نحوه نصب و راه اندازی شبکه چندرسانه ای وردپرس

نحوه نصب و راه اندازی شبکه چندرسانه ای وردپرس


آیا قصد دارید با WordPress یک شبکه چندرسانه ای بسازید؟ در حالی که وردپرس می تواند برای مقاصد مختلفی مانند ایجاد یک وبلاگ ، ساختن یک فروشگاه آنلاین یا ایجاد یک وب سایت تمام عیار مورد استفاده قرار گیرد ، می توان از آن برای راه اندازی یک شبکه چند منظوره برای مدیریت همه سایت های خود از یک حساب واحد استفاده کرد..

در این مقاله ، ما نحوه نصب و راه اندازی شبکه چندرسانه ای WordPress را به صورت مرحله به مرحله به شما نشان خواهیم داد.

این یک مقاله بسیار مفصل است ، بنابراین ما یک جدول محتوا ایجاد کرده ایم تا امور را برای شما آسانتر کند. نگاهی بیاندازید:

 1. آشنایی با شبکه های چندرسانه ای وردپرس
 2. چه زمانی و چرا باید از یک شبکه چندرسانه ای استفاده کنید
 3. انتخاب نام دامنه و میزبانی وب برای شبکه چندرسانه ای شما
 4. شبکه چندرسانه ای WordPress خود را فعال و تنظیم کنید
 5. راه اندازی شبکه multisite را شروع کنید
 6. تنظیمات پیکربندی شبکه چندگانه
 7. سایت های جدید را به شبکه چندرسانه ای وردپرس خود اضافه و مدیریت کنید
 8. تم ها و افزونه ها را در شبکه چندرسانه ای خود نصب کنید
 9. عیب یابی خطاها

آماده؟ بیا شروع کنیم!

1. آشنایی با شبکه های چند منظوره وردپرس

وردپرس محبوب ترین پلتفرم وبلاگ نویسی در بازار است. این دستگاه دارای ویژگی های بسیاری از جمله قابلیت شبکه چند منظوره است. اگر صاحب چندین وبلاگ یا وب سایت های WordPress هستید و می خواهید آنها را از یک حساب کاربری خود را مدیریت کنید ، می توانید شبکه چندرسانه ای وردپرس را تنظیم کنید.

می توانید سایت ها یا وبلاگ های جدیدی را بدون دردسر شبکه چندرسانه ای خود اضافه کنید. برای دسترسی به این سایتها ، باید وارد حساب کاربری اصلی خود شوید. همچنین می خواهید کاربران خود سایت ها یا وبلاگ های جدیدی را با نام دامنه شما ایجاد کنند ، یک راه حل عالی است.

برخلاف یک وبلاگ یا سایت شخصی وردپرس ، یک شبکه چند منظوره شما را قادر می سازد تا هر وب سایت را بطور جداگانه سفارشی کنید. تنظیمات چند منظوره پیشرفته هستند و برای درک همه گزینه ها کمی منحنی یادگیری وجود دارد.

2. چه زمانی و چرا باید از شبکه چند رسانه ای استفاده کنید

وردپرس چندین افزونه مانند ManageWP ارائه می دهد که به شما کمک می کند تمام وب سایت های خود را از یک داشبورد مدیریت کنید. این افزونه های شخص ثالث به راحتی تنظیم شده اند و نیاز به آموزش کمی دارند.

بنابراین چرا باید به جای آن از یک شبکه چندرسانه ای استفاده کنید?

در زیر چند مثال از اینکه بهتر است از یک شبکه چندرسانه ای وردپرس استفاده کنید:

 • مجله خبری یا وبلاگ مجله با سرپرستان متعدد.
 • یک وب سایت بزرگ تجاری با چندین سایت جداگانه برای شعب آنها.
 • وب سایت عضویت که به کاربران امکان ایجاد سایت های خاص خود را می دهد.
 • وب سایتی برای یک موسسه آموزشی که دانشجویان را قادر می سازد سایت یا وبلاگ خود را داشته باشند.

اینها شایع ترین شرایط است ، اما ممکن است شما سناریوی متفاوتی داشته باشید. بنابراین مطمئن شوید که بهترین و ساده ترین گزینه را برای وب سایت های خود انتخاب کنید.

طرفداران

شبکه های چند وردپرس WordPress ساخته شده اند تا سهولت در اختیار کاربرانی که می خواهند همه سایت های خود را از یک دامنه مدیریت کنند ، فراهم کنند. این یک محیط کارشناسی ارشد ایجاد می کند که در آن شما به عنوان سرپرست شبکه ، در تمام سایت های خود بالاترین اختیار را دارید.

بیایید نگاهی به جوانب مثبت استفاده از شبکه چندرسانه ای داشته باشیم:

 • همه سایتهای شما از یک حساب کاربری وردپرس قابل مدیریت هستند.
 • ویژگی ها و مجوزهای WordPress به شما امکان می دهد همه سایت های خود را به عنوان سرپرست مدیریت کنید ، در حالی که هر سایت جداگانه می تواند مدیر سایت خود را داشته باشد که نمی توانند به شبکه اصلی دسترسی داشته باشند.
 • نیازی به نصب مضامین و افزونه ها در همه سایت های خود به طور جداگانه نیست. نگران نباشید ، آنها را بر روی حساب کاربری اصلی نصب کنید و آنها را برای تمام سایت های خود فعال کنید.
 • باعث صرفه جویی در وقت در به روزرسانی های WordPress می شود. حتی اگر بیش از 10 وب سایت داشته باشید ، می توانید به سرعت تم ها ، افزونه ها و هسته وردپرس را از نصب اصلی خود به روز کنید..
 • می توانید تنظیمات کلی همه سایت های خود را از حساب شبکه چند رسانه ای خود تغییر دهید. همچنین به مدیر سایت اجازه می دهد تا در سایت های خود تغییراتی ایجاد کند و تنظیمات اصلی را نادیده بگیرد.

منفی

حتی اگر مزیت های زیادی برای استفاده از شبکه چندرسانه ای برای وردپرس وجود داشته باشد ، موارد جانبی کمی وجود دارد که نمی توانید از آن جلوگیری کنید.

بیایید نگاهی به برخی از موضوعاتی که ممکن است با یک شبکه چندرسانه ای وردپرس با آنها روبرو شوید ، بیاندازیم:

 • شبکه multisite دارای چندین سایت است اما همه سایت ها تحت یک شبکه اصلی کار می کنند. اگر به هر دلیلی شبکه کارآمد باشد ، روی همه سایت های شما تأثیر می گذارد.
 • اگر شبکه اصلی شما مورد حمله هکرها یا بدافزارها قرار بگیرد ، به تمام سایتهای شما در آن شبکه نیز حمله می شود.
 • بسیاری از افزونه ها با شبکه های چند کاره WordPress خوب کار نمی کنند ، و برای یافتن گزینه های دیگر باید سخت تر کار کنید.
 • ممکن است مدیریت ترافیک و پهنای باند در تمام سایتهای شبکه خود مشکل داشته باشید. به طور کلی ، پهنای باند باید به طور مساوی بین تمام سایت های شما تقسیم شود ، اما یکی از آسیب پذیری ها می تواند بر همه سایت های دیگر تأثیر بگذارد.
 • برخی از شرکت های میزبان وب از شبکه های چندرسانه ای WordPress پشتیبانی نمی کنند.

اگر هنوز قصد راه اندازی شبکه چندرسانه ای دارید ، ادامه مطلب را در زیر بخوانید.

3. انتخاب نام دامنه و میزبانی وب برای شبکه چندتایی شما

اکنون که درباره شبکه های چندرسانه ای وردپرس چیزهای زیادی می دانید ، ما برای تنظیم یکی از موارد مورد نیاز خود را دنبال خواهیم کرد.

اولین چیزی که شما نیاز دارید نام دامنه و هاستینگ وب است. در رابطه با میزبانی ، می دانید که یک شبکه چندرسانه ای دارای چندین سایت است ، به این معنی که به یک ارائه دهنده میزبانی وب نیاز دارید که بتواند تمام منابع شما را بدون مشکل مدیریت کند.

انواع مختلفی از هاستینگ وب ، از جمله میزبانی مشترک ، میزبانی VPS ، هاست اختصاصی سرور و غیره وجود دارد.

برای یک شبکه چند منظوره ، توصیه می شود از VPS هاست یا سرورهای اختصاصی استفاده کنید. بسیاری از شرکت های هاستینگ ارائه دهنده VPS / سرورهای میزبانی اختصاصی وجود دارد. بعضی از آنها … هستند:

 1. Bluehost
 2. WPEngine
 3. SiteGround

این ارائه دهندگان هاست بهترین صنعت در صنعت هستند و همگی میزبانی وب فوق العاده را برای اجرای یک شبکه چندرسانه ای وردپرس به راحتی ارائه می دهند.

توصیه می کنیم از Bluehost استفاده کنید. آنها شرکای رسمی وردپرس و یکی از بهترین شرکتهای میزبان وردپرس در جهان هستند. Bluehost همچنین یک نام دامنه رایگان و گواهی SSL با هر برنامه میزبانی ارائه می دهد. شما همچنین می توانید سالانه پرداخت کنید و در Bluehost پس انداز زیادی را پس انداز کنید.

تمام سایت های شما در شبکه multisite از همان نام دامنه با زیر دامنه ها استفاده می کنند (به عنوان مثال: https://site.mydomain.com) یا پوشه هایی در ریشه (مثال: https://mydomain.com/site/).

هر دو زیر دامنه و زیر فهرست ها نیازهای فردی خود را دارند.

برای زیر دامنه ها ، باید زیر دامنه Wildcard را راه اندازی کنید. به سادگی وارد cPanel حساب میزبان خود شوید. در قسمت دامنه ها ، باید روی گزینه “Subdomains” کلیک کنید.

شما را به یک صفحه جدید می برد. در قسمت داده شده ، باید * * را وارد کنید و مطمئن شوید که نام دامنه خود را در کنار آن در بخش کشویی دارید.

زیر دامنه Wildcard

کلیک کنید روی ایجاد کردن را فشار دهید تا به طور صحیح زیر دامنه wildcard را برای دامنه اصلی خود تنظیم کنید.

برای زیر فهرست ها یا پوشه های موجود در ریشه ، فقط لازم است پیوند مجازی زیبا را فعال کنید و شبکه چند رسانه ای شما روی آنها کار خواهد کرد.

پس از راه اندازی ، برای ادامه باید یک وب سایت وردپرس ایجاد کنید.

4- فعال کردن و راه‌اندازی یک شبکه چندرسانه ای وردپرس

هنگامی که سایت وردپرس خود را آماده کردید ، زمان آن رسیده است که شبکه چندرسانه ای خود را فعال کنید. شبکه multisite یک ویژگی آماده در WordPress است و دیگر نیازی به نصب دیگری در وب سایت خود ندارید.

توجه داشته باشید: اگر قصد دارید multitite را در وب سایت موجود وردپرس فعال کنید ، بنابراین توصیه می کنیم با استفاده از BackupBuddy یا UpdraftPlus یک نسخه پشتیبان کامل از سایت خود تهیه کنید..

پس از آماده شدن ، به یک سرویس دهنده FTP وصل شوید یا با نام کاربری و رمز ورود خود وارد cPanel شوید. باید فایل wp-config.php از نصب وردپرس خود را ویرایش کنید.

در پرونده wp-config.php ، باید به دنبال آن باشید / * این همه است ، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک * / line و این کد را در بالای آن اضافه کنید:

/ * چند منظوره * /
تعریف (“WP_ALLOW_MULTISITE” ، درست)؛

پس از آن می توانید پرونده را ذخیره کنید. اگر پرونده wp-config.php را از یک سرویس دهنده FTP بارگیری کرده اید ، پس از ویرایش مطمئن شوید که آن را دوباره بارگذاری کنید. کد فوق عملکرد چند منظوره WordPress را فعال می کند.

5- Multitite Network Setup را شروع کنید

پس از فعال شدن شبکه چندرسانه ای ، باید شبکه را در سایت وردپرس خود تنظیم کنید.

با غیرفعال کردن همه افزونه ها شروع کنید ، بنابراین آنها روی شبکه چندتایی شما تأثیر نمی گذارند. برو به افزونه ها »افزونه های نصب شده صفحه و تمام افزونه های خود را بررسی کنید. اکنون گزینه “غیرفعال کردن” را در قسمت کشویی بالا انتخاب کرده و دکمه “درخواست” را بزنید تا همه افزونه های نصب شده خود را غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن افزونه ها

در مرحله بعد ، شما نیاز به رفتن به ابزارها »راه اندازی شبکه صفحه برای راه اندازی شبکه.

راه اندازی شبکه

جزئیات شبکه مانند عنوان و آدرس ایمیل مدیر را اضافه کنید. پس از آن ، بر روی دکمه “نصب” کلیک کنید.

اکنون برای تکمیل تنظیم ، کدی را که باید برای افزودن در پرونده های .htaccess و wp-config.php خود مشاهده کنید.

کد را برای اضافه کردن htaccess

می توانید پرونده ها را با استفاده از یک سرویس دهنده FTP ویرایش کنید یا از طریق cPanel وارد شوید. پس از افزودن کد فوق ، پرونده ها را به روز کنید.

اکنون ، به صفحه مدیریت وردپرس خود برگردید و دوباره وارد سیستم شوید تا به درستی استفاده از شبکه multisite خود را شروع کنید.

6. تنظیمات پیکربندی شبکه Multisite

پس از ورود به سیستم ، باید به آن بروید سایت های من »مدیر شبکه» داشبورد از منوی بالای WordPress برای پیکربندی تنظیمات شبکه چندرسانه ای خود استفاده کنید.

داشبورد شبکه

از آنجا می توانید با اضافه کردن سایتهای جدید ، ایجاد کاربران جدید ، نصب مضامین و افزودن افزونه ها ، شبکه چندرسانه ای خود را مدیریت کنید. ویجت “Right Now” را به شما نشان می دهد تا بلافاصله وظایف شبکه را انجام دهید.

برای تغییر تنظیمات شبکه باید به منوی “تنظیمات” بروید.

تنظیمات شبکه

عنوان شبکه و زمینه های ایمیل مدیر شبکه نمایش داده می شود. از آنجایی که هنگام تنظیم شبکه چندرسانه ای خود ، آن جزئیات را وارد کرده اید ، می توانید همانطور که هست ، آن را ترک کنید.

ثبت نام های جدید را فعال کنید

یکی از مهمترین تنظیمات شبکه شامل امکان ثبت نام کاربر و سایت در شبکه چند رسانه ای شما است. این تنظیم به طور پیش فرض غیرفعال است و باید پیکربندی آن را انجام دهید.

به سادگی به “تنظیمات ثبت نام” بروید و گزینه های مختلف را در آنجا پیدا خواهید کرد.

می توانید ثبت نام در حساب کاربری را مجاز کنید یا کاربران وارد شده می توانند سایت های جدیدی را ثبت کنند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا هر دو تنظیم را در کل فعال کنید.

تنظیمات ثبت نام

می توانید تنظیمات “اعلان ثبت نام” را فعال کنید تا هر زمان کاربر یا سایت جدیدی در شبکه چندرسانه ای وردپرس شما ثبت شود ، مطلع شوید..

اگر تنظیمات “افزودن کاربران جدید” را بررسی کنید ، سرپرست سایت می تواند کاربران ایجاد کند.

کاربران جدید اضافه کنید

همچنین می توانید با اضافه کردن نام دامنه در منطقه متن “ثبت نام محدود ایمیل” ، ثبت نام های جدید سایت را در دامنه های خاص محدود کنید. از این طریق می توانید ثبت نام سایت را به نام دامنه خود محدود کنید.

در قسمت متن «دامنه ایمیل ممنوع» ، باید نام دامنه مورد نظر را برای ایجاد سایتهای جدید وارد کنید.

گزینه های سایت جدید را تغییر دهید

وقتی سایت جدیدی ثبت نام کرد ، باید یک ایمیل خوش آمدید به مدیر یا کاربری که آن را ایجاد کرده است ارسال کنید. سایت جدید همچنین مانند بخش پیش فرض نصب وردپرس ، دارای یک بخش ارسال ، صفحه و نظرات خواهد بود.

در “تنظیمات سایت جدید” می توانید محتوای خوشآمدگویی را برای همه ثبت نام های سایت جدید در شبکه چندرسانه ای وردپرس خود اضافه کنید.

تنظیمات جدید سایت

این تنظیمات بعدا توسط سرپرست شبکه قابل بروزرسانی است.

تنظیمات بارگذاری پرونده

سایتهای جدید ثبت شده در شبکه multisite شما دارای تنظیمات پیش فرض مشابه نصب عمومی وردپرس هستند. این همچنین شامل تنظیمات بارگذاری فایل است.

با این وجود ، کنترل اندازه کل آپلود فایل مهم است ، بنابراین منابع سرور به طور مساوی بین تمام سایت های شما تقسیم می شود. به سادگی گزینه “فضای بارگذاری سایت” را بررسی کنید تا یک مقدار اضافه شود تا اندازه کلی پرونده ها محدود شود. این مقدار برای تمام سایتهای موجود در شبکه شما محدودیتی ایجاد می کند.

تنظیمات را بارگذاری کنید

همچنین به شما امکان می دهد فرمت های فایل را تعیین کرده و برای هر بارگذاری پرونده در سایت ها محدودیت تعیین کنید.

تنظیمات منو

اکنون می توانید به بخش “تنظیمات منو” بروید و منوهای مدیریت افزونه ها را فعال کنید. پس از فعال کردن ، منوی افزونه ها را به مدیر سایت نشان می دهد.

تنظیمات منو

سرپرست سایت می تواند افزونه هایی را که در سایت های خود نصب شده اند فعال یا غیرفعال کنید. آنها گزینه نصب یا حذف افزونه ها را ندارند.

برای ذخیره سازی این تنظیمات ، روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

7. سایتهای جدید را به شبکه چندرسانه ای وردپرس خود اضافه و مدیریت کنید

پس از اتمام تنظیمات ، می توانید یک سایت جدید را از سایتها »افزودن جدید صفحه از منوی سمت چپ در شبکه چندرسانه ای خود را.

سایت جدید اضافه کنید

در قسمت “آدرس سایت (URL)” ، باید آدرس سایت جدید خود را وارد کنید. در قسمت “عنوان سایت” ، می توانید عنوان سایت را اضافه کنید و ایمیل سرپرست را اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که این ایمیل با ایمیل مدیر شبکه شما متفاوت است.

همه اعلان ها از جمله نام کاربری و رمز عبور برای این سایت جدید به آدرس ایمیلی که وارد کرده اید ارسال می شود.

برای ایجاد سایت جدید بر روی دکمه “اضافه کردن سایت” کلیک کنید.

طبق دستورالعمل ، اگر ایمیل قبلاً در پایگاه داده نباشد و جزئیات به کاربر جدید شما ارسال شود ، کاربر جدیدی ایجاد می شود.

8- مضامین و افزونه ها را در شبکه چندرسانه ای خود نصب کنید

بهترین قسمت یک شبکه چندرسانه ای این است که می توانید تمام مضامین و افزونه ها را در نصب اصلی نصب کنید و آنها برای همه سایت های شما در دسترس خواهند بود.

مدیر سایت فقط می تواند تم ها و افزونه ها را فعال یا غیرفعال کند. آنها اجازه نصب یا حذف منابع در سایت های خود را ندارند.

یک تم را نصب و فعال کنید

برای نصب یک موضوع ، باید به آن بروید مضامین »افزودن جدید از شبکه چندرسانه ای شما برای اطلاعات بیشتر ، مقاله ما در مورد نحوه نصب یک موضوع وردپرس را بررسی کنید.

پس از نصب ، می توانید روی لینک “فعال کردن شبکه” در زیر نام موضوع کلیک کنید تا در دسترس تمام سایت های شبکه شما باشد.

مضامین شبکه را فعال کنید

اگر می خواهید یک موضوع را از سایت های خود مخفی کنید ، روی پیوند “غیرفعال کردن شبکه” در زیر آن کلیک کنید.

یک افزونه را نصب و فعال کنید

برای نصب افزونه ، باید به آن بروید پلاگین ها »افزودن جدید از داشبورد سرپرست شبکه خود. برای کمک بیشتر ، باید مقاله ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را بررسی کنید.

شبکه فعال شود

برخلاف مضامین ، می توانید در زیر هر افزونه روی گزینه “فعال سازی شبکه” کلیک کنید تا در دسترس سایتهای شبکه چندرسانه ای شما قرار بگیرد.

اطمینان حاصل کنید که قبلاً منوی افزونه ها را از تنظیمات منوی شبکه فعال کرده اید.

9. خطاهای عیب یابی

تاکنون یاد گرفته اید که چگونه یک شبکه چند رسانه ای راه اندازی کنید. مهم است بدانید که یک اشتباه ساده می تواند باعث ایجاد خطای گسترده در شبکه شما شود. برخی از مشکلات رایج شامل یک خطای پیکربندی فرعی دامنه های وحشی است.

لازم است با تیم خدمات مشتری ارائه دهنده میزبانی وب خود صحبت کنید و از آنها سؤال کنید که آیا از زیر دامنه های کارت ویزیت پشتیبانی می کنند یا خیر.

اگر از زیر دایرکتوری ها استفاده می کنید و کاربران شما نمی توانند وارد سایت های خود شوند ، باید در پرونده wp-config.php خود تغییراتی ایجاد کنید.

در wp-config.php ، جستجو کنید:

تعریف (“SUBDOMAIN_INSTALL” ، نادرست)؛

و آن را جایگزین کنید با:

تعریف (“SUBDOMAIN_INSTALL” ، “نادرست”)؛

این باید خطای ورود را برطرف کند.

در صورت عدم پشتیبانی میزبان وب از ویژگی چند وردپرس WordPress ، می توانید به راحتی به یک هاست جدید وب بروید یا این مقاله را در بهترین افزونه های شبکه های چندرسانه ای وردپرس بررسی کنید.

این همه امیدواریم این راهنما به شما در یادگیری نحوه نصب و راه اندازی شبکه چندرسانه ای وردپرس کمک کند. همچنین ممکن است بخواهید مقاله ما را در مورد 100+ آمار جالب و وردپرس بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map