Kas ir domēna vārds un kā tas darbojas? (Paskaidrots)

kas ir domēna vārds


Vai jums joprojām rodas jautājums, kas ir domēna vārds un kā tas darbojas? Vietnes izveidošana var būt mulsinoša, it īpaši iesācējiem. Bieži vien iesācējiem ir grūti uzzināt atšķirību starp domēna vārdu, vietnes mitināšanu un pašu vietni. Tā kā ir tik daudz dažādu daļu, var būt grūti saprast, kura daļa dara ko un ko tas viss nozīmē.

Bet neuztraucieties, mēs esam šeit, lai jūs to sadalītu. Šajā rakstā mēs izskaidrosim, kas ir domēna vārds un kā tas darbojas, lai tas būtu viegli saprotams. Sāksim.

Kas ir domēna vārds?

Tātad, kas ir domēna vārds? Vienkāršākais veids, kā to izteikt, ir: ja jūsu vietne ir māja, domēna vārds ir jūsu adrese. Domēna vārds ir adrese, kuru cilvēki ievada pārlūka URL joslā, lai nokļūtu jūsu vietnē.

kas-ir-domēns-nosaukums

Daži domēnu vārdu piemēri:

 • Vietne IsItWP.com
 • Google.com
 • Facebook.com
 • Wikipedia.org
 • Yahoo.com
 • Whitehouse.gov

Lai iegūtu tehniskāku skaidrojumu par to, kas ir domēna nosaukums: Internets ir milzu datoru tīkls, kas savienots caur kabeļu tīklu. Katram datoram tiek piešķirta unikāla IP adrese, kas ļauj datoriem sazināties vienam ar otru. IP adrese ir skaitļu virkne, kas tiek izmantota katra konkrētā datora identificēšanai. Tipiska IP adrese izskatās šādi:

192.168.1.1

IP adresi ir grūti atcerēties, tāpēc šīs problēmas risināšanai tika izgudroti domēna vārdi. Tā vietā, lai ievadītu nejaušu skaitļu virkni, kuru ir grūti atcerēties, lietotājiem, lai apmeklētu vietni, ir jāievada tikai domēna vārds, piemēram, PizzaDelivery.com..

Tagad, kad jūs zināt, kas ir domēna vārds, runāsim par to, kā darbojas domēna vārdi.

Kad lietotājs ievada domēna vārdu interneta pārlūka URL joslā, viņš nosūta pieprasījumu domēna vārdu sistēmai (DNS), kas ir globālais serveru tīkls. Kad šie serveri saņem jūsu pieprasījumu, viņi meklē nosaukuma serverus, kas ir saistīti ar domēna vārdu, un pārsūta pieprasījumu uz šiem vārdu serveriem.

Jūsu vietņu mitināšanas uzņēmums pārvalda jūsu vārdu serverus. Tātad, ja jūsu vietne tiek mitināta vietnē Bluehost, Bluehost pēc tam pārsūtīs pieprasījumu uz datoru, kurā tiek glabāti jūsu vietnes faili. Šo datoru sauc par tīmekļa serveri. Pēc tam tīmekļa serveris apkopo pieprasīto vietni un nosūta to atpakaļ pārlūkprogrammai, lai lietotājs to varētu apskatīt.

Domēna vārda dažādās daļas

Domēna vārdam ir 3 dažādas daļas, tās ir šādas:

1. Apakšdomēns

Pirmā domēna vārda daļa (no kreisās uz labo) ir www daļa, kas atrodas pirms punkta.

Piemērs: www.Vietne IsItWP.com

Šī ir katra domēna vārda standarta daļa, ko sauc par mašīnas vārdu vai apakšdomēnu. Tomēr tas nav obligāti, jo, lai apmeklētu šo domēnu, pārlūkprogrammā jums nav jāievada www pirms domēna vārda. Jūsu domēna vārds var būt tikai IsItWP.com.

2. Otrā līmeņa domēns
Otrā daļa ir otrā līmeņa domēns, kas ir vispopulārākais starp punktiem.

Piemērs: www.IsItWP.com

Tas ir pats jūsu domēna vārds, uz kuru reģistrējaties, un tā ir vispiemērotākā daļa.

3. Augstākā līmeņa domēns
Domēna vārda beigās pēc punkta ir augstākā līmeņa domēns, kas pazīstams arī kā domēna paplašinājums.

Piemērs: www.IsItWP.com

Domēna paplašinājums var būt .com, .biz, .net, .org, .gov, kā arī daudzas citas variācijas. Bet .com ir vispopulārākais un plaši pazīstamais.

Kāpēc jums ir nepieciešams domēna vārds?

Vai jums joprojām rodas jautājums, kāpēc jums ir nepieciešams domēna vārds? Ja vēlaties izveidot savu vietni, jums būs nepieciešams domēna vārds, lai citi cilvēki varētu apmeklēt jūsu vietni no sava datora.

Cilvēki vēlas izveidot tīmekļa vietnes dažādu iemeslu dēļ, tāpēc reģistrēto domēna vārdu ir miljoniem. Mūsdienās arvien biežāk cilvēkiem ir personīgas vietnes personisku vai reklāmas iemeslu dēļ, tāpēc daudzi reģistrē savu vārdu kā domēna vārdu. Piemēram, ja jūsu vārds ir Katrīna Smita, iespējams, vēlēsities reģistrēt domēna vārdu CatherineSmith.com. Tādā veidā, kad kāds meklē jūsu vārdu tiešsaistē, jūs viegli atradīsit.

Emuāru veidošanas popularitāte ir arī likusi arvien vairāk cilvēku reģistrēt domēna vārdus hobijam vai nopelnīt naudu.

Turklāt, ja vēlaties sākt uzņēmējdarbību, jums ir nepieciešama vietne ar savu unikālo domēna vārdu. Vietnes izveidošana šodien jūsu uzņēmumam ir tikpat nepieciešama kā pagātnes tālruņa vai faksa numurs. Jums ir nepieciešama vietne, lai klienti varētu tiešsaistē sazināties ar jums un ērti pārlūkot jūsu produktus un pakalpojumus savās mājās. Jūsu vietnei ir nepieciešams neaizmirstams domēna nosaukums, parasti tas atbilst jūsu uzņēmuma nosaukumam, lai cilvēki jūs varētu viegli atrast tiešsaistē. Turklāt jūs vēlēsities reģistrēt sava uzņēmuma domēna vārdu, lai aizsargātu jūsu vārdu no konkurentiem.

Kāda ir atšķirība starp domēna vārdu un URL?

atšķirība starp domēnu-nosaukums-URL

Lai arī domēna nosaukums un URL var šķist gandrīz vienādi, tie ir divas atšķirīgas lietas. Domēna vārds ir tādas vietnes faktiskais nosaukums kā IsItWP.com, turpretī URL ir viss vietnes ceļš, kas ved jūs uz noteiktu lapu, piemēram, https://www.isitwp.com/blog/. Būtībā URL ir pilnīga interneta adrese, ko izmanto, lai atrastu konkrētu lapu, un tajā ietilpst domēna nosaukums.

URL (vienotais resursu vietrādis) pārlūkam precīzi norāda, kurp doties, izmantojot īpašu protokolu, kas visbiežāk ir URL http vai https daļa. Pēc tam pēdējā URL daļa novirza jūsu pārlūkprogrammu uz kuru vietnes lapu, piemēram, emuāra lapu.

Kāda ir atšķirība starp domēna vārdu un vietnes mitināšanu?

Tas, ka reģistrējat domēna vārdu, nenozīmē, ka automātiski iegūstat vietni. Domēna vārds ir jūsu vietnes adrese, un jūsu vietnes mitināšana ir mājas, kurā dzīvo jūsu vietne. Ja jums nav mājas jūsu vietnei, jūsu adrese noved pie nekurienes. Tātad, lai izveidotu funkcionējošu vietni, jums ir nepieciešams domēna vārds un tīmekļa mitināšana.

Mājas, kurā dzīvo jūsu vietne, ir faktiskais dators, kurā tiek glabāti jūsu vietnes faili. Šos serverus kā pakalpojumu piedāvā vietņu mitināšanas uzņēmumi. Iegādājoties vietnes mitināšanu, jūs iegūsit piekļuvi šiem serveriem, lai saglabātu jūsu vietni. Kad esat izveidojis vietni tīmekļa resursdatorā un reģistrējis domēna vārdu, cilvēki to varēs redzēt tīmeklī.

Daudzi vietņu mitināšanas uzņēmumi ļauj reģistrēt un iegādāties arī domēna vārdu, piemēram, piemēram, Bluehost, lai jūs varētu viegli pārvaldīt savu domēna vārdu un visu vietni no tā paša konta..

Lai iegūtu padziļinātu skaidrojumu, skatiet mūsu citu ziņu par atšķirību starp domēna vārdu un tīmekļa mitināšanu.

Kā izvēlēties labu domēna vārdu

Ir svarīgi izvēlēties pareizo domēna vārdu savai vietnei. Tas nav lēmums, kas jums jāpieņem steigā, jums par to patiešām jādomā un jānāk klajā ar domēna vārdu, kas ir unikāls, neaizmirstams un piemērots jūsu vietnei..

Ir vairāki padomi, kas jums jāatceras, izvēloties domēna vārdu, tostarp:

 • Turiet to īsu – Neuzlabojiet savu domēnu pārāk ilgi, cilvēkiem būs grūtāk atcerēties un sarežģītāk izrakstīt. Pareizrakstības kļūdas var izraisīt jūsu vietnes trafika zaudēšanu.
 • Stick ar .com – Domēna paplašinājums .com ir vispopulārākais un uzticamākais, tāpēc pieturieties pie tā.
 • Izmantojiet atslēgas vārdus – Atslēgvārdi meklētājprogrammām palīdzēs noteikt, kas ir jūsu vietne, un lietotājiem būs vieglāk jūs atrast tiešsaistē. Tātad, ja jūs esat fotografēšanas vietne, savā domēna nosaukumā izmantojiet atslēgvārdu “fotogrāfija”.
 • Izvairieties no cipariem un defisēm – Cipari var izraisīt jūsu domēna vārda kļūdainu rakstīšanu, piemēram, “pieci”, nevis “5”. Un defises bieži izmanto surogātpastu vietnes, kuras jūs nevēlaties saistīt.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par to, kā izvēlēties domēna vārdu savai vietnei, skatiet mūsu ziņu par to, kā izvēlēties labāko domēna vārdu.

Kā iegūt domēna vārdu

Saņemt savu domēna vārdu nav grūti. Jūs varat reģistrēt un iegādāties domēna vārdu no daudziem dažādiem uzņēmumiem. Parasti domēna vārds maksā apmēram 14,99 USD gadā no tādiem populāriem uzņēmumiem kā GoDaddy.com un Namecheap.com.

Bet tikai tāpēc, ka iegādājaties domēna vārdu, nenozīmē, ka iegūstat vietni, jums ir nepieciešama vietnes mitināšana. Tāpēc mēs iesakām iegūt domēna vārdu no Bluehost.

bluehost-register-domain-name-free

Izmantojot Bluehost, jūs varat reģistrēt domēna vārdu un iegūt vietnes mitināšanu vienā kontā, padarot to vieglāk pārvaldāmu. Plus, Bluehost piedāvā IsItWP lasītājiem satriecošu darījumu. Jūs varat saņemt BEZMAKSAS domēna vārdu, SSL sertifikātu un 60% atlaidi mitināšanai. Jūs varat sākt veidot savu vietni tikai par USD 2,75 mēnesī.

Noklikšķiniet šeit, lai pieprasītu šo ekskluzīvo Bluehost piedāvājumu »

Iepazīstieties ar mūsu pārskatu par Bluehost.

Saistīts: Labākais bezmaksas vietņu nosaukumu ģenerēšanas rīks (absolūti bezmaksas)

Mēs ceram, ka šī ziņa jums palīdzēja saprast, kas ir domēna vārds un kā tas darbojas, lai jūs justos pārliecinātāks, sākot veidot savu vietni. Ja jums patika šis raksts un vēlaties uzzināt vairāk par vietnes izveidi, apskatiet mūsu ierakstu Kas ir emuārs? Emuārs salīdzinājumā ar vietni & Kā viņi strādā ?. Un arī iesaistieties labāko domēna vārdu reģistrētāju sarakstā.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map