نحوه مشاهده لینک ها و دکمه های کلیک در WordPress (مرحله به مرحله)

نحوه ردیابی لینک ها و کلیک دکمه ها در وردپرس


نمی دانید چگونه پیوندها و کلیک دکمه ها را در وب سایت وردپرس خود ردیابی کنید?

به طور پیش فرض ، Google Analytics به شما اجازه نمی دهد پیوندها و دکمه ها را ردیابی کنید ، بنابراین مجبور خواهید بود پیوندهای خود را با یک کد کد رهگیری رویداد دنبال کنید و این خسته کننده است.

با وردپرس ، آسانترین راه برای پیگیری پیوندها و دکمه ها با Google Analytics استفاده از افزونه ای مانند MonsterInsights است ، بنابراین لازم نیست که هیچ کد را لمس کنید.

در این مقاله ، ما به شما نشان می دهیم که چگونه پیوندها و کلیک دکمه های شما را در Google Analytics با سهولت ، با استفاده از MonsterInsights دنبال کنید.

پیگیری و کلیک روی دکمه در وردپرس

لینک ها و دکمه ها مهمترین نقطه تعامل در سایت شما هستند. با ردیابی پیوندها و دکمه ها ، می دانید که کاربران شما به خوبی در سایت شما تبدیل می شوند.

اگر ناشر هستید, پیوندها و دکمه های ردیابی به شما کمک می کند تا به نوع محتویات مخاطب علاقه مند شوید.

به عنوان مثال ، اگر یک لینک خارجی خاص کلیکهای زیادی را دریافت کرده است ، این بدان معنی است که شما ترافیک زیادی را به سایت خارجی ارسال می کنید. می توانید با انتشار مطالب مشابه در سایت خود و پیوند دادن به آن به جای یک سایت خارجی ، آن ترافیک را حفظ کنید.

یا اگر شما یک بازاریاب وابسته هستید, می توانید با سایتی که به آن ترافیک ارسال می کنید معامله کنید ، که احتمالاً به شما در درآمدزایی کمک می کند.

اگر محصولی را می فروشید, دکمه های ردیابی به شما کمک می کند تا بدون تعیین اهداف پیچیده یا ردیابی رویدادها در Analytics ، در سایت خود ردیابی کنید.

بیشتر بخوانید: افزونه های بازاریابی وابسته برای وردپرس.

MonsterInsights: یک مرور کلی

MonsterInsights یک ابزار تحلیلی قدرتمند است که گزارش عمیقی از فعالیت کاربر در وب سایت شما ارائه می دهد. با استفاده از این افزونه Google Analytics می توانید کشف کنید –

 • تعداد دقیق بازدید کنندگان سایت شما هر روز دریافت می کند
 • سایتهایی که بازدید کنندگان را ارجاع داده اند
 • بازدید کنندگان روی وب سایت کلیک می کنند

با ارائه این گزارشات ، افزونه به شما کمک می کند تا در مناطقی از وب سایت خود کار کنید که به بهبود نیاز دارند. بهترین چیز در مورد این افزونه این است که شما را قادر می سازد سایت وردپرس خود را با Google Analytics متصل کنید.

چه چیزی بعد از MonsterInsights تغییر کرد

بیایید نحوه استفاده از MonsterInsights را برای ردیابی کلیک روی لینک و دکمه خود بیابیم.

مرحله 1: نصب MonsterInsights در وردپرس

اولین قدم نصب و فعال سازی است MonsterInsights در وب سایت وردپرس خود قرار دهید.

پس از نصب افزونه ، روی آن کلیک کنید فعال کنید دکمه برای شروع کار اکنون به صفحه تنظیمات جادوگر منتقل می شوید و می توانید تنظیمات خود را پیکربندی کنید.

مرحله 2: سایت خود را به Google Analytics وصل کنید

پس از نصب و فعال سازی افزونه ، صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که از شما می خواهد دسته وب سایت خود را انتخاب کنید. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس با کلیک بر روی گزینه بعدی بروید ذخیره و ادامه دهید دکمه.

در مرحله بعدی MonsterInsights از شما می خواهد که سایت وردپرس خود را به حساب Google Analytics خود وصل کنید. بنابراین با کلیک روی پیکان کشویی ، یک دسته را انتخاب کنید. در آخر ، روی کلیک کنید اتصال کامل دکمه برای تکمیل مراحل.

پس از اتمام راه اندازی ، می توانید گزارش مفصلی از وب سایت خود را در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید. می توانید با مراجعه به این بینش ها را بررسی کنید بینش »گزارش ها در داشبورد وردپرس خود قرار دهید.

مرحله 3: پیگیری لینک ها و کلیک های دکمه با MonsterInsights

اکنون زمان آن رسیده است که تنظیمات افزونه خود را پیکربندی کنید. شما می توانید این کار را در زیر انجام دهید بینش »تنظیمات این برای اطمینان از پیوندها است & ردیابی دکمه به خوبی و بدون مشکل کار می کند. اگر پیوندهای وابسته ای در وب سایت خود دارید ، می توانید مسیر آن لینک ها را نیز تعیین کنید.

این به شما کمک می کند هر بار که کاربر روی آن کلیک کند ، لینک پیوند خود را ردیابی کنید. همچنین می توانید از کاربرانی که می توانند گزارشات ردیابی را مشاهده کنند ، ذکر کنید. تحت تنظیمات توصیه شده ، پیگیری رویدادها و گزینه های انتساب پیوند پیشرفته را فعال کنید.

با فعال کردن انتساب پیوند پیشرفته می توانید نحوه تعامل کاربران با وب سایت شما را از نظر دکمه ها و پیوندهایی که روی صفحه شما کلیک می کنند تعیین کنید. این بین پیوندهای یکسان در همان صفحه تمایز قایل می شود. اگر از یک صفحه 2 یا بیشتر پیوند به همان مقصد داشته باشید ، انتساب پیوند پیشرفته به شما نشان خواهد داد که کدام پیوند بیشترین کلیک را دارد.

با حرکت به پایین صفحه ، گزینه های بیشتری در صفحه خود خواهید داشت. می توانید از این گزینه ها برای ردیابی لینک های وابسته خود استفاده کنید.

گزارش های مربوط به لینک های وابسته را می توانید در زیر مشاهده کنید بینش »گزارش ها» ناشر. در اینجا یک راهنمای مفصل وجود دارد پیگیری پیوندهای وابسته با Google Analytics.

بعد از ذخیره تنظیمات خود ، MonsterInsights آماده استفاده است. کلیک کنید روی پایان راه اندازی و خروج از جادوگر دکمه برای تکمیل مراحل.

جادوگر خروج MonsterInsights

این شروع به ردیابی و جمع آوری داده ها بر اساس فعالیت های کاربر در سایت می کند. پس از شروع ، می توانید نتایج را در رویدادهای Analytics یا مستقیماً در داشبورد وردپرس خود مشاهده کنید.

MonsterInsights حتی به شما امکان می دهد موارد ارسالی فرم را با Google Analytics ردیابی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی آنهاست فرم های افزونه.

مرحله 4: سایر ویژگی های پیگیری لینک را فعال کنید

پس از اتمام جادوگر تنظیم ، می توانید برخی مراحل پیشرفته را برای فعال کردن ویژگی های ردیابی بیشتر انجام دهید. اگر می خواهید گزارشات ردیابی دقیق مانند مکان کاربر ، گروه های علاقه و غیره را داشته باشید ، این تنظیمات می تواند مفید باشد.

برای فعال کردن ویژگی های ردیابی بیشتر ، به داشبورد وردپرس خود بروید ، کلیک کنید بینش و روی تنظیمات کلیک کنید کلیک کنید روی نامزدی برای مشاهده ویژگی های ردیابی بیشتر ، برگه را مشاهده کنید.

انتساب پیوند MonsterInsights

ردیابی لنگر برای وب سایت هایی که از یک موضوع تک صفحه ای استفاده می کنند و به برچسب های لنگر متکی هستند مفید است. همچنین گزینه ای برای فعال کردن پیوندهای برچسب در RSS مشاهده خواهید کرد. فعال کردن این ویژگی اختیاری است.

مرحله 5: مشاهده گزارشات با MonsterInsights را کلیک کنید

Google Analytics داده های فراوانی را برای شما در تصمیم گیری آگاهانه به شما می دهد. با MonsterInsights ، تمام داده های ضروری را در داشبورد WordPress خود دریافت می کنید ، بنابراین لازم نیست همیشه همیشه به عمق بیشتری در Analytics حفر کنید.

برای بررسی دکمه و کلیک روی پیوند از طریق Google Analytics ، به بروید رفتار »رویدادها» رویدادهای برتر.

اکنون می توانید گزارش مربوط به کلیک بر روی پیوندهای خروجی و وابسته در Google Analytics را مشاهده کنید.

پیگیری تجزیه و تحلیل پیوند

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه پیوندهای برون مرزی را در Google Analytics ردیابی کنید. همچنین ممکن است بخواهید چگونگی بهبود عملکرد وب سایت خود را در وردپرس بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map