت آن کنید و محتوای خود را به آن منتقل کنید. راهی آسان برای ورود به سایت وردپرس شما با اضافه کردن است wp-مدیر تا پایان URL خود را.

به عنوان مثال ، http://mysite.com/wp-admin.

سپس صفحه ای ظاهر می شود که می توانید با اطلاعات ورود به ایمیل خود به سایت وردپرس خود وارد شوید.

wordpress-login

6. محتوای وب سایت GoDaddy خود را در وردپرس وارد کنید

اکنون زمان آن رسیده است تا محتوای خود را از سایت سازنده وب سایت GoDaddy به وب سایت جدید وردپرس خود وارد کنید. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، هیچ راهی برای وارد کردن خودکار آن محتوا در وردپرس وجود ندارد ، بنابراین مجبور خواهید بود این کار را بصورت دستی انجام دهید.

وردپرس دارای 2 نوع محتوای داخلی داخلی است: صفحات و ارسال ها. شما باید برای وب سایت خود صفحات ایجاد کنید ، به عنوان مثال ، یک صفحه “About Us” ، صفحه “Services” ، صفحه “Contact” و غیره. اگر می خواهید یک وبلاگ داشته باشید ، باید پست ایجاد کنید.

صفحات خود را در WordPress با کلیک کردن روی صفحه ایجاد کنید صفحات در داشبورد وردپرس خود کلیک کنید و سپس کلیک کنید جدید اضافه کن. برای ایجاد پست های وبلاگ ، همان دستورالعمل ها را دنبال کنید اما آنها را انتخاب کنید نوشته ها به جای دکمه.

ایجاد-wordpress-page

اکنون محتوا را از سایت سازنده وب سایت قدیمی GoDaddy که قبلاً ذخیره کرده اید کپی کنید و آنرا در ویرایشگر WordPress قرار دهید..

واردات-وب سایت-سازنده-محتوا به وردپرس

پس از اتمام وارد کردن محتوا ، روی آن کلیک کنید انتشار را فشار دهید تا صفحه شما در وب سایت شما زنده شود. این مرحله را تکرار کنید تا تمام محتوای سازنده وب سایت GoDaddy شما به وردپرس وارد نشود.

7. تنظیم مجدد تنظیمات

اگر لیستی از پیوندها را از سایت سازنده وب سایت قدیمی GoDaddy خود ذخیره کرده اید ، می توانید تغییر مسیرها را تنظیم کنید. تغییر مسیرها به موتورهای جستجو می گویند که URL درخواست شده به URL جدید منتقل شده است.

با استفاده از افزونه وردپرس رایگان مانند Simple 301 Redirects می توانید به راحتی تغییر مسیرها را تنظیم کنید. حرکت به پلاگین ها بخش در داشبورد وردپرس خود ، جستجوی “تغییر مسیرهای ساده 301” ، و کلیک کنید الآن نصب کن.

افزونه ساده-301-تغییر مسیر

پس از نصب و فعال سازی افزونه ، به بروید تنظیمات >> 301 تغییر مسیر. در قسمت “درخواست” ، URL قدیمی خود و در قسمت “مقصد” را تایپ کنید ، آدرس جدید خود را برای WordPress تایپ کنید.

تغییر مسیرها

کلیک کنید بر روی ذخیره تغییرات برای ذخیره تغییر مسیر و تکرار فرایند برای همه URL های دیگر خود را فشار دهید.

بعد از یک مهاجرت موفقیت آمیز ، چه موارد بعدی است?

اکنون که سایت سازنده وب سایت GoDaddy شما از GoDaddy به وردپرس منتقل شده است ، بعد کدام است؟ پس از مهاجرت از GoDaddy به وردپرس ، تعدادی از ویژگی های وردپرس وجود دارد که باید از آنها استفاده کنید:

 • قالب ایده آل وردپرس را پیدا کنید – بسیاری از مضامین وردپرس به طور خاص برای هر صنعت و نوع وب سایت ساخته شده است ، بنابراین یکی از مواردی را پیدا کنید که کاملاً متناسب با اهداف شما باشد.
 • سئو خود را بهبود بخشید – سئو سایت جدید خود را با برخی از افزونه های قدرتمند وردپرس مانند YoastSEO و MonsterInsights.
 • یک فرم تماس اضافه کنید – فرم تماس با ما به وب سایت خود اضافه کنید تا بازدید کنندگان شما بتوانند به راحتی با افزونه ای مانند شما تماس بگیرند WPForms.
 • تقویت امنیت – با استفاده از برخی از بهترین افزونه های امنیتی وردپرس ، امنیت سایت وردپرس خود را تقویت کنید.

امیدواریم از این مقاله در مورد نحوه مهاجرت سایت سازنده وب سایت GoDaddy به وردپرس لذت ببرید. اکنون که با موفقیت از GoDaddy به وردپرس نقل مکان کردید ، ممکن است بخواهید مقاله ما را در 25 افزونه Must-Have WordPress برای وب سایتهای تجاری بررسی کنید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map