چگونه سایت خود را از WordPress.com به WordPress.org منتقل کنید

نحوه حرکت از wordpress.com به wordpress.org


آیا می خواهید سایت یا وبلاگ خود را از WordPress.com به WordPress.org منتقل کنید?

در حالی که WordPress.com ممکن است یک نکته اصلی برای شروع کار با بلاگ نویسی باشد ، زیرا نیاز به وبلاگ نویسی شما تکامل می یابد ، ممکن است بخواهید به WordPress خود میزبان (WordPress.org) تغییر دهید تا بتوانید کنترل بیشتری بر وبلاگ خود داشته باشید..

WordPress.org یک سیستم مدیریت محتوای کاملاً برجسته است. گذشته از کنترل کامل وبلاگ خود ، WordPress.org به شما امکان می دهد ظاهر و احساس وبلاگ خود را به همان روشی که می خواهید سفارشی کنید ، از آن به عنوان دلخواه خود درآمدزایی کنید ، ردیابی شخص ثالثی از جمله Google Analytics و موارد دیگر را اضافه کنید..

تفاوت های کامل بین WordPress.com و WordPress.org را بخوانید.

در این آموزش گام به گام ، شما را با نحوه جابجایی وبلاگ خود از WordPress.com به WordPress.org پیگیری خواهیم کرد..

در اینجا لیستی از مراحلی که از طریق این راهنما به آن خواهیم پرداخت:

توجه داشته باشید: اگر قصد تغییر دامنه ها را دارید ، ما یک راهنمای کامل در مورد نحوه صحیح انتقال WordPress به یک نام دامنه جدید داریم.

مرحله 1: یک هاست وب خریداری کنید

برای انتقال سایت خود به یک سیستم عامل وردپرس خود میزبان ، باید یک نام دامنه سفارشی و یک حساب میزبانی وردپرس داشته باشید. اگر قبلاً دامنه سفارشی در سایت WordPress.com خود تنظیم کرده اید ، می توانید حتی پس از انتقال ، نام همان دامنه را حفظ کنید.

نام دامنه: نام دامنه شما آدرس سایت شما در اینترنت است ، مانند Google.com یا IsItWP.com. این چیزی است که مشتریان شما برای دسترسی به وب سایت شما در مرورگرهای خود تایپ می کنند. یک نام دامنه به طور معمول حدود 14.99 دلار در سال هزینه دارد ، اما ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه بعداً در این مقاله به صورت رایگان دریافت کنید.

میزبانی وب: همانطور که می دانید WordPress.com یک پلتفرم میزبانی وبلاگ رایگان و بهترین است که دارای محدودیت های زیادی مانند عدم امکان نصب افزونه ها و قابلیت شخصی سازی محدود و غیره در هنگام حرکت به وردپرس خود میزبان است. سایت ، باید یک حساب میزبانی خریداری کنید. حساب میزبانی وب شما جایی است که محتوا و پرونده های سایت شما ذخیره می شود.

به عنوان خانه وب سایت جدید خود به آن فکر کنید. وقتی بازدید کننده سعی می کند با وارد کردن آدرس وب شما (نام دامنه) به سایت شما دسترسی پیدا کند ، آنها به پرونده های وب سایت ذخیره شده در سرور میزبانی وب شما هدایت می شوند. میزبانی وب به طور معمول 7.99 دلار در ماه هزینه دارد.

وقتی با WordPress خود میزبان شروع می کنید ، هزینه ترکیبی دامنه و هاستینگ بسیار زیاد به نظر می رسد.

به همین دلیل ما با Bluehost یک معامله همکاری کرده ایم تا یک نام دامنه رایگان ، SSL رایگان و 65٪ تخفیف در میزبان وردپرس به کاربران خود ارائه دهیم.

برای ادعای این پیشنهاد منحصر به فرد Bluehost اینجا کلیک کنید »

Bluehost یکی از بزرگترین شرکت های میزبان در جهان است. آنها همچنین یک ارائه دهنده میزبانی رسمی هستند که توسط WordPress.org توصیه می شوند.

برای خرید یک حساب میزبانی وب ، به وب سایت Bluehost بروید و روی آن کلیک کنید در حال حاضر آغاز شده است دکمه.

یک وبلاگ در bluehost ایجاد کنید

در صفحه بعد ، از شما خواسته می شود که طرحی را انتخاب کنید. از آنجا که تازه کار خود را شروع کرده اید ، می توانید طرح اصلی را انتخاب کنید که شامل دامنه رایگان و SSL رایگان نیز باشد. همیشه می توانید با رشد سایت خود ، اکانت خود را ارتقا دهید.

برای شروع یک وبلاگ ، یک نقشه bluehost انتخاب کنید

اکنون می توانید دامنه موجود را که قبلاً متعلق به خود هستید انتخاب کنید یا یک دامنه جدید را به صورت رایگان خریداری کنید. اگر در WordPress.com از دامنه سفارشی استفاده نکردید ، توصیه می کنیم دامنه جدیدی را از آنجا دریافت کنید که مجانی است.

خرید دامنه bluehost

اکنون از شما خواسته می شود اطلاعات حساب خود را وارد کنید. برای ثبت نام آسان ، می توانید فقط با چند کلیک با اطلاعات ورود به سیستم Google خود وارد شوید.

ایجاد حساب bluehost

پس از وارد کردن جزئیات ، به پایین صفحه بروید تا جعبه اطلاعات بسته را پیدا کنید. شما می توانید 12 ماه ، 24 ماه یا 36 ماه برنامه اصلی را انتخاب کنید. برای صرفه جویی در هزینه ، می توانید افزونه های پیش فرض انتخاب شده را بردارید. هنگام شروع کار ، دیگر نیازی به این افزونه‌ها نخواهید داشت. در صورت لزوم همیشه می توانید بعداً آنها را اضافه کنید.

توجه: انتخاب برنامه 36 ماهه بهترین ارزش را برای پول شما به دست می آورد!

اطلاعات بسته Bluehost

پس از تنظیم برنامه خود ، به صفحه پایین بروید تا جزئیات پرداخت خود را وارد کنید. شما باید با شرایط خدمات آنها موافقت کنید و سپس روی ارسال کلیک کنید.

خودشه!

شما با موفقیت در یک برنامه میزبانی مشترک شده اید. از شما خواسته می شود برای حساب خود رمزعبور ایجاد کنید. پس از آن ، شما یک ایمیل با جزئیات در مورد نحوه ورود به صفحه کنترل میزبانی وب خود (cPanel) دریافت خواهید کرد که می توانید همه چیز را از میزبانی فایل ها گرفته تا ایمیل و پشتیبانی مدیریت کنید.

مرحله 2: WordPress را نصب کنید

بعد از خرید یک حساب کاربری میزبانی وب ، مرحله بعدی نصب وردپرس بر روی آن است. همچنین باید این مقاله را در مورد چرایی استفاده از وردپرس بررسی کنید.

با Bluehost ، دیگر لازم نیست مراحل نصب جداگانه WordPress را طی کنید زیرا اکنون Bluehost بطور پیش فرض این کار را انجام می دهد. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که موضوع وردپرس خود را انتخاب کنید ، نام و برچسب را برای وبلاگ خود مشخص کنید و برای شروع کار با WordPress آماده خواهید بود.

پس از عضویت در برنامه میزبانی خود ، اکنون از شما خواسته می شود یک موضوع وردپرس را انتخاب کنید. در این مرحله می توانید تقریباً هر چیزی را انتخاب کنید زیرا همیشه می توانید بعداً موضوع خود را تغییر دهید.

یک موضوع انتخاب کنید

از شما خواسته می شود نام و نشان تجاری را برای وبلاگ خود انتخاب کنید.

یک وبلاگ وردپرس جدید ایجاد کنید

پس از مشخص کردن جزئیات ، کلیک کنید بعد. اکنون Bluehost به طور خودکار وردپرس را برای شما نصب خواهد کرد. پس از اتمام ، صفحه نمایش مانند این را به شما نشان می دهد:

نصب وردپرس با موفقیت انجام شد

با افزودن می توانید وارد سایت خود شوید wp-مدیر به آدرس اینترنتی شما در اینجا باید URL ورود به سیستم WordPress شما به چه صورت باشد:

http://example.com/wp-admin

اکنون می توانید با اعتبارنامه های ارسال شده به آدرس ایمیل خود وارد وبلاگ وردپرس خود شوید.

ورود به وردپرس

مرحله سوم: محتوای خود را از WordPress.com صادر کنید

وارد حساب WordPress.com خود شوید و به داشبورد وبلاگ خود بروید. سپس برو به ابزار »صادرات.

شما به صفحه جدیدی هدایت می شوید که از شما خواسته می شود انتقال رایگان یا هدایت شده را انتخاب کنید. در صادرات بخش ، کلیک کنید صادرات را شروع کنید.

wordpress.com را به wordpress.org صادر کنید

بعد ، انتخاب کنید همه مطالب برای صادر کردن کل محتوای خود از WordPress.com و سپس ضربه زدن به آن فایل صادرات را بارگیری کنید دکمه.

فایل صادرات را از WordPress.com بارگیری کنید

یک فایل XML در کلیه پست ها ، صفحات ، تصاویر ، نظرات ، قسمت های سفارشی ، دسته ها ، برچسب ها ، منوهای ناوبری و سایر اطلاعات در رایانه شما بارگیری می شود..

مرحله 4: محتوای خود را در وردپرس خود میزبان وارد کنید

اکنون که محتوای شما را از WordPress.com صادر کردیم ، مرحله بعدی وارد کردن آنها به سایت جدید شما است. وارد داشبورد جدید وردپرس خود شوید و به آن بروید ابزار »واردات.

واردات وردپرس نصب کنید

بعد کلیک کنید الآن نصب کن در کنار وردپرس. با این کار افزونه وارد کننده وردپرس در سایت جدید شما نصب می شود. پس از نصب ، روی کلیک کنید واردکننده را اجرا کنید برای فعال کردن افزونه. شما را به صفحه ای می برد که از شما خواسته می شود فایل XML WordPress.com را که در مرحله قبل بارگیری کرده اید بارگذاری کنید.

وارد کردن وردپرس

پرونده را انتخاب کنید و کلیک کنید پرونده را بارگذاری و وارد کنید.

توجه داشته باشید: اگر اندازه پرونده شما از حد مجاز بارگذاری شما در صفحه بزرگتر است ، دو گزینه دارید: می توانید از شرکت میزبان وب خود بخواهید که محدودیت بارگذاری خود را به طور موقت افزایش داده یا با استفاده از یک پرونده خود را تقسیم کند. شکاف پرونده WXR.

پس از بارگذاری ، از شما خواسته می شود که نویسندگان را وارد کنید یا پست ها را به کاربران موجود اختصاص دهید. اگر می خواهید پیوست ها را وارد کنید ، کادر انتخاب را انتخاب کنید و کلیک کنید ارسال.

وردپرس را وارد کنید و نویسندگان را اختصاص دهید

پس از انجام همه کارها ، پیام موفقیت آمیز مشاهده خواهید کرد.

وارد کردن پیام موفقیت در وردپرس

مرحله 5: پیوندهای Blogroll خود را وارد کنید

اگر از ویژگی های پیوندهای Blogroll در سایت قدیمی WordPress.com خود استفاده کرده اید ، ممکن است بخواهید آنها را به سایت جدید خود وارد کنید.

پیوندهای بلوگرول در قالب OPML صادر می شوند. این یک فرمت XML است که به شما امکان می دهد لینک ها و دسته های پیوند خود را صادر و وارد کنید. با مراجعه به آدرسی مانند این ، می توانید فایل OPML WordPress.com خود را پیدا کنید:

http://example.wordpress.com/wp-links-opml.php

حتما جایگزین کنید مثال با زیر دامنه وبلاگ WordPress.com خود. اگر از وبلاگ WordPress.com خود در حال استفاده از یک دامنه سفارشی هستید ، ممکن است کل دامنه را مانند شکل زیر جایگزین کنید:

http://www.example.com/wp-links-opml.php

پس از باز شدن پرونده OPML در مرورگر ، به سادگی با فشار دادن CTRL + S (Command + S در Mac) پرونده را در رایانه خود ذخیره کنید..

فایل opml wordpress.com

پس از بارگیری فایل OPML ، باید آن را در سایت تازه نصب شده وردپرس خود وارد کنید.

به طور پیش فرض ، وردپرس خود میزبان مدیر پیوندی مانند WordPress.com را ارائه نمی دهد.

برای فعال کردن پیوندها درست مانند سایت WordPress.com ، باید افزونه ای به نام نصب کنید مدیر پیوند از مخزن پلاگین.

افزونه در دو سال گذشته به روز نشده است اما می توانید با اطمینان آن را نصب کنید زیرا نیازی به بروزرسانی ندارد.

پس از فعال سازی ، افزونه یک منوی جدید اضافه می کند, پیوندها در نوار مدیریت وردپرس خود قرار دهید.

blogroll را در WordPress خود میزبان فعال کنید

اکنون ، به منظور مدیریت پیوندها و فهرست های وب سایت WordPress.com ، باید آنها را وارد سایت وردپرس خود کنید. بازدید کنید ابزار »واردات و بر روی Blogroll کلیک کنید تا وارد کننده OPML نصب شود و سپس ، کلیک کنید واردکننده را اجرا کنید.

blogroll را از WordPress.com وارد کنید

از شما خواسته می شود پرونده OPML را که قبلاً ذخیره کرده اید بارگذاری کنید. پس از انتخاب پرونده برای بارگیری ، کلیک کنید پرونده OPML را وارد کنید.

پس از بارگذاری همه پیوندها ، یک پیام موفقیت آمیز مشاهده خواهید کرد.

مرحله ششم: وبلاگ WordPress.com خود را به صورت خصوصی تنظیم کنید

بدیهی است ، شما نیازی به نگه داشتن دو سایت جداگانه با محتوای یکسان در WordPress.com و WordPress خود میزبان را ندارید. لازم است همه کاربران را به سایت جدید هدایت کنید یا سایت WordPress.com خود را خصوصی نگه دارید ، بنابراین فقط برای شما و کاربرانی که انتخاب می کنید قابل مشاهده خواهد بود.

در این مرحله ، اجازه دهید نگاهی بیاندازیم که چگونه سایت WordPress.com خود را خصوصی نگه دارید.

اگر نمی خواهید کاربران قدیمی خود را به سایت جدید هدایت کنید ، به این قسمت بروید تنظیمات »خواندن. تحت دید سایت ، را انتخاب کنید دوست دارم سایت من خصوصی باشد.

سایت wordpress.com را به صورت خصوصی تنظیم کنید

اگر مدتی وبلاگ نویسی کرده اید و مخاطب وفادار خود را پرورش داده اید ، پس منطقی نیست که آنها را به حال خود آویزان کنید. Google و سایر موتورهای جستجو نیز ممکن است سایت شما را نمایه سازی کنند. شما هم باید رتبه سایت موتور جستجو و هم کاربران قدیمی خود را در سایت جدید خود دست نخورده نگه دارید.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه در مرحله بعدی بازدید کنندگان خود را تغییر دهید و رتبه بندی های جستجو را حفظ کنید.

مرحله 7: تغییر مسیر بازدید کنندگان و حفظ رتبه بندی جستجو

هدایت کاربران به یک مکان جدید با یک هدر 301 یک راه حل استاندارد برای نگه داشتن رتبه بندی جستجو در حین انتقال سایت از یک مکان به مکان دیگر است. با WordPress.com ، شما به .htaccess دسترسی ندارید ، بنابراین برای حفظ رتبه بندی موتورهای جستجو نمی توانید به تنهایی تغییر دهید. با این حال ، WordPress.com یک ارتقاء پولی ، سایت تغییر مسیر را ارائه می دهد ، که این قابلیت را فراهم می کند.

به صفحه Redirect سایت در حساب WordPress.com خود بروید و سایت قدیمی خود را برای تغییر مسیر انتخاب کنید.

سایتی را برای تغییر مسیر سایت انتخاب کنید

عملکرد تغییر مسیر 13 دلار در سال است. این بروزرسانی 301 تغییر مسیر را برای بازدید کنندگان و موتورهای جستجوگر سایت شما فراهم می کند تا به صورت خودکار به سایت جدید شما هدایت شوند.

مربوط: بهترین افزونه های تغییر مسیر برای وردپرس.

سایت wordpress.com به wordpress.org هدایت می شود

شاید تعجب کنید ، “چه مدت باید هزینه این ویژگی تغییر مسیر را پرداخت کنم؟” جواب تا زمانی که می خواهید. با این حال ، ما توصیه می کنیم حداقل 2 سال این ویژگی را حفظ کنید. به این ترتیب زمان کافی را به کاربران خود می دهید تا نام دامنه جدید خود را به خاطر بسپارند.

اگر دامنه را تغییر می دهید ، کار دیگری که می خواهید انجام دهید این است که همه آدرس های URL را به روز کنید. اگر تاکنون پست های خود را به هم پیوند داده اید ، پس از آن اطمینان حاصل کنید که آن پیوندها را در سایت جدید خود به روز کنید.

بهترین وردپرس برای پیروی از مهاجرت سایت

اکنون که کار خود را برای انتقال WordPress.com به WordPress.org انجام داده اید ، کار بعدی که می خواهید انجام دهید اینست که بهترین وردپرس را دنبال کنید تا وب سایت خود را ایمن نگه دارید و مخاطبان خود را بر روی پلت فرم خود میزبان وردپرس تقویت کنید.

قبل از انتخاب یک موضوع رایگان تصادفی برای سایت خود ، به لیست ما از موضوعات برتر وردپرس نگاهی بیندازید و تصمیم بگیرید کدام یک بهترین انتخاب برای نیازهای شما باشد.

در هنگام مهاجرت ، در زیر مواردی که شما باید بلافاصله در وب سایت جدید وردپرس خود انجام دهید:

 • فرم تماس: یک فرم تماس به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید بهترین افزونه های فرم تماس با وردپرس را بررسی کنید.
 • ردیابی Google Analytics را اضافه کنید: با نصب برنامه ، ردیابی Google Analytics را در سایت جدید وردپرس خود اضافه کنید افزونه MonsterInsights.
 • امنیت وردپرس: با نصب برخی از موارد ، امنیت ضد گلوله را به وردپرس ارائه دهید
  بهترین افزونه های امنیتی وردپرس. همچنین برای اطلاعات بیشتر باید راهنمای نهایی امنیتی وردپرس را بخوانید.
 • بهبود سئو وردپرس: SEO خود را با استفاده از بهترین افزونه های SEO WordPress تقویت کنید.
 • پشتیبان گیری از WordPress: تهیه نسخه پشتیبان از سایت وردپرس خود با
  بهترین افزونه پشتیبان WordPress.
 • عملکرد وردپرس: با نصب بهترین افزونه های ذخیره سازی وردپرس و سایر افزونه های عملکرد وردپرس ، عملکرد وردپرس خود را بهبود بخشید.
 • از نظرات اسپم جلوگیری کنید: با نصب افزونه Akismet در سایت خود ، از نظرات اسپم جلوگیری کنید.
 • وب سایت خود را رشد دهید: با استفاده از بهترین افزونه های تولید سرب وردپرس ، بازدید کنندگان و مشتریان خود را رشد دهید.

سوالات متداول (سؤالات متداول)

با کمک به صدها نفر از کاربران ، وبلاگ خود را از WordPress.com به WordPress.org خود میزبان منتقل کردند ، متوجه شدیم که افراد دوباره و دوباره همان سؤال را می پرسند. به همین دلیل لیستی از سؤالات متداول را گردآوری کرده ایم ، بنابراین می توانید بلافاصله بدون دردسر وبلاگ خود را مهاجرت کنید.

چه اتفاقی برای مشترکین WordPress.com من می افتد?

برای مهاجرت مشترکان خود از WordPress.com به سایت خود میزبان وردپرس ، باید افزونه Jetpack را نصب کنید. با استفاده از Jetpack می توانید مشترکان خود را با دنبال کردن این آموزش انتقال دهید.

هزینه های انتقال به WordPress.org چقدر است؟?

وردپرس رایگان است. همانطور که در این آموزش آورده شده است ، برای تغییر مسیر کاربران خود و مرتب نگه داشتن رتبه جستجو در سایت جدید خود ، باید در سایت Redirect مشترک شوید ، با حداقل 13 دلار در سال حداقل 2 سال. گذشته از این ، برای اجرای یک سایت شخصی که میزبان وردپرس است ، باید نام دامنه و حساب میزبانی را برای شما پرداخت کنید. می توانید یک نام دامنه را با قیمت 14.99 دلار در سال و یک حساب میزبانی با قیمت 7.99 دلار در هر ماه خریداری کنید. در مجموع ، اجرای یک سایت روی یک پلتفرم وردپرس خود میزبان به اندازه سالانه 123.87 دلار کم هزینه خواهد بود.

می توانید هزاران تم و افزونه رایگان برای وبلاگ خود پیدا کنید. اما اگر تم ها و افزونه های برتر را ترجیح می دهید ، ممکن است هزینه وبلاگ شما بالاتر رود.

قبلاً WordPress.com را پرداخت کرده ام ، آیا می توانم بازپرداخت دریافت کنم?

آره! WordPress.com به شما امکان می دهد تا 30 روز برنامه بدون پرداخت ریسک خود را امتحان کنید. اگر برنامه پرداخت شده آنها را در 30 روز گذشته خریداری کرده اید ، می توانید بازپرداخت کامل بخواهید. اگر نام دامنه شما در 48 ساعت گذشته ثبت شده است ، می توانید برای آن بازپرداخت نیز دریافت کنید.

آیا تصاویر من شکسته خواهد شد?

نه ، آنها نخواهند کرد. هنگام انتقال با استفاده از پرونده واردات ، تمام تصاویر پیوست شده بارگیری می شوند و پیوندها به روز می شوند. با این حال ، یک مسئله وجود دارد که ما متوجه شدیم: اگر URL تصویر شما با files.wordpress.com شروع می شود ، آنها قابل تبدیل نیستند. اگر توجه کردید که URL تصویر تغییر نکرده و همچنان به WordPress.com اشاره دارد ، بنابراین توصیه می کنیم از آن استفاده کنید تصاویر خارجی را وارد کنید افزونه برای مهاجرت تصاویر بدون ریسک.

دامنه خودم را از طریق WordPress.com ثبت نام کردم ، آیا می توانم هنوز حرکت کنم?

بله، تو میتونی. اگر قبلاً یک نام دامنه از طریق WordPress.com ثبت کرده اید ، ممکن است فقط به یک حساب میزبانی وب احتیاج دارید. می توانید این نام دامنه را به سایت وردپرس خود میزبان جدید خود اشاره کنید. از طرف دیگر ، شما می توانید نام دامنه خود را به یک نام دامنه مانند NameCheap یا Godaddy منتقل کنید.

آیا وقتی وب سایت خود را تغییر می دهم ، وب سایت من پایین می رود?

نه! با دنبال کردن آموزش ما می توانید وب سایت خود را با خرابی صفر حرکت دهید.

با نصب Google Analytics می توانید سایت وردپرس خود میزبان خود را ردیابی کنید.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند یکپارچه سایت WordPress.com خود را به WordPress.org خود میزبان تغییر دهید. همچنین ممکن است بخواهید راهنماهای گام به گام ما در مورد نحوه انتقال وردپرس از سرور محلی به یک سایت زنده و مهاجرت از Medium به WordPress را بررسی کنید..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map