نحوه تنظیم ردیابی نویسنده در وردپرس با Google Analytics

نحوه تنظیم ردیابی نویسنده در google analytics


آیا می خواهید نویسندگان وبلاگ خود را با Google Analytics ردیابی کنید؟ وقتی چندین نویسنده دارید که در وبلاگ خود مطالب را می نویسند ، برای پیدا کردن بهترین نوازندگان و برعکس باید آنها را بصورت جداگانه ردیابی کنید..

در این مقاله ، ما چگونه می توان ردیابی نویسنده را در WordPress با Google Analytics تنظیم کرد.

MonsterInisghts را برای ردیابی نویسنده در Google Analytics نصب کنید

به طور پیش فرض ، هیچ تنظیماتی در Google Analytics برای ردیابی نویسندگان وبلاگ شما وجود ندارد. برای فعال کردن ردیابی نویسنده ، باید تنظیمات سفارشی اضافه کنید.

با استفاده از افزونه MonsterInsights ساده ترین روش برای فعال کردن ردیابی نویسنده در سایت وردپرس شماست. MonsterInsights است بهترین افزونه Google Analytics برای WordPress.

پس از فعال کردن ردیابی ، گزارش های شگفت انگیزی درباره بازدید صفحه ، نرخ گزاف گویی و محبوب ترین نویسنده وبلاگ خود دریافت خواهید کرد. همچنین می توانید برای ردیابی نویسندگان در وردپرس ، ابعاد سفارشی دیگری نیز اضافه کنید.

تنظیم ردیابی نویسنده در WordPress با Google Analytics

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی آن است MonsterInsights Pro افزونه برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله ما در مورد نحوه نصب افزونه در وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال سازی ، به بینش »افزونه‌ها برای نصب و فعال سازی ابعاد افزونه.

اکنون ، باید Google Analytics را با وردپرس متصل کنید.

به سادگی به حساب MonsterInsights خود بروید و کلید مجوز را کپی کنید. بعد ، بروید به بینش »تنظیمات در وبلاگ وردپرس خود قرار دهید.

در کلید مجوز قسمت فیلد را بزنید ، کلید را چسبیده و روی آن کلیک کنید کلید را تأیید کنید دکمه.

کلید مجوز

پس از تأیید ، روی کلیک کنید پیگیری برگه از قسمت بالا. از آنجا ، باید بازدید کنید ابعاد سفارشی در منوی سمت چپ.

ابعاد سفارشی - ردیابی نویسنده

در این صفحه بر روی کلیک کنید ابعاد سفارشی جدید اضافه کنید پیوند می خورد و یک بازشو را نشان می دهد. در این بازشو ، باید انتخاب کنید نویسنده به عنوان بعد سفارشی.

ردیابی نویسنده را انتخاب کنید

کلیک کنید روی ذخیره تغییرات دکمه برای ذخیره این تنظیمات.

در مرحله بعد ، وارد حساب Google Analytics خود شوید و پیوند وبلاگ خود را باز کنید تا ابعاد سفارشی برای ردیابی نویسنده اضافه شود.

وب سایت شما در حساب Google Analytics

پس از باز شدن ، باید به این قسمت بروید مدیر از منوی سمت چپ در زیر ستون Custom Definitions ، باید روی Custom Dimensions کلیک کنید.

بر روی ابعاد دلخواه - ردیابی نویسنده کلیک کنید

حالا روی آن کلیک کنید ابعاد جدید سفارشی دکمه در جدول.

بعد سفارشی جدید - ردیابی نویسنده را تنظیم کنید

برای ایجاد یک بعد سفارشی جدید ، فرم را باز می کنید. در قسمت Name ، باید اضافه کنید نویسنده و روی آن کلیک کنید ایجاد کردن دکمه. تمام تنظیمات دیگر را به عنوان نگه دارید.

در آخر ، باید با شماره فهرست Google Analytics مطابقت داشته باشید شناسه سفارشی ابعاد که در تنظیمات MonsterInsights وردپرس شما موجود است.

می توانید شماره فهرست برای نویسنده را در زیر مشاهده کنید فهرست مطالب ستون در Google Analytics. به سادگی این شماره فهرست را یادداشت کنید.

ردیابی نویسنده

اکنون ، بازدید کنید بینش »تنظیمات صفحه در قسمت مدیریت وردپرس خود را. زیر پیگیری باید از منوی سمت چپ به سفارشی ابعاد بروید.

اگر شناسه Custom Dimension برابر با شماره فهرست در Google Analytics است ، پس دیگر نیازی به انجام کاری نخواهید داشت. اگر شناسه متفاوت است ، حتماً همان شماره مورد نظر را از ستون فهرست Google Analytics برای بعد نویسنده وارد کنید و بر روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

شناسه ابعاد سفارشی

اکنون ، برای ردیابی درست نویسندگان وبلاگ ، باید یک حساب سفارشی در حساب Google Analytics خود اضافه کنید. در Google Analytics ، باید به آن بروید شخصی سازی »گزارش های سفارشی از منوی سمت چپ به دنبال گزارش محتوا زمینه ها و گروه های متریک را تعریف کنید.

شما باید اضافه کنید نویسنده در Dimension Drilldowns کلیک کرده و روی آن کلیک کنید صرفه جویی دکمه.

گزارش های سفارشی

این گزارش ترافیک را برای بعد نویسنده شما نمایش می دهد. با توجه به نویسندگان وبلاگ ، می توانید نمای صفحه و نرخ گزاف گویی را کنترل کنید.

گزارش نویسنده

برای مشاهده گزارشهای نویسنده بیشتر سفارشی ، را انتخاب کنید نویسنده به عنوان بعد دوم در Google Analytics.

ابتدا باید بازدید کنید رفتار »محتوای سایت» همه صفحات. از اینجا ابعاد اصلی را انتخاب کنید (برای مثال: عنوان صفحه) و به قسمت (بروید) بروید ابعاد ثانویه کشویی زیر آن.

در قسمت Custom Dimensions ، روی آن کلیک کنید نویسنده گزینه ای برای مشاهده گزارش های سفارشی با سایر ابعاد اصلی است.

بعد ثانویه

ستون نویسنده جدید را اضافه می کند و نام نویسنده را در کنار هر عنوان وبلاگ نمایش می دهد. از این طریق می توانید گزارش های شخصی شده تری را برای نویسندگان مشاهده کنید.

گزارش نویسنده سفارشی

در Google Analytics ، گزینه های مختلفی برای تغییر تنظیمات و مشاهده گزارش های سفارشی در صورت لزوم دارید. Google Analytics همچنین به شما امکان می دهد گزارش های خود را به عنوان صفحه گسترده صادر کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه ردیابی نویسنده را در WordPress با Google Analytics تنظیم کنید.

اگر این مقاله را دوست دارید ، می توانید از راهنمای ما در مورد نحوه تنظیم ردیابی بارگیری در WordPress با Google Analytics نیز لذت ببرید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map