چگونه می توان ردیابی تجارت الکترونیکی Google Analytics را برای WooCommerce تنظیم کرد

نحوه راه اندازی ردیابی تجارت الکترونیک برای woocommerce


آیا می خواهید ردیابی تجارت الکترونیکی Google Analytics را برای فروشگاه آنلاین خود تنظیم کنید؟ ردیابی فروشگاه WooCommerce شما به شما در پیشرفت سفر کاربر و افزایش فروش کمک می کند. این یک روش معمول است که یاد بگیرید کدام محصولات بیشترین فروش را در فروشگاه آنلاین شما دارند.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی ردیابی تجارت الکترونیکی Google Analytics را برای فروشگاه WooCommerce خود تنظیم کنید.

ردیابی تجارت الکترونیک چیست و چگونه متفاوت است?

احتمالاً از قبل با ترافیک وب سایت / وبلاگ خود با Google Analytics نظارت کرده اید. این امکان را به شما می دهد تا سایت خود را برای کاربران بهینه کنید ، بنابراین می توانید ترافیک بیشتری بدست آورید. همچنین ممکن است ترافیک فروشگاه WooCommerce خود را به عنوان یک وب سایت عمومی در Google Analytics رصد کنید.

به همین ترتیب ، ردیابی تجارت الکترونیک (دقیق تر ردیابی تجارت الکترونیک) نیز گزینه ای در داشبورد Google Analytics است و بینش کاملی از خریدهای موجود در فروشگاه شما به شما ارائه می دهد. این به شما کمک می کند تا مشتریان بالقوه خود را درک کنید ، بنابراین می توانید بیشترین بازدید از صفحات محصول را بهبود بخشیده و آنها را برای مشتریان خود بهتر کنید.

با این حال ، شما باید ردیابی تجارت الکترونیکی پیشرفته Google Analytics را برای WooCommerce فعال کنید تا رفتار خرید مشتریان را ردیابی کنید. ردیابی پیشرفته تجارت الکترونیک به شما کمک می کند تا چندین گزارش مهم در Google Analytics مانند رفتار خرید ، رفتار پرداخت ، عملکرد لیست محصولات ، عملکرد فروش ، گزارش های بازاریابی و موارد دیگر استخراج کنید..

این گزارشات مزایای بزرگی را به فروشگاه WooCommerce شما اضافه می کنند. بیایید به تفصیل در مورد برخی گزارش ها بحث کنیم.

گزارش رفتار خرید

تحلیل رفتار خرید

این گزارش قدرتمندی است که مرور کاملی از سفر مشتری شما را نشان می دهد. شما می توانید هر مشتری را پیدا کنید تا از مشخصات محصول ، بازدید از دکمه پرداخت ، خریدهای نهایی و مراحل پرداخت مطلع شوید.

علاوه بر این ، به شما این بینش را می دهد که سفر مشتری شما از کجا می شود. به عنوان مثال ، اگر مشتری روی دکمه پرداخت کلیک کرد اما هرگز خرید را تمام نکرد. سپس می توانید فرایند خاص را در فروشگاه WooCommerce خود بهبود بخشید تا مشتریان شما خریدهای خود را تمام کنند و پرداخت کنند.

گزارش عملکرد لیست محصولات

گزارش عملکرد لیست محصولات

این یک گزارش مهم برای ترسیم سفر مشتری در صفحات محصول شما است. با استفاده از لیست محصولات ، می توانید فروش و فروش متقابل را برای مشتریان خود تنظیم کنید. این گزارش عملکرد لیست محصولات مرتبط را به شما نشان می دهد. از آنجا که ایجاد کننده درآمد فروشگاه اینترنتی شماست ، باید اطمینان حاصل کنید که لیست محصولات به درستی مدیریت می شوند.

همچنین می توانید عملکرد یک محصول خاص را رصد کرده و جزئیات کامل در مورد آپ های فروش ، تعداد سفارشات ، لغو و موارد دیگر را شناسایی کنید.

گزارشهای بازاریابی

کوپن محصول

بسیاری از فروشگاه های آنلاین استراتژی های بازاریابی ایجاد می کنند و می خواهند Google Analytics را با وردپرس تنظیم کنند تا هر کمپین را بطور جداگانه دنبال کند. گزارش های بازاریابی در ردیابی تجارت الکترونیکی Google Analytics برای فروشگاه WooCommerce شما همین کار را می کند.

اگر با شرکت های وابسته همکاری می کنید ، می توانید به راحتی آمارهایی را که بیشترین مشتری به فروشگاه شما ارسال می کند ، پیگیری کنید. در بینش های دقیق ، می توانید درآمد ، تعداد سفارشات ، معاملات موفق و موارد دیگر را کنترل کنید.

همچنین می توانید ردیابی کدهای کوپن خود را تنظیم کنید. این امکان را به شما می دهد تا اطلاعات کاملی را بدست آورید که کد کوپن بیشترین فروش را دارد و بالعکس.

تنظیم ردیابی تجارت الکترونیکی Google Analytics برای WooCommerce

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی آن است MonsterInsights افزونه برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای مرحله به مرحله نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

پس از فعال سازی ، باید بازدید کنید بینش »تنظیمات صفحه از آنجا کلیک کنید با حساب Google خود تأیید اعتبار کنید دکمه.

با حساب Google خود تأیید اعتبار کنید

برای راهنمایی کامل ، باید این راهنمای را دنبال کنید نحوه ارتباط صحیح Google Analytics با MonsterInsights.

پس از اتصال موفق ، باید بازدید کنید بینش »افزونه‌ها برای نصب و فعال سازی افزونه MonsterInsights eCommerce.

افزونه تجارت الکترونیک

پس از فعال سازی ، وارد سیستم خود شوید تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل داشبورد. در مرحله بعد ، شما باید روی نام وب سایت خود کلیک کنید که می خواهید ردیابی تجارت الکترونیک را تنظیم کنید.

وب سایت شما در حساب Google Analytics

اکنون ، به مدیر تنظیمات در نوار کناری سمت چپ.

مدیر

در این صفحه ، باید به آن بروید تنظیمات تجارت الکترونیک در سمت راست صفحه نمایش خود را.

تنظیمات تجارت

بعد ، گزینه را فعال کنید وضعیت و محصولات مرتبط گزینه ها. ما در مقدمه در مورد این گزینه ها بحث کرده ایم.

تنظیمات تجارت الکترونیکی را فعال کنید

پس از فعال کردن ، روی آن کلیک کنید بعد دکمه برای ادامه.

نمایش می دهد تنظیمات تجارت پیشرفته گزینه. برای مشاهده همه گزارشات در Google Analytics باید این گزینه گزارشگری را فعال کنید.

تنظیمات تجارت الکترونیکی پیشرفته را فعال کنید

اکنون ، به بخش مدیریت وردپرس خود برگردید. بازدید از بینش »تنظیمات صفحه را کلیک کنید و روی آن کلیک کنید پیگیری برگه در فهرست سمت چپ ، به بروید تجارت الکترونیک و کلیک کنید از تجارت الکترونیک پیشرفته استفاده کنید تنظیمات.

از گزینه تجارت الکترونیک پیشرفته استفاده کنید

بیشتر بخوانید:: بهترین افزونه های تجارت الکترونیک وردپرس.

این همه اکنون می توانید گزارشات کامل را برای فروشگاه WooCommerce خود با MonsterInsights ‘Google Analytics eCommerce مشاهده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه ردیابی تجارت الکترونیکی Google Analytics را برای WooCommerce تنظیم کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما درباره نحوه تنظیم ردیابی بارگیری در WordPress با Google Analytics را بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map