Kā izvēlēties labāko domēna vārdu (9 padomi un rīki)

kā izvēlēties labāko domēna vārdu


Vai vēlaties izveidot vietni, bet cīnāties par to, kā izvēlēties labāko domēna vārdu? Jūsu vietnes vai emuāra panākumiem ir svarīgs labs domēna vārds. Galu galā tas ir tas, kā jūsu auditorija jūs atradīs tīmeklī. Tātad, tas nevar būt tikai sekundes dalījums; jums jāpavada laiks, lai izdomātu labāko iespējamo domēna vārdu. Turklāt ir dažas domēna vārda paraugprakses, kuras jums jāzina, lai palīdzētu jums izvēlēties pareizo domēna vārdu savai vietnei.

Par laimi, šajā rakstā mēs dalīsimies ar dažiem padomiem un padomiem, kā izvēlēties labāko domēna vārdu. Kad esat atradis ideālu domēna vārdu savai vietnei, mēs jums parādīsim, kā bez maksas reģistrēt domēna vārdu! Sāksim.

1. Prāta vētras idejas un izpēte

Pirmais solis, lai izvēlētos labāko domēna vārdu, ir ideju izpēte un pētījumu veikšana. Ja domājat par to, kā izvēlēties domēnu savam emuāram vai vietnei, tad, iespējams, kādu laiku domājāt par emuāra vai uzņēmuma dibināšanu. Tātad, jums vajadzētu būt idejām par to, ko vēlaties izveidot savā emuārā, vai par to, kāds būs jūsu bizness. Tas ir svarīgi, lai izvēlētos labāko domēna vārdu, jo jūsu domēna vārdam vajadzētu būt saistītam ar jūsu biznesu un zīmolu.

Sāciet ar domēna vārdu ģeneratora rīku, kas palīdzēs jums nākt klajā ar dažām idejām. Izmēģiniet IsItWP bezmaksas vietņu vārdu ģeneratoru. Vienkārši ievadiet 1 vai 2 sava biznesa vai emuāra atslēgvārdus. Piemēram, ja vēlaties izveidot tīmekļa vietni grāmatvedības biznesam, mēģiniet ievadīt atslēgvārdu “grāmatvedība”.

isitwp-domain-name-generator

Pēc atslēgvārda ievadīšanas nospiediet pogu Ģenerēt nosaukumus. Pēc tam ģenerators jums sniegs daudzas domēna vārda idejas, kurās iekļauts arī jūsu atslēgvārds.

domēna vārds-idejas-ģenerators

Izmantojot tādu domēnu vārdu ģeneratoru kā šis, jūs varēsit pārdomāt ļoti daudz lielisku domēnu vārdu ideju savai vietnei.

Neaizmirstiet: ja jums jau ir prātā domēna vārda ideja, jums būs jāveic pētījumi, lai pārliecinātos, ka to vēl nav uzņēmies kāds cits.

2. Izvēlieties labo domēna paplašinājumu

Izvēloties sava emuāra vai vietnes domēna vārdu, jums jāizvēlas arī pareizais domēna paplašinājums. Domēna paplašinājums, ko sauc arī par augstākā līmeņa domēnu vai TLD, ir vienkārši domēna nosaukuma piedēklis vai pēdējā daļa. Piemēram, domēna nosaukumam www.Google.com domēna paplašinājums ir .com. Mūsdienās tiek izmantoti vairāki dažādi domēna paplašinājumi, visbiežāk sastopamie ir šādi:

 • .com (komerciāls) – Šis ir populārākais domēna paplašinājums internetā. Sākotnēji tas tika izveidots komerciāliem uzņēmumiem, bet tagad to var izmantot jebkam.
 • .biz (bizness) – Šis domēna paplašinājums tika izveidots galvenokārt uzņēmumiem, kuru vēlamie domēna vārdi jau tika ņemti ar .com.
 • .org (organizācija) – Sākotnēji tas tika izveidots bezpeļņas organizācijām un labdarības vietnēm, taču tagad šo domēna vārdu var izmantot ikviens.
 • .tīkls (tīkls) – Alternatīva populārajam .com domēna paplašinājumam, kuru var izmantot ikviens, bet kas sākotnēji tika izveidots tīkla infrastruktūras lietošanai.
 • .edu (izglītība) – Šo domēna paplašinājumu var izmantot tikai akreditētas augstākās izglītības iestādes, piemēram, piemēram, universitātes.
 • .Gov (valdība) – Šo domēna paplašinājumu var izmantot tikai valdības struktūras.
 • Atkarībā no valsts – Ir arī domēna paplašinājumi konkrētām valstīm, piemēram, .ca Kanādai un .in Indijai.

Mēs iesakām sava domēna paplašinājumam pieturēties pie .com, jo ​​tas ir visuzticamākais un vispāratzītākais domēna paplašinājums. Turklāt, tā kā .com ir tik sinonīms internetam, daudzi lietotāji pēc noklusējuma ievada .com, jo ​​viņi to jau ir pieraduši. Piemēram, ja jūsu domēna vārds ir AccountingByJudy.net, daudzi lietotāji tā vietā ierakstīs neaizmirstamu domēna paplašinājumu .com, pat nedomājot par to un nevarēs atrast jūsu vietni. Īpaši bieži tas attiecas uz lietotājiem, kuri nav prasmīgi tehnoloģiski.

Jūs vēlaties, lai jūsu vietne būtu pēc iespējas vieglāk atrodama un arī uzticama, tāpēc mēs iesakām izvēlēties .com domēna paplašinājumu.

3. Izmantojiet atslēgas vārdus

atslēgvārdi

Izmantojot atslēgvārdus ir svarīga daļa, izvēloties labāko domēna vārdu. Atslēgvārdi ir tas, kā meklētājprogrammas var pateikt, kāda ir jūsu vietne. Kad kāds meklē jūsu atslēgvārdu internetā un ja domēna nosaukumā iekļaujat atslēgvārdu, jūsu vietnei ir lielākas iespējas parādīties meklēšanas rezultātu augšdaļā.

Pārbaudiet arī: Labākie SEO atslēgvārdu izpētes rīki.

Piemēram, ja lietotājs meklē fotografēšanas pakalpojumus Google, un jūsu domēna vārds ir PreciousPhotography.com, jūsu vietne, visticamāk, tiks parādīta viņu meklēšanas rezultātos. Ja tā kā savā domēna nosaukumā neiekļaujat atslēgvārdus un tā vietā izvēlaties kaut ko līdzīgu PreciousSnaps.com, jūsu vietne var netikt parādīta nevienā fotogrāfijas meklēšanas rezultātā. Var būt grūti atrast domēna vārdu, kas ir pieejams populārākajiem atslēgvārdiem, piemēram, “fotogrāfija”, taču jums vienkārši jābūt radošam un jauciet atslēgvārdu ar citiem unikāliem vārdiem, lai atrastu perfektu kombināciju.

4. Mērķa vietējie atslēgas vārdi

Kas attiecas uz atslēgvārdiem, ja jums ir vietējais bizness, kas koncentrējas uz noteiktu ģeogrāfisko apgabalu, jums vajadzētu arī mērķēt vietējos atslēgvārdus savā domēna nosaukumā. Kad lietotāji meklē biznesu vai pakalpojumu savā apgabalā, viņi parasti meklējumam pievieno savu pilsētu vai apgabalu, lai iegūtu rezultātus, kas atrodas viņu tuvumā. Piemēram, “Feniksa ainavu veidošana”.

Tātad, ja vēlaties parādīties vietējās meklēšanas rezultātos, savam domēna nosaukumam pievienojiet vietējo atslēgvārdu. Vietnes BobsLandscaping.com vietā izmantojiet vietni BobsLandscapingPhoenix.com, lai jūsu vietne tiktu parādīta vietējās meklēšanas rezultātos.

5. Atvieglojiet rakstīšanu un izpratni

Izvēloties domēna vārdu, jums varētu rasties kārdinājums nākt klajā ar unikālu pareizrakstību, lai jūsu domēna vārds izceltos vai mainītu vārda pareizrakstību, jo kāds cits izvēlējās jūsu vēlamo domēna vārdu. Jums vajadzētu izvairīties no tāda domēna nosaukuma izvēles, kuru lietotājiem ir pārāk grūti saprast un ievadīt.

Ja maināt vārda pareizrakstību savā domēna nosaukumā, piemēram, ņemot tādu domēna vārdu kā ProfessionalPainting.com un pārvēršot to par ProfssnlPaintng.com, lietotājiem būs grūtāk atrast jūsu vietni. Centieties izvairīties arī no dubultiem burtiem. Piemēram, lietotāji, visticamāk, nepareizi ierakstīja tādu domēna vārdu kā Glassstatues.com. Vienkārši un viegli ierakstiet.

6. Turiet to īsu

viegli atcerēties domēna vārdu

Neviens nevēlas ievadīt domēna vārdu, kura garums ir 64 rakstzīmes. Tas ne tikai kaitina lietotājus, bet arī palielina pareizrakstības kļūdas, kā rezultātā jūsu vietne netiek atrasta un trafiks tiek zaudēts..

Daudz labāk ir, ja domēna vārds ir īss un viegli iegaumējams. Mēs iesakām saglabāt sava domēna vārda garumu līdz 15 rakstzīmēm.

7. Izvairieties no cipariem un defisēm

Neizmantojiet ciparus un defises arī savā domēna nosaukumā. Cipari bieži mulsina cilvēkus, jo, ja jūs viņiem sakāt “5”, viņi to uztver kā “pieci”, kas var izraisīt jūsu domēna vārda pareizrakstības kļūdas. Ja jums domēna nosaukumā ir nepieciešams numurs, jo, piemēram, tas ir jūsu uzņēmuma nosaukumā, varat reģistrēt abus variantus, lai izvairītos no šīs problēmas.

Vēlaties izvairīties arī no defisēm, jo ​​defises bieži tiek saistītas ar surogātpastu domēniem, un jūs nevēlaties, lai cilvēki domā, ka jūsu vietne nav droša. Arī defisi rada kļūdainas kļūdas, jo daudzi lietotāji, rakstot jūsu domēnu, aizmirsīs pievienot defisi.

8. Neesiet vispārējs – esiet unikāls

Ir miljoniem reģistrētu domēna vārdu, tāpēc jums jāpārliecinās, vai jūsu domēna vārds ir unikāls un neaizmirstams. Domēna vārds nav tikai jūsu tiešsaistes adrese, tas ir arī jūsu zīmola elements. Tātad, lai arī tas ir viegli saprotams, ir svarīgi, tam arī jābūt pievilcīgam, un tam ir jāatspoguļo tas, kas jūs esat.

Piemēram, Insurance.com ir vispārīgs un garlaicīgs, un to, iespējams, kāds jau ir arī lietojis. Bet tāds domēna vārds kā GuardedInsurance.com ir unikāls un neaizmirstams, un tas potenciālajiem klientiem saka, ka esat uzticams uzņēmums. Pārliecinieties, vai jūsu domēna vārds jūsu vietnes apmeklētāju prātā izceļas.

9. Nelietojiet sev baložu caurumu

Nākot klajā ar unikālu domēna vārdu, ir svarīgi arī nepadarīt sevi. Domēna vārda atlasīšana, kas jūs ieliek lodziņā un ļauj jūsu biznesu saistīt tikai ar vienu konkrētu lietu, nākotnē radīs problēmas, kad vēlaties attīstīties un paplašināt savu biznesu.

Attēlā parādiet šo attēlu: jūs sākat uzņēmējdarbību ar rokām darinātu keramikas rotājumu izgatavošanu un izvēlaties sava domēna vārdu CeramicOrnaments.com. Tomēr nākotnē jūs vēlaties sākt gatavot citas lietas, piemēram, krūzes, šķīvjus, bļodas utt.. Patērētāji, kurus interesē šie virtuves piederumi, jūsu vietni var ierobežot vai pat atklāt, jo tā ierobežotais domēna vārds ir ierobežots. Izvēlieties domēna vārdu, kas ļaus jums attīstīties.

Bonusa padoms: reģistrējiet savu domēna vārdu bez maksas

Kad esat izvēlējies labāko domēna vārdu, jums ir jāreģistrē savs domēna vārds, lai pasargātu to no kāda cita domēna vārda. Turklāt, lai sāktu veidot vietni, jums būs jāreģistrē savs domēna vārds.

Kā jūs reģistrējat domēna vārdu? Daudzas tīmekļa vietnes vai daži no labākajiem emuāru mitināšanas uzņēmumiem piedāvā domēna reģistrāciju kopā ar mitināšanu. Mēs iesakām izvēlēties Bluehost, jo jūs varat saņemt BEZMAKSAS domēna vārdu, kas ir lieliski, ja jūs tikko sākat darbu.

bluehost-register-domain-name-free

Kopā ar bezmaksas domēna vārdu, Bluehost piedāvā mūsu lasītājiem satriecošu darījumu par vietņu mitināšanu. Ja jums ir prātā ideāls domēna vārds, jūs varat saņemt bezmaksas domēna vārdu, bezmaksas SSL un vairāk nekā 60% atlaidi WordPress mitināšanā.

Noklikšķiniet šeit, lai pieprasītu šo ekskluzīvo Bluehost piedāvājumu »

Reģistrējieties Bluehost šodien, lai jūs varētu pretendēt uz vēlamo domēna vārdu un sākt veidot veiksmīgu vietni.

Mēs ceram, ka šie padomi palīdzēja jums uzzināt, kā izvēlēties labāko domēna vārdu. Ja jums patika šī ziņa un vēlaties uzzināt vairāk par domēnu nosaukumiem un vietnēm, apskatiet vēl vienu mūsu ziņu par tēmu Domēna vārda un tīmekļa mitināšanas atšķirība? (ATKLĀTS). Un jūs varētu atrast mūsu labāko domēna vārdu reģistrētāju sarakstu, kas noder jūsu domēna reģistrācijai nākotnē.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map