چگونه به راحتی یک وب سایت چندرسانه ای وردپرس ایجاد کنیم (گام به گام)

نحوه ایجاد یک وب سایت وردپرس چند زبانه


آیا می خواهید سایت وردپرس خود را به چند زبان در دسترس قرار دهید؟ با ساختن وب سایت خود به صورت چند زبانه ، می توانید مخاطبان بسیار گسترده تری را جذب و درگیر کنید. اگرچه ایجاد یک سایت چند زبانه در اکثر موارد تنها کار توسعه دهنده است ، انجام این کار به راحتی با وردپرس با استفاده از افزونه ترجمه وردپرس بسیار آسان است.

در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی و با استفاده از محبوب ترین افزونه چند زبانه ، WPML ، یک وب سایت چندرسانه ای وردپرس ایجاد کنید..

چرا با استفاده از WPML یک سایت وردپرس چند زبانه ایجاد می کنید?

اگر تجارت شما به گروههای متنوعی از مناطق مختلف جهان که همه با زبان خود صحبت می کنند ، خدمت می کند ، پس باید سایت خود را به صورت چند زبانه انجام دهید. به همین ترتیب ، مؤسسات آموزشی و سازمانهای بین المللی با کاربران کشورهای مختلف برای موفقیت ، به یک وب سایت چند زبانه نیاز دارند.

اما چگونه شما یکی را ایجاد می کنید?

یکی از گزینه ها ایجاد چندین زیر دامنه برای سایت شما و نصب یک زبان برای هر یک از زیر دامنه ها است. اما این روش دردسر بزرگی است. راه‌اندازی و مدیریت چندین دامنه فرعی زمان و منابع زیادی را می طلبد. به علاوه ، در صورت نیاز به استخدام یک توسعه دهنده برای انجام کار برای شما می تواند هزینه بر باشد.

وردپرس ، همراه با افزونه WPML ، این مشکلات را برطرف کرده و یک راه حل ساده و بدون دردسر برای ایجاد یک سایت چند زبانه در اختیار شما قرار می دهد.

WPML به شما امکان می دهد چندین زبان را در همان نصب وردپرس نصب کنید ، بنابراین نیازی به ایجاد زیر دامنه برای هر زبان نیست. لازم به ذکر نیست ، بسیار ساده و سریع است که هر کس می تواند به راحتی و بدون لمس کردن کد ، یک سایت چند زبانه راه اندازی کند.

با این کار ، خواهیم دید که چگونه می توانید یک سایت چند زبانه WordPress را با استفاده از WPML در چند مرحله سریع ایجاد کنید.

ساختن یک سایت وردپرس چند زبانه با WPML

WPML یک افزونه ترجمه است که به شما در ترجمه وب سایت وردپرس کمک می کند. اما ، در مرحله اول ، شما نیاز به ایجاد یک وب سایت به یک زبان واحد دارید.

برای ایجاد یک وب سایت ، به نام دامنه و سرویس میزبانی نیاز دارید. نام دامنه آدرس آنلاین سایت شما است و میزبانی فضای مجازی است که پرونده های سایت شما در آن ذخیره می شود.

یک نام دامنه معمولاً حدود 14 دلار در هر سال و یک سرویس میزبانی حدود 7 دلار در هر ماه هزینه دارد. وقتی تازه کار را شروع کردید ، این هزینه ها می توانند افزایش پیدا کنند و احساس گران کنند. بنابراین ، برای کاهش دردهای مالی شما ، ما با Bluehost معامله کرده ایم تا تخفیف ویژه ای را در اختیار کاربران خود قرار دهیم. اکنون می توانید با استفاده از کوپن اختصاصی Bluehost ، یک دامنه رایگان به علاوه میزبانی وردپرس با مبلغ 2.75 دلار در ماه دریافت کنید.

اگر تازه وارد WordPress هستید ، راهنمای مبتدی ما برای ایجاد یک سایت وردپرس را به راحتی بخوانید.

پس از ایجاد سایت WordPress به زبان انتخابی ، می توانید ترجمه های مختلف زبان را به سایت خود اضافه کنید.

مرحله 1: WPML را نصب کنید و گزینه های چند زبانه را تنظیم کنید

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WPML در سایت وردپرس است.

پس از موفقیت آمیز ، یک جعبه اعلان در بالای داشبورد وردپرس خود با یک مشاهده خواهید کرد WPML را پیکربندی کنید دکمه. به سادگی بر روی دکمه کلیک کنید تا پیکربندی خود را شروع کنید.

پیکربندی-wpml-notif

سپس می توانید جادوگر تنظیم WPML را مشاهده کنید.

wpml-setup-wizard

در مرحله اول ، WPML به طور خودکار زبان اصلی سایت وردپرس شما را تشخیص می دهد. اگر می خواهید آن را اشتباه تغییر دهید یا می توانید آن را تغییر دهید.

کلیک کنید روی بعد دکمه برای ادامه.

در مرحله بعد ، از شما می خواهد زبانهایی را که می خواهید برای سایت خود فعال کنید انتخاب کنید. به سادگی زبانها را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید بعد دکمه.

انتخاب-زبانها-wpml-setup

اکنون گزینه های تعویض زبان را در مرحله سوم مراحل تنظیم WPML مشاهده خواهید کرد. تعویض زبان به کاربران شما امکان می دهد محتوای سایت شما را به زبان دلخواه خود مشاهده کنند. معمولاً به صورت لیست کشویی یا مجموعه ای از پرچم ها در سایت شما ظاهر می شود.

گزینه های wpml-language-switcher

از آنجا می توانید با کشیدن و رها کردن ، به راحتی ترتیب زبانها را ترتیب دهید.

در زیر آن گزینه های اضافه کردن تعویض زبان در سایت شما به شما نشان می دهد. می توانید تعویض زبان را به منوی ناوبری ، منطقه ویجت یا ناحیه پاورقی خود اضافه کنید. شما همچنین می توانید پیوندهایی به ترجمه پست ها قبل یا بعد از هر بخش از مطالب اضافه کنید.

تعویض زبان-add-wpml

برای افزودن یک تعویض زبان به منوی ناوبری خود ، روی آن کلیک کنید یک تعویض زبان جدید به یک فهرست اضافه کنید دکمه در سوئیچ زبان منو بخش.

سپس, تعویض زبان جدید منو گزینه ها در یک کادر بازشو ظاهر می شوند.

اضافه کردن منو-زبان-تعویض

برای نشان دادن تعویض زبان می توانید منویی را در سایت خود انتخاب کنید. سپس می توانید موقعیت تعویض زبان را در فهرست تنظیم کنید. آن را به عنوان اولین مورد از فهرست یا آخرین مورد از فهرست نشان دهید.

سپس می توانید نحوه نمایش منوی تعویض کننده زبان را انتخاب کنید. می توانید آن را به عنوان کشویی یا لیست زبانها نشان دهید.

در مرحله بعد ، می توانید گزینه مورد منوی تعویض زبان را انتخاب کنید. با چک کردن جعبه ها می توانید آنچه را نشان می دهد انتخاب کنید.

در آخر ، می توانید رنگ های تعویض زبان را تنظیم کنید.

با پیکربندی همه گزینه ها ، می توانید تغییرات را در کادر پیش نمایش در سمت راست مشاهده کنید..

هنگامی که راضی شدید ، روی آن کلیک کنید صرفه جویی دکمه.

به همین ترتیب ، می توانید یک جابجایی زبان را به سایر مکان ها نیز اضافه کنید. با این حال ، اگر می خواهید تعویض زبان فقط به منوی پیمایش اضافه شود ، می توانید به سادگی کلیک کنید بعد دکمه.

اکنون در مرحله آخر مراحل تنظیم WPML قرار دارید. در این مرحله باید کلید سایت خود را وارد کنید.

Register-wpml

می توانید کلید سایت را از حساب WPML خود دریافت کنید. نگران نباشید ، کلید را کپی کرده و آن را در کادر قرار دهید و روی آن کلیک کنید ثبت نام دکمه.

خودشه! شما پیکربندی WPML را با موفقیت در سایت WordPress تکمیل کرده اید.

مرحله 2: اضافه کردن مطالب چند زبانه در پست ها و صفحات وردپرس

اکنون که WPML را در سایت وردپرس خود تنظیم کرده اید ، آماده هستید محتوای چند زبانه را در سایت خود اضافه کنید.

WPML به شما امکان می دهد پست ها ، صفحات ، برچسب ها ، دسته ها و مضامین وردپرس خود را به راحتی به هر زبانی که دوست دارید ترجمه کنید.

برای ایجاد ترجمه برای پست های موجود در وردپرس ، به این قسمت بروید ارسال ها »همه ارسال ها. در اینجا تعداد پست های خود را مشاهده خواهید کرد ، همچنین تعداد پست های شما به هر زبان را مشاهده می کنید.

ترجمه-دکمه-همه پست ها

WordPress به طور خودکار زبان اصلی سایت شما را تشخیص می دهد و به شما نشان می دهد که دکمه هایی را برای هر زبان انتخاب شده در کنار پست های خود اضافه کنید. برای ترجمه یک پست باید روی دکمه افزودن زیر زبانی کلیک کنید.

برای این آموزش ، روی دکمه افزودن در زیر زبان فرانسوی کلیک کرده ایم.

new-traslation-post-wpml

اکنون ، نام / پرچم زبان را در بالای ویرایشگر مشاهده خواهید کرد. و ، شما همچنین خواهید دید زبان جعبه متا در سمت راست ویرایشگر پست شما اضافه شد.

می توانید مطالب ترجمه شده را در قسمت پست اضافه کنید و پست را منتشر کنید. اگر مهارت آن زبان را ندارید ، می توانید کاربران و نویسندگان جدید را به سایت خود اضافه کنید برای ترجمه مطالب خود.

همچنین ، می توانید از ماژول مدیریت ترجمه WPML و مترجمان را در سایت خود مدیریت کنید.

مرحله 3: اضافه کردن ترجمه ها برای دسته ها و برچسب ها

WPML به شما امکان می دهد دسته ها ، برچسب ها یا هر طبقه بندی سفارشی دیگر را به راحتی به هر زبانی که می خواهید ترجمه کنید..

برای ترجمه آنها ، باید به آنجا بروید WPML »ترجمه طبقه بندی از داشبورد وردپرس خود استفاده کنید.

سپس ، در مرحله بعدی باید طبقه بندی مورد نظر برای ترجمه را انتخاب کنید.

طبقه بندی-ترجمه-wpml

برای این آموزش ، ما انتخاب کرده ایم دسته بندی ها. اکنون بارگذاری تمام رده های سایت شما است. در آنجا می توانید دکمه های افزودنی را در کنار شرایط طبقه بندی خود مشاهده کنید.

traslate-categories-wpml

برای ترجمه طبقه بندی ساده ، روی دکمه افزودن زیر یک زبان / پرچم کلیک کنید.

مرحله 4: افزودن ترجمه برای منوهای ناوبری

برای ترجمه منوهای ناوبری WordPress خود ، به این قسمت مراجعه کنید ظاهر »منوها از داشبورد وردپرس خود استفاده کنید. سپس ، باید منوی مورد نظر برای ترجمه را انتخاب کنید.

افزودن منو-ترجمه

اکنون ، دکمه های افزودن ترجمه را برای منوی WordPress خود مشاهده خواهید کرد. برای ترجمه منو کافی است بر روی دکمه کلیک کنید.

پس از ایجاد ترجمه منو ، باید همان فهرست های موجود در فهرست اصلی خود را اضافه کنید.

ویرایش-traslated-menu

اگر پست ها ، صفحات و دسته هایی به عنوان موارد فهرست خود دارید ، ابتدا باید آنها را ترجمه کنید همانطور که در مرحله 2 نشان داده شده است. پس از آن ، می توانید آنها را از زبانه های سمت چپ موجود در ویرایش منو تابلو.

پس از افزودن و مدیریت همه موارد فهرست ، روی آن کلیک کنید ذخیره منو دکمه.

مرحله 5: ترجمه مضامین ، افزونه ها و متن دیگر

WPML به شما امکان می دهد افزونه ها و موضوع وردپرس خود را نیز ترجمه کنید.

برای ترجمه آنها ، باید به آن بروید WPML »بومی سازی قالب ها و افزونه ها از داشبورد وردپرس خود استفاده کنید.

تم-افزونه-محلی سازی

به طور پیش فرض ، خواهید دید از ترجمه رشته استفاده نکنید تا موضوع و افزونه ها را ترجمه کنید علامت گذاری و یک کادر زیر آن وجود دارد. در صورت وجود هرگونه فایل ترجمه ، می توانید این کادر را بررسی کنید. با این حال ، این تنها با مضامین رسمی WordPress.org کار می کند.

بنابراین WPML همراه با ماژول ترجمه رشته WPML به شما اجازه می دهد تا موضوع و افزونه های خود را به درستی ترجمه کنید. با استفاده از این ماژول می توانید زمینه های سفارشی ، ابزارک و متن دیگر را در سایت خود ترجمه کنید.

همچنین ، این بررسی TranslatePress را بررسی کنید. TranslatePress جایگزین WPML است.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه یک سایت چند زبانه WordPress را به راحتی با WPML ایجاد کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای وبلاگ ما را در 25 راه مشروعیت کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی آنلاین بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map